Myślodsiewnia

Witaj i miłej lektury :*
Rozdziały można znaleźć jeszcze w formie plików pdf i docx (możliwość czytania offline) na chomiku (link w widżecie Proszek Fiuu) oraz jako opowiadanie publikowane na wattpadzie i fanficiton.
  Rozdziały pierwszej części są obecnie w poprawce. Mogą więc istnieć pewne dziury fabularne pomiędzy poprawionymi rozdziałami i tymi, których nie zdążyłam jeszcze poprawić. W razie pytań i niezgodności, śmiało możecie pisać. 
Tutaj znajdują się stare rozdziały, dla tych, którzy wolą mimo wszystko czytać ciągiem
Istnieje opcja czytania od szesnastego rozdziału!  
Prolog

"Noce w atłasie"


1980, środek wojny. James Potter, młody Auror i działacz Zakonu Feniksa po dwóch latach wraca do Doliny Godryka, miejsca, gdzie się urodził, wraz z córeczką Caroline i wielkimi kartonami. W nowym domu jego pierwszym gościem jest Remus Lupin, wieloletni przyjaciel i - co już dziwniejsze - Bree Angelo, która obecnie pracuje w Proroku Codziennym. Dziewczyna prosi Jamesa o napisanie wspomnienia do proroka, a dokładnie historii jego znajomości z żoną, Lily Potter, która od swojej ostatniej misji dla Ministerstwa, wraz z całym swoim oddziałem Aurorów, została wpisana na listę zaginionych. Problem w tym, że James ani widzi pisać nekrologu, bo nie wierzy w śmierć Lily, a poza tym historia rodem: "jak poznałem moją żonę", w przypadku państwa Potter jest bardzo, bardzo długa.Prolog

"Najgorsze wspomnienie Severusa Snape'a"


Okres sumów jest dla klasy piątej strasznie burzliwy.


___________________________________Część I

2 wrzesień 1976 - 23 grudzień 1976


1.  Śnij dalej (Złudzenia i konsekwencje(R) 10.08.14 - full wersja poprawionego rozdziału
Dream on

BOGATY W WRAŻENIA POWRÓT DO SZKOŁY. W poniedziałek drugiego września wszyscy uczniowie Hogwartu muszą pożegnać się z wakacjami i w miarę optymistycznie powitać szkołę i nowy semestr. Wielu z nich narzeka, że wakacje były za krótkie albo zbyt nudne, ale nikt nie ma prawdziwego problemu, takiego jak Remus Lupin, nastoletni wilkołak, który musi zacząć nowy rok od... pełni, która kończy się fatalnie, nawet pomimo tego, że jego najlepsi przyjaciele - panowie Glizdogon, Łapa i Rogacz, nie spuszczą go z oka ani na moment. Lily, Dorcas, Emmelina i Marlena rozpoczynają nowy rok szkolny wedle tradycji babskim wieczorkiem, ale przez kilka nieporozumień, ostrzejsza wymiana zdań może mieć poważne konsekwencje. Łatwo nie ma i Hestia - nowa dziewczyna w Hogwarcie, która zostaje mimowolnie wciągnięta we wszystkie wydarzenia tej nocy.
2 września (poniedziałek)
Występują: Lily, James, Dorcas, Syriusz, Emmelina, Marlena, Remus, Peter, Hestia, Snape. Na pierwszy plan wysunięta Lily i Marlena.

2. Noce letnie (Kolacja27.08.14 - full wersja poprawionego rozdziału
Summer Nights

OSTATNIA SZANSA REMUSA I MARLENY. Na dobry początek dnia Remus i  Marlena mają bardzo nieprzyjemną wymianę zdań, która kończy się wytargowaną przez chłopaka kolacją. Lily i Remus rozmawiają o jego likantropii i wydarzeniach z minionej nocy, ale szybko okazuje się, że Lupin, którego sekrety zaczynają wychodzić na jaw, jest winien wielu innym wyjaśnienia. Hestia wciąż próbuje zadomowić się w nowej szkole, ale wybiera dla siebie towarzystwo akurat tej dziewczyny, która prędko wkręca ją we własne problemy.
3 września (wtorek)
Występują: Marlena, Remus, Emmelina. Lily, Syriusz, Hestia, Dorcas, Snape.

3. Kobieta w czerni (List) (R) 07.11.14 - poprawka
Lady in black

ZAMIESZANIE ZWIĄZANE Z NOWĄ UCZENNICĄ. W 1959 w kawiarni na Ethana Evansa czeka kobieta, która nie jest jego żoną. Ta właśnie kobieta siedemnaście lat później opowiada całą historię Jo Prewett.  A Jo prosi o dostarczenie listu Avery’ ego i tak trafia on do córki Ethana. Lily musi dotrzymać obietnicę daną McDonagall i znaleźć sobie korepetytora, problem w tym, że najlepszy kandydat zmusił ją do "domyślenia się" na temat, o którym Lily wie tyle, co nic, a w dodatku słynie z bardzo zmiennych humorów. Tymczasem Emmelina próbuje uporać się z zazdrością, związaną z tym, że Syriusz i Dor idą razem do Hogsmeade. Tymczasem w Hogwarcie zjawia się nieoczekiwania nowa uczennica, która ma sporo wspólnego z całą aferą z listem.
4 września (środa)
Występują: Jo, Lily. Remus, Emmelina, Hestia, James, Dorcas, May "guest starring" Lukrecja, Ethan, Argent.


4. Era Wodnika (Utrapienia i rozwiązania) (R) poprawka
Age of Aquarius 

KUPINIADA. Hestia, poproszona przez Emmelinę o towarzyszenie jej w Hogsmeade i pomoc w sabotowaniu randki Dorcas i Syriusza, znajduje się pomiędzy młotem a kowadłem. Mając nadzieję, że jej kuzyn zwróci uwagę na Emmę przed spotkaniem z Dor, urządza kupiniadę. Oprócz Emmy i Syriusza, jej plan obejmuje Marlenę i Petera. Wkrótce "przedhogsmeadowe" szaleństwo ogarnia cały Hogwart. Z dala od tego ambarasu znajduje się Lily, wciąż bardzo zaniepokojona zawartością anonimowego listu. Nieoczekiwanie pomoc znajduje w osobie bardzo przez nią nielubianego, rozczochranego szukającego.
5-6 września (czwartek-piątek)
Występują: Hestia, Lily. Peter, Marlena, Dorcas, Syriusz, Remus, Jo, Snape, James "guest starring" Jayden, Serena, Mary, Argent.NADCHODZI DZIEŃ PIERWSZEJ, OFICJALNEJ RANDKI DORCAS I SYRIUSZA. Nie tylko oni wybierają się jednak razem - bezustannie wpadają na swoich znajomych, nieświadomie - ale skutecznie - psujących im spotkanie. Na szczęście, Meadowes może liczyć na Lily, która choć sama musi się zmierzyć z demonami własnymi i Jamesa Pottera, jej jednorazowego korepetytora, nie pozwoli, by Black zrobił krzywdę jej przyjaciółce. Podobnych uczuć względem Dorcas bynajmniej nie czuje Emmelina, która razem z Hestią i Pięknościami, udaremnia Syriuszowi zaangażowanie się w związek z Dor. Nieco oddaleni od całego tego bałaganu są Marlena i Frank oraz Peter i Jo, chociaż ta ostatnia ewidentnie wolałaby uciąć sobie pogawędkę z kimś innym niż jej randka - z Lily.
8 września (niedziela)
Występują: Dorcas, Syriusz. Lily, James, Emmelina, Hestia, Remus, Jo, Marlena, Peter, "guest starring" Clemence, Frank.SZALEŃSTWO SPORTOWE WKRADA SIĘ W SERCA BOHATERÓW. Wszyscy wariują przed otwarciem sezonu Quidditcha i pierwszym meczem Gryffindor versus Slytherin. Emocje sięgają zenitu, kiedy nagle, rankiem przed meczem, kontuzjowany zostaje ścigający drużyny Gryfonów. Hestia bardzo chce zagrać w zastępstwie, ale jej kuzyni nie mają ochoty wstawiać się za nią u Franka, kapitana drużyny. Sam Frank jest zbyt zajęty romansowaniem z Marley, żeby stanąć na wysokości zadania i poprowadzić reprezentację Gryffindoru po zwycięstwo. Tymczasem Snape postanawia ostrzec Lily przed nachodzącą ją Jo. Jego starania nie kończą się pomyślnie ani dla niego, ani dla Lily, ani dla Jamesa.
Rozdział będzie podwójny- drugą połową są Podsłuchane Rozmowy. 
28-29 września (sobota-niedziela)
Występują: James, Hestia, Marlena. Lily, Syriusz, Dorcas, Jo, Peter, Snape "guest starring" Frank, Jayden, Regulus.POWAŻNY KRYZYS WISI NAD WAKACYJNYM ZWIĄZKIEM SYRIUSZA I DORCAS. Dziewczyna wciąż oskarża go o bliskie stosunki z Emmeliną, a ta wraz z Hestią kontynuują swój plan na imprezie z okazji wygranej Gryfonów. Lily odrywa swoje myśli od problemów ze Snapem oraz Jo i skupia się na Marlenie, która zaskakuje ją swoim odkryciem, które podsłuchuje Remus. Tymczasem panna Prewett dowiaduje się, ze popełniła strategiczny błąd, który sprowadza wszystko z powrotem z listu.
Kontynuacja Burzy Uczuć.
29 września (niedziela)
Występują: Marlena, Lily, James, Syriusz, Emmelina, Dorcas, Hestia, Remus, Jo, Snape guest starring Liam, Jayden, Clemence.W 1960 Lukrecja Prewett rodzi drugie dziecko i oddaje je Ethanowi.  Jo zmienia zarys swojego planu i postanawia natychmiast się ujawnić. Remus nie wraca na noc do dormitorium, a zaniepokojeni Huncwoci wkrótce znajdują go z dziwnym znakiem na przedramieniu. Tymczasem podczas lekcji wróżbiarstwa, ówczesna nauczycielka przepowiada Lily przyszłość, która ma związek z Prewettówną
30 września (poniedziałek)

9. Noc żywych trupów (Zwykli znajomi)
cz. 1/2

Zbliża się impreza Klubu Ślimaka u Slughorna, a Lily zastanawia się kogo zaprosić. Tymczasem James, za radą May proponuje jej coś nowego- przyjaźń. Jo szantażuje Snapea i pokrótce opowiadając kolejną część historii każe zabrać się na imprezę do Slughorna, bo musi natychmiast podebrać mu jedną z jego książek. Syriusz anonimowo mści się na Emmelinie
30-31 października (środa-czwartek)

10. Boże, chroń Królową! (Rozstania i powroty)
God, save the Queen


JAMES PROSI SYRIUSZA, ŻEBY BLIŻEJ PRZYJRZAŁ SIĘ JO. Chcąc nie chcąc, musi on porozmawiać ze swoim znienawidzonym bratem Regulusem. Hestia porządnie się zastanawia, czy nie wziąć udziału w wymianie międzyszkolnej i wrócić do Francji. Przyjaźń Dorcas i Emmeliny wisi na włosku, a Lily, żeby zapobiec nadciągającej wojnie między dziewczynami organizuje babski wieczorek, który ma je do siebie zbliżyć. Wiele rzeczy wychodzi na jaw…
listopad

11. Omen (Pocałunek Szatana)

JAMES, PO KŁÓTNI Z LILY, CAŁUJE SIĘ Z JO PREWETT co jest jej bardzo na rękę. Syriusz nie zaprzestaje śledztwa w sprawie Jo, i dowiaduje się coraz ciekawszych rzeczy, więc wkręca do niego Lily i Dorcas, żeby mieć pretekst do widywania się z nią. Marlena pojawia się u Jules, znajomej rodziny Lupinów i dowiaduje się dużo rzeczy o swoim domniemanym wilkołactwie. 
listopad

12. Dziwactwa wszechświata (Oschłość i promienność)
Space oddity

WYBUCHA EPIDEMIA MONONUKLEOZY, CZYLI TAK ZWANEJ CHOROBY POCAŁUNKÓW. Wszystko zaczyna się od Syriusza, ale dziwnym trafem w Skrzydle Szpitalnym pojawiają się jeszcze Dorcas, Emmelina, James i Jo. Wniosek jest prosty- Black nie jest całkowicie wierny swojej dziewczynie. Hestia pisze list do swojego byłego chłopaka z Beauxbatons, co kończy się nowym problemem. Niespodziewana osoba odwiedza Jo. Żeby zdobyć medalion postanawia ona uderzając w zupełnie inny punkt.
22 listopada (piątek)

13. Lot nad kukułczym gniazdem (Rozpacz i euforia)

SPOTKAJMY SIĘ W... SZPITALU. Lily, Marlena i Dorcas składają leżącej w szpitalu Hestii wizytę, podszywając się za wolontariuszki. Jo przypomina sobie historię własnej przeszłości, która może pomóc jej w odkryciu, kto wśród Gryfonów jest Zdrajcą. Isaac radzi dziewczynie zorganizować spotkanie Łowców Śmierci, na którym pojawia się Regulus. 
6 grudnia

14. Jego ostatni ukłon (Fałszywa prawda) (R)

WIELKA LOTERIA I ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO. Boże Narodzenie tuż, tuż, a bohaterowie zapisali się do losowania osoby, której mają kupić dowolny prezent. Wyniki losowania są dość niefortunne- Dorcas trafia na pierwszoroczną dziewczynkę, Marlena na Franka, z którym ma zamiar niedługo zerwać, Lily na Jamesa, a Syriusz- na Emmelinę, która z jego powodu dostała nawrotu bulimii. Tymczasem Isaac wylosowuje Lily i daje jej przyśpieszony, dość specyficzny prezent, którym jest pewne wspomnienie, które może przypomnieć rudowłosej kwestie pokrewieństwa jej i Jo Prewett. 
19-22 grudnia

15. Czarne święta (Boże Narodzenie) (R) (F)
cz. 1/2

PO PROSTU ŚWIĘTA. Lily ignorując niebezpieczeństwo idzie w miejsce, które uzgodniła z Isaakiem, ale nie bierze medalionu. W wyniku kilku sytuacji musi jak najszybciej wrócić do ojca do Cokeworth, chociaż nie planowała wracać w tym roku na Święta. Zabiera ze sobą naturalnie Dorcas, Syriusza, wbrew sobie Jamesa Pottera, a całej kompani Jo Prewett depcze po piętach. U Evansów zjawia się jednak ktoś jeszcze, a jego obecność zmusza Ethana do wyjaśnienia kilku kwestii sprzed lat.
22-23-24 grudnia

______________________


Część II

24 grudzień 1976 - 11 luty 1977


16. Psychoanalityk

Jo zastanawia się, co robić w Cokeworth przez następne pięć dni i w rezutacie przez dziwny zbieg okoliczności wybiera się z mugolskim zastępem skautów na obóz narciarski, gdzie nawiązuje specyficzną dla niej znajomość, ze studentem psychologii Jordanem. Lily, Dorcas i Chase spędzają święta na wspominaniu wcześniejszych wydarzeń. Dotychczasowe kuzynostwo próbuje przyzwyczaić się do faktu, że są rodzeństwem. Święta Emmeliny malują się w szarych barwach, a ona próbuje poradzić sobie z własnymi problemami, których z każdym dniem przybywa i przybywa.
24-26 grudnia


17. Powitania i pożegnania

Dorcas, Chase, Lily i Emmelina chcą uczcić ostatnią noc razem, zanim Chase wróci załatwić swoje sprawy do Calais. Pomiędzy Emmą a Reaganem wyraźnie iskrzy, chociaż dziewczyna stara się to ignorować, by pozostać lojalna względem Hestii. Marlena w Paryżu spędziła cudowne dni, jednak nieubłagalnie zbliża się wizyta u Angelów. Tymczasem do Potterów przyjeżdża stara znajoma matki Jamesa i zarazem matka starej przyjaciółki paczki Gryffindoru- Mary McDonald, którą James i Syriusz muszą odebrać z Francji i całkiem nieprzypadkowo znajdują się na tym samym bankiecie, co Marley. To również trudne chwile dla Potterów, którzy muszą nareszcie zdecydować, czy powinni zgodzić się na niebezpieczny zabieg dla Hestii, który może uszkodzić jej pamięć, czy też nie.
29 grudnia

18. Sylwester w Dolinie Godryka (R)
1/2/3/4


SĄ SYLWESTRY, KTÓRE PAMIĘTA SIĘ LEPIEJ I GORZEJ. Coś wie o tym Lily, która woli nie myśleć, do której szufladki trafi ten teraźniejszy w domu Pottera i Blacka. Marley zgodnie z obietnicą daną Ann zostaje na Sylwestra we Francji, ale nieoczekiwanie Bree Angelo proponuje jej transport do Huncwotów, pod warunkiem, że zabierze ją ze sobą. Marlena nie wie, jak złe wspomnienia łączą jej kuzynkę z Jamesem, Syriuszem i Mary. Skoro o McDonald mowa – dziewczyna najwyraźniej u Potterów zadomowiła się na dobre, bo to właśnie do niej będzie należeć cała obfita w intrygi, sylwestrowa noc. W konsekwencji zapowiadany spokojny wieczorek w dobrym towarzystwie zamienia się w szalony melanż. Osobny Sylwester ma też Jo, która po perfekcyjnych feriach z Jordanem musi wrócić na sabat, zobaczyć się z Isaakiem i resztą swoich znajomych. Ponoć ma pojawić się Zdrajca, kimkolwiek jest. A ponieważ czasem w sylwestrową noc możliwe jest nawet więcej niż w bożonarodzeniową, na pewno nie będzie spokojnie, tym bardziej, że Rogacz i Łapa postawili przed sobą ambitne cele i założyli się, kto bardziej pomoże drugiemu, Marlena wciąż kocha Remusa, chociaż nie może mu tego powiedzieć, Dorcas często nie poznaje siebie po alkoholu, Hestia bardzo się zmieniła po uwolnieniu z uroku, Lily po pocałunku powinna ignorować Jamesa przez najbliższe dwa miesiące, z kolei Mary tylko udaje, że jej na nim nie zależy. Jak bardzo rozlewany alkohol pomoże niektórym w ich obecnej sytuacji, a jak bardzo zaszkodzi?
31 grudnia-1 stycznia

19. Prawda czy fałsz?
1/2/3


SEMESTR DOPIERO WYSTARTOWAŁ, ALE PO SZKOLE JUŻ CHODZI MULTUM PLOTEK – jedne są mniej zgodne z prawdą, drugie bardziej. Na spotkaniu Piękności poruszane są kwestie do których wracają retrospekcje. Jakim cudem dwie największe prymuski Lily Evans i Mary McDonald trafiły na zajęcia psychologiczne? Kto jest nowym chłopakiem Dorcas Meadowes? Z kim kręci nowy chłopak, Chase- Emmeliną, Dorcas, Hestią czy jeszcze kimś innym? Dlaczego Evans i James Potter widziano na śniadaniu gawędzących jak starzy, dobrzy znajomi, mimo że ponoć Dorian Chamberlain po rocznej przerwie w związku, chce wrócić do panny prefekt? Kto wyleciał w końcu z drużyny Qudditcha, kto przeskoczył klasę, kogo wylano z transmutacji i kto zarobił sobie korki? – plotkary z Gryffindoru może i nie zawsze przekazują prawdę, ale na pewno powiedzą wszystko, żeby było ciekawie.
2 stycznia-13 stycznia

20. Ain Eingarp (R)
1/2


CZAS POŻEGNAŃ. Wszystko zaczęło się od tego, że była dziewczyna Jamesa - Skye DeVitt zostaje przyjęta do drugiego składu Harpii z Holyhead. Wszyscy mówią, że James wrócił do Skye, a Lily jest z Dorianem, bo robi z nim Zadanie Absolwenckie, ale wszyscy zapominają o Mary, która nie może znieść podobnej sytuacji. Na zajęciach psychologicznych Liam każe swojej grupie znaleźć wyjątkowe miejsce w Hogwarcie, a wybór Gryfonów pada na zwierciadło Ain Eingarp. Tymczasem młodziutka przyjaźń Lily i Jamesa wystawiona jest na próbę- Mary nakłania Lily do ataku na Skye, a na dokładkę Syriusz zamyka swojego przyjaciela i Złośnicę w „nawiedzonej cieplarni”, bo ma dość wzajemnych uprzejmości. Ślizgoni wybierają jako temat zadania Pokój Życzeń, co kończy się niespodziewanie.
23 stycznia (poniedziałek)


21. Przyjaciele i wrogowie (R) 
1/2


PEŁNIA. Syriusz sprowokowany przez Snape’ a i rozdrażniony przez Lucasa Davisa, nowego chłopaka Dor, popełnia kardynalny błąd, który może skończyć się tragicznie. Mary, zdumiona, że Lily i James wciąż utrzymują przyjazne stosunki, postanawia zbratać się z Dorianem i sprytnie wykorzystuje żal Emmeliny do Syriusza, wypuszczając skandaliczną plotkę. Wszystko przybiera niespodziewany obrót, który kończy się padnięciem układu Evans i Pottera oraz niespodziewanym rezultatem korepetycji Syriusza i Dorcas.
24-25 stycznia (wtorek-środa)

22. Próba Regulusa (R)
1/2


Remus obawia się, że Syriuszowi zbliża się coroczny posylwestrowy napad szaleństwa, a jego obawy sprawdzają się. Łapa oznajmia Huncwotom, że muszą zmienić swoje dormitorium, co łączy się z wypowiedzeniem wojny bandzie Krukonów z siódmej klasy. Wśród nich jest Luke i Dorian, więc szybko zyskuje poparcie Jamesa. Remus rozmawia o powrocie Greybacka z Bree, która wydaje się wiedzieć na ten temat całkiem dużo. Jo, na którą Isaac nasłał w Hogwarcie szpiega, musi znaleźć sposób na bycie w dwóch miejscach na razach. Nieoczekiwanie może przydać jej się pomoc dziewczyny z dziurami w pamięci. Konsekwencją wszystkich tych sytuacji jest rozmowa dwójki braci Black, która kończy się raczej opłakanie. Lily i James po padnięciu zakładu z nieostatecznym wynikiem, decydują się na wznowienie go na trochę bardziej zmodyfikowanych zasadach. Ponieważ Hogsmeade (i spotkanie Lily z Dorianem) nadchodzi wielkimi krokami, James decyduje się na cios poniżej pasa.
25-26 stycznia (środa-czwartek)
Występują: Syriusz, Chase, Emmelina, Lily, James, Dorcas, Remus, Peter, Jo, Mary "guest starring" Regulus, Dorian, Luke oraz jego współlokatorzy: Luis Hayes, Sturgis Podmore, Gavin Jepson.

23. Podwójna randka


Hestia nabawia się jakiegoś zatrucia pokarmowego. W Skrzydle Szpitalnym odwiedza ją Chase i Jayden i dochodzi do pewnego „nieporozumienia”, przez które Chase ostatecznie zgadza się udawać randkę Dor w Hogsmeade. Lily, która przez niebezpieczne obcowanie z Jamesem podejrzewa, że przypadkiem umówiła się z nim na randkę, co jest niedorzeczne, bo w Hogsmeade wychodzi z Dorianem, musi jakoś odwrócić uwagę Pottera i postanawia zaaranżować jego spotkanie z Mary. Syriusz wybiera bardzo specyficzną „partnerkę-przykrywkę” na podwójną randkę z Dor i Chase’ em, która nie podoba się ani Meadowes, ani Reaganowi.
28 stycznia (sobota)
Występują: Hestia, Chase, Emmelina, Lily, James, Dorcas, Syriusz, Remus, Marlena, Bree, Peter, Jo, Mary "guest starring" Jayden, Dorian, Frank, Alicja.

24. Urodziny "Mojej Dziewczyny" (R)
1/2/3


SIEDEMNAŚCIE LAT KOŃCZY SIĘ TYLKO RAZ. Dorcas po raz kolejny próbuje zorganizować dla Lily przyjęcie-niespodziankę. W przeszłości za każdym razem Ruda dowiadywała się o imprezie, ale w tym roku ma być inaczej, bo w organizację zaangażowani są Huncwoci. Hestia po odkryciu szokującej prawdy na temat swojego zdrowia, zaczyna od poinformowania o tym swoich kuzynów, co chyba nie jest najlepszym pomysłem. Impreza-niespodzianka dla Lily - jak łatwo się domyślić - przybiera niespodziewany obrót.
30 stycznia (poniedziałek)
Występują: Lily, Dorcas, Emmelina, Chase, James, Syriusz, Remus, Marlena, Bree, Peter, Hestia, Jo, Mary, Isaac "guest starring" Greta, Dorian.

25. Prawdziwe Kolory (R)


ISAAC WRACA DO HOGWARTU. Chce pozamykać swoje sprawy raz na zawsze, tym bardziej, że jego ojciec Trevor opuścił Azkaban. Razem z Jo porywa Lily do domu swojej matki, Shelby. Kiedy sekrety z przeszłości wychodzą na jaw, Evansówna zaczyna rozumieć wagę problemu jej dwóch znajomych z Durmstrangu. Co więcej, jest w to zamieszana bardziej, niż mogłoby się jej wydawać. 
30 styczna (poniedziałek, noc); 31 stycznia (wtorek, ranek)
Występują: Lily, Jo, Isaac, Remus, Emmelina, Bree "guest starring" Shelby Monroe w retrospekcjach Trevor Monroe,  Jilly Monroe, Prim Ellison, Tony Walker, Dean Walker, Lukrecja Prewett, Ethan Evans.

26. "Zdrada"


CAŁA SZKOŁA TRĄBI O TYM, ŻE MAY POTTER WRÓCIŁA Z ODWYKU. Zachowuje się ona inaczej niż zwykle, ale jedynie Mary wie, co się właściwie stało. Lily postanawia zmienić swój wizerunek, zasięgając rady samego diabła. Diabeł jednak zmusza ją uprzednio do podpisania cyrografu, bardzo brzemiennego w skutkach. Hestia, która ma teraz na głowie problemy znacznie większej wagi niż jej znajomi, musi zacząć wyznawać szokującą prawdę, zaczynając od Chase'a. Wojna o dormitorium trwa, ale Huncowci mają znacznie utrudnione zadanie, kiedy główny koordynator przeprowadzki zostaje osaczony. Z kolei Severus rozpoczyna pobieranie od Jo lekcji oklumencji. 
1 lutego (ranek, początek rozdziału), 2 lutego (czwartek), 3 lutego (końcówka rozdziału)
Występują: Lily, May. Syriusz James, Mary, Syriusz, Chase, Hestia, Snape, Jo, Remus. "guest starring" Jayden, Isaac, Bree, Dorian, Jessica Beinz, Paul Vance.

27. Huncwockie gody
1/2

NAJWIĘKSI HOGWARCCY PODRYWACZE WRACAJĄ NA CIEMNĄ STRONĘ MOCY. To prawdziwy najazd rodziców Huncwotów, którzy wcale nie byli tacy niegrzeczni - jak twierdzą. Kiedy Walburga Black widzi się z Syriuszem po raz pierwszy od półtora roku, raczej nie możemy liczyć na rodzinne pojednanie, tym bardziej że Regulus jest w bardzo złym stanie. W szkole pojawiają się również Belle i Seth Potter, którzy muszą rozwiązać problem z Syriuszem, wracającą do szkoły May, Hestią oraz - jak się okazuje - Jamesem. W szkole pojawiają się również pan Llayl Lupin oraz pani Malvina Pettigrew. Ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna, a stare konflikty się odradzają, niektóre z nich muszą pójść w zapomnienie dla zachowania równowagi - to właśnie spotyka Syriusza i Lily, którzy pomagają sobie w trudnych sytuacjach. Do Hogwartu powraca siostra Emmeliny, Diana Jenkins młoda Aurorka ze smykałką detektywistyczną. Chce ona uzyskać od swojego ex-chłopaka, Liama Argenta, informacje co do sprawy śmierci Calliope Meadowes, którą ten prowadził dotąd na własną rękę. Jest to kolejna nadzieja dla Dorcas, bo odpowiedzi na pytania stawiane przez Di przybliżają ich do rozwiązania zagadki sprzed lat...
3 lutego (piątek) 
rozdział łączony ze "Zdradą"
Występują: Syriusz, James, Hestia, Peter, Remus, Dorcas, May, Lily, Jo, Snape "guest starring" Diana Jenkins, Liam Argent, Seth i Belle Potter, Walburga Black, Llayl Lupin, Malvina Pettigrew, Greta Catchlove, Jessica Beinz, Dorian.

28. Zmiany i układy 
1/2
STARE PRZYJACIÓŁKI ZAWIERAJĄ KOALICJĘ. Po niemądrym zachowaniu Lily postanawia naprawić swoje błędy, zniżając się do proszenia o pomoc Mary. Dorian i James tworzą nietypowy bromance. Jessica i James wybierają się na randkę, nie zdając sobie sprawy, że przez cały wieczór po piętach deptać im będą dwa choleryczne rudzielce. Syriusz daje Lily lekcję animagii i dzieli się pewnymi informacjami w sprawie Mary i Jamesa. Przypadkiem udaje im się rozwikłać pewną intrygę autorstwa Mary i - co dziwne - Doriana. Tymczasem Marlena wstępuje w szeregi nietypowego stowarzyszenia, a Emmelina próbuje wyjaśnić zafrasowanej sprawą Calliope Dorcas, skąd wzięły się jej nowe uczucia do Syriusza.
4-5 lutego (sobota-niedziela)
Występują: Mary, James, Lily, Syriusz, Marlena, Emmelina, Dorcas, Hestia, Peter"guest starring" Dorian, Greta, Harry Steele II, Natasha Mason, Liam Argent, Diana Jenkins, Frank, Alicja. 

29. Furia (R) (F)
1/2/3/4
MAŁY FINAŁ. Wszystko zaczyna się od tego, że Jo spotyka Tony'ego w bardzo nieodpowiednim miejscu. Z Emmeliną, po niemal roku milczenia, kontaktuje się ojciec, Michael Titanic. Zaprasza ją na kolację, gdzie może poznać jego nową żonę, Mishę, oraz podszywaną córkę, Ally. To kolejna pełnia, która niesie ze sobą tragiczne konsekwencje, ponieważ Jo właśnie tej nocy decyduje się na otwarcie medalionu. 
To również dzień ostatecznej rozprawy Isaaka, która przemieni się w piekło, kiedy ojciec Mary, Nicholas McDonald, zostanie zdegradowany ze stanowiska szefa Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów, a na jego miejscu zasiądzie Barty Crouch Sr. Na skutek wielu wydarzeń, kilka tajemnic zostanie wyjaśnionych: 
Kto zabił Calliope Meadowes? Co się stało z Sereną Marceau i z jej dzieckiem? Dlaczego James tak bardzo nienawidzi Doriana i nie chce, żeby Lily miała z nim cokolwiek wspólnego? Dlaczego May Potter postradała zmysły? Co znajduje się w medalionie?
Tajemnicę Jo i Jordana pozna także Lukrecja Prewett, a Potterowie dowiedzą się, kto jest biologicznym ojcem May.
10-11 lutego (piątek-sobota)
Występują: Jo, Emmelina, James, Syriusz, Remus, Dorcas, May, Lily, Marlena, Hestia, Peter, Chase, Mary 
"guest starring"  Isaac, Bree, Natasha, Dorian, Regulus, Diana.
Michael Titanic, Misha Carver Titanic, Allison Carver, Paul Vance, Noel Bonnet, Ludo Bagman.
Alexander Mason, Kenneth McDonald, Nicholas McDonald, Elizabeth Nass McDonald, Serena Marceau.
Tony Walker, Lissa Prince, Lukrecja Prewett, Dean Walker, Jordan Steele, Jilly Monroe.
Seth Potter, Belle Potter. Frank, Alicja, Florence Rowle, Ann McKinnon.
Liam Argent, Barty Crouch Jr, Barty Crouch Sr.
-> dotychczasowy absolutnie najdłużej pisany rozdział w historii (oraz na tyle długi, żeby stanowić osobne opowiadanie, jeśli mnie ktoś zapyta)
-> jeśli jest to "mały finał", w którym wyjaśnione zostaje moim zdaniem 2/3 dziwnych rzeczy, to dużym finałem jest "Pył na wietrze", który wyjaśni wszystko od początku do końca i zamknie elegancko pierwsze trzy części w ciasną klamrę.

_______________


Część III

14 luty 1977 - 3 marzec 1977


30. Wiara, nadzieja i miłość
MUGOLSKIE WALENTYNKI.  Jak smakuje Święto Zakochanych w Cokeworth? Dla niektórych jest słodkie jak analiza psychologiczna Jo i wywiad Jordana z jego nietypowym pacjentem, Tonym Walkerem. Dla innych - gorzka niczym lukrecja. Matka i córka znajdują się w jednym mieście, tam, gdzie rodzą się najbardziej pamiętne romanse. Jo i Jordan świetnie bawią się na swojej walentynkowej randce, ale dziewczyna nie może odciąć się zupełnie od Hogwartu i swojego magicznego życia - martwi się o najlepszego przyjaciela, Isaaka, oraz o ich dalszy los, po tym jak otwarcie medalionu owocowało w nieprzewidziany zwrot akcji. Lukrecja z kolei próbuje ją wytropić, wpadając przy okazji na swojego ex-kochanka i jedyną miłość, Ethana Evansa oraz jego nową żonę - Rachel.
W Hogwarcie Walentynki smakują słono - przynajmniej dla Emmeliny, która jest przywiązana do Ally i Paula, oraz dla Marleny, która po strasznym zawodzie miłosnym ze strony Remusa musi poznać swojego narzeczonego, Aleka. Tymczasem Remus zbliża się do Bree, a Peter opowiada historię swojej przeszłości. 

13-14 lutego (poniedziałek-wtorek)
Występują: Jo, Emmelina, Chase, Remus, Marlena, Peter, Hestia, Syriusz, Severus "guest starring" Tony Walker, Jordan Steele, Lukrecja Prewett, Ethan Evans, Eileen Prince, Walburga Black, Petunia Evans, Vernon Dursley, Rachel Evans, Michael Titanic, Allison Carver. 
nieobecni 
James, Lily, Dorcas,  Mary, Dorian, których wątki pojawią się dopiero po Walentynkach.

31. Zwykły atak serca (R) do tego rozdziału bonus
Sheer Heart Attack
TUŻ NAD PRZEPAŚCIĄ. Dzień po Walentynkach dowiadujemy się, co słychać u pozostałych bohaterów. Wszyscy chuchają i dmuchają na Jamesa, martwiąc się o jego stan psychiczny po rozprawie Isaaka w piątek. Najwięcej wątpliwości ma Lily, która nie wie, czego spodziewać się po tajemniczym planie Jamesa na odzyskanie Jessiki Bein. Ona i James są obecnie bardzo bliskim przyjaciółmi, a Lily czuje się zobligowana, by pomóc Potterowi w planie i udawać jego dziewczynę na jeden dzień i wieczór, bo właśnie w Dzień Singla odbywa się wieczór elitarnych graczy Quidditcha. Lily ma towarzyszyć tam Jamesowi, podczas gdy Jessica przyjdzie z osławionym Louisem Hayesem. Dorcas,  która pragnie odzyskać swoją dawną pozycję, realizuje złożony plan pogrążenia Mary McDonald, przy okazji dowiadując się kilku ciekawych rzeczy o nowej miłości  dziewczyny i zarazem narzeczonym Marley, Aleku. Tymczasem Diana zajmuje się sprawą Hestii i stara się zidentyfikować jej matkę, która porzuciła ją przy urodzeniu. Wyniki śledztwa są zaskakujące. Syriusz poznaje swoją obrończynię w sądzie. To też dzień pierwszej, porządnej lekcji legilimencji i oklumencji Jo i odmienionego po wstrząśnieniu mózgu Severusa, podczas której Severus będzie musiał wedrzeć się w dotąd zamknięty dla wszystkich umysł panienki Prewett.
15 lutego (środa)
Występują: James, Lily, Syriusz, Dorcas, Mary, Marlena, Jo, Severus, Peter, Remus. gościnnie Jessica Bein, Louis Hayes, Diana, Tony Walker, Alec Mason, Liam Argent, Ally Carver.
oraz w bonusie
Jilly Monroe, Isaac, Prim Ellison, Dean Walker, Kendall Richardson, Eileen Snape, Toby Snape.
 
32. Wzniecony płomień
Light My Fire
UPADEK MORALNY JAMESA.
16 lutego (czwartek)

33. Protegowani i wirtuozi
SYRIUSZ I LILY PLANUJĄ INTRYGĘ, JAK ODZYSKAĆ JAMESA.
17 lutego (piątek)

34. Impreza Widmo
ODBYWA SIĘ SEKRETNY BAL MASKOWY W POKOJU ŻYCZEŃ.
17 lutego (piątek)

35. Schody do nieba
Stairway to Heaven
KONIEC WOJNY O WŁADZĘ W HOGWARCIE.
18 lutego (sobota)

36. Inkwizycja i integracja
19 lutego (niedziela)

37. Lilie i irysy
22 lutego (środa)

38. Pod presją
Under Pressure
25 lutego (sobota)

39. Plany i marzenia
26 lutego (niedziela)

40. La dolce vita
27,28 lutego-1 marca (poniedziałek-środa)

41. Skutki kradzieży i Jamesa Pottera
2 marca (czwartek)

42. Pył na wietrze (F)
Dust in the wind
3 marca (piątek)

___________________
PRAWDOPODOBNIE TU SKOŃCZY SIĘ HzTL.
EWENTUALNA KONTYNUACJA:

Część IV

4 marzec 1977 - połowa kwietnia 1977


43. Akcje, protesty i bunty młodzieńcze
44. Bal Pseudo-Walentynkowy
45. Triumf Petera
10 marca (piątek)
46. Nieszczęścia chodzą parami
47. Zdrajcy i plotkarze
48. Łowy na elfa
49. Puszczalska i pruderyjna
50. Książę i żebrak
51. Z dala od Hogsmeade
Z dala od zgiełku
27 marca (poniedziałek)
52. Siostry i bracia
53. Czterech chłopców i panienka
54. Piękna i Mugol
55. I że cię nie opuszczę... aż do śmierci (F)

 

Część V

  połowa kwietnia 1977 - 26 czerwiec 1977


56. Helter skelter
57. Moralność pani Mason
58. Syriusz na niebie z diamentami
59. Noce w atłasie
60. Król i Królowa Balu
lub wersja dłuższa
56. Helter skelter
57. Nie pozwól mi odejść
58. Jeleń, łania i wieża Eiffla
59. Niebezpieczne związki
60. Moralność pani Mason
61. Syriusz na niebie z diamentami
62. Welony i woalki
63. Noce w atłasie
Nights in white satin
64. Zbrodnia i chwała
65. Król i Królowa Balu (F)
26 czerwca

#Epilog Rozważna i Romantyczna__________________________
(R)- zawiera retrospekcję
(F)- finał części
Okładki wykonała Lydia z KLIK.

61 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, nie było pytania! Znalazłam na to odpowiedź ;D
   Pozdro:* Czekam na następną notkę:*

   Usuń
 2. o co chodzi z bonusami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w planach napisanie specjalnych-retrospekcyjnych rozdziałów, które nie mają wielkiego wpływu na fabułę... Pierwszym bonusem miał być dzień, w którym cała gryfońska banda się poznała, ale póki co nawet nie zaczęłam pisać :D. Ale coś takiego powinno się ukazać w bliskiej/dalekiej przyszłości.

   Usuń
  2. Zapewniam cię, że wszyscy na takie coś czekamy i przyjmiey to z radością <:
   Wiatr^^

   Usuń
 3. A tak z ciekawości... Masz zamiar napisać tylko dwie części czy więcej? Mam nadzieję, że więcej...
  Wiatr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie mam pomysły tylko na te dwie części, ale na pewno coś jeszcze przyjdzie mi do głowy :D.

   Usuń
 4. zauważyłam błąd - pisze się Ain Eingarp, jak mniemam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O zgrozo, faktycznie... To chyba jakaś literówka, dziękuję, że zauważyłaś :*

   Usuń
  2. Nic się nie stało :*. Zawsze dopatruje się szczegółów. Jestem wścibska po rodzicach.
   Zaciekawiły mnie tytuły kolejnych rozdziałów. Już nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że w wakacje rozdziały będą dodawane częściej i doprowadzisz tego bloga do końca. I jeszcze, żeby wena dopisywała. OOO jak zwykle rozpisałam się dużo nieppotrzebnie....
   Oliwka :*

   Usuń
 5. Ile masz zamiar zrobić część opowiadań? Czy do kożdej będzie nowy prolog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, niee... ten drugi prolog jest właściwie nie wiem czemu, ale stwierdziłam, że chciałabym dorzucić go jeszcze, żeby wszystko było bardziej... kompletne? Nie wiem, po prostu przyśniła mi się (właściwie to 90 % pomysłów mi się śni, cokolwiek to znaczy) treść nowego prologu i intuicja podpowiedziała mi, że będzie potrzebny.
   A części w założeniu ma być pięć (1 na półrocze i ostatni na lata po Hogwarcie), ale niewykluczone, że na 2 zakończę, bo w sumie mam opracowane 2 alternatywne zakończenia, ta pierwsza na 2 części, druga na 5... pierwsza jest bardziej happyendowa... wszystko na tym etapie to gdybanie nad końcem, po ciąg udało mi się ogarnąć. Sama jestem ciekawa, na co stanie :).

   Usuń
 6. Abby, jak przeczytałam opis 19 rozdziału to później o mało co nie wpadłam na wazon mamy! Tak o tym myślałam! Może jakiś spojlier dla koleżanki z bloggera:>
  Wiatr ♥
  P S Nie wiem jak wymyślasz nazwy na rozdziały, ale są wspaniałe<3
  P S 2 Jeszcze tak nie dawno było tyle nie opisanych rozdziałów, a teraz.... Ah jak ten czs leci :')

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki dokładnie rodzaj spoilerika by Wiatrusia interesował ? ;>

   Usuń
  2. Hmmm? Dlacego Mary i Lily są na zajęciach psychologicznych? Albo... nie! Co kominujesz z Dorianem?
   Wiatr♥

   Usuń
  3. Powiem tak: Dorian Chamberlain i Mary McDonald to dwie osoby, które przez całe opko nie dadzą Jily spokojnie budować związku. Dorian jest od Lily starszy o prawie dwa lata, ale podczas jej piątego roku uczyl się w domu i pomagał matce po śmierci ojca. Teraz wrócił na jego ostatni semestr i żeby dostac się z powrotem do swojej klasy, musi zrobić specjalne Zadanie Absolwentów i - nie całkiem bezinteresownie - poprosił Lily o pomoc. Wiesz, Lily nawet zawrze układ z diabłem (Jamesem) i jeśli go przegra będzie musiała odmówić Dorianowi, a jeśli nie... cóż, James tez jej coś obieca :D.

   Usuń
  4. AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zaciekawiłaś mnie, A. Nie ma co! Złapałaś mnie! Teraz będę przez kilka nocy zastanawiała co dalej. A wiesz co może mnie uratować? 19 rozdział. Ale spokojnie: i tak mam tyle nie przespanych mocy, że jedna w te czy we wte nie robi różnicy. Ale i tak możesz szybko pisać. Układ z Diabłem powiadasz... Zastanawiam się co tomoże być... Nie wiem... Spokój? A może pomoc w czymś? Nie wiem,Abby. Naprawdę nie mogę cię rozgryźć :(
   Wiatr ♥
   P S Wiesz,ja już czekam na rozdziały po Hogwarcie. Mam już tyle wersji na życie Lily wśród Śmierciożerców, że masakra!

   Usuń
  5. Chyba mi odbiło do reszty, ale mam dzisiaj jakiś nastój na dawanie spoilerów xD. Moja odpowiedź do pe-esa: nie będziesz musiała czekać na TO, do zakończenia Hogwartu.
   Okej, zamykam się już. Idę do cb na rozdział.

   Usuń
  6. Nie muszę *o*
   To obstawiam, że stanie się to albo w wakacje między 6 a 7 rokiem w Hogwarcie, albo w Hogwarcie w czasie 7 roku nauki, albo w przerwę świąteczną podczas 7 roku...
   Ciekawe... Bardzo ciekawe...
   Wiatr^.^
   P S Przepraszam za Anonim, ale to już u mnie chyba znane...

   Usuń
 7. hura, bo będzie więcej niż dwie części!
  I mega smutek, bo James umrzze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A.. w sumie to jeszcze nie podjęłam decyzji, po prostu poniekąd rozbiłam drugą na dwie, bo byłaby za dluga xD.
   Niestety, niestety... nie ma zmiłuj dla Jamesa :(. W tym jednym postanowiłam uczepić sie kanonu - w uśmiercaniu bohaterów :(

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Hahaha jakże prawdziwe zdanie :D. Ale... jednak muszę pouśmiercać Lily, Jamesa i w sumie to połowę innych bohaterów, żeby to było bardziej "rzeczywiste" :C. W końcu jest wojna, a wojna to ofiary...

   Usuń
 9. Hejka :)
  Tak sie zastanawiam...
  Kiedy opublikujesz 2 prolog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, chciałabym mieć wenę i czas, żeby dodać w tym roku dziewiętnasty rozdział, a co dopiero prolog :D. Dobra, żartuję. Sytuacja trochę się poprawia i mam w planach na święta dać bonusik i ten nieszczęsny prolog, który miał pojaiwc sie tutaj już od pół roku. Mam nadzieję, że niedługo coś z tego wyjdzie :D.

   Usuń
 10. Ej, no! Na serio :D
  Jak ty wymyślasz nazwy rozdziałów? xd One są meeega *-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle są to po prostu dwa hasła klucz, takie tagi, które opisują fabułę rozdziału :D. A że ponoć słynę z nadawania rzeczom, czynnościom i zjawiskom bardzo dziwnych nazw, to może brzmi to całkiem "ciekawie". Cieszę się, że ci się podobają :*

   Usuń
 11. Czy będą inne blogi dotyczące HzTL?
  Kiedyś coś pisałaś...
  W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam? A, może. Nie zwracaj uwagi na wszystko, co piszę, Wiatrusiu, bo czasem naprawdę walę w klawiaturkę, a mózg hibernuje. Ale tym razem... ;>. Ujmę to w ten sposób - jeśli ten blog KIEDYKOLWIEK się skończy (a to mało prawdopodobne, bo jego długości przerażają mnie samą) to raczej powstanie HzTL2, opisujący siódmy rok, no i może też jakieś pochodne opka do przyszłych pokoleń. To zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo będę zmęczona/niezmęczona tą historią. I - ofc - od tego, czy ktoś będzie to czytał xD.

   Usuń
 12. Tak czytam te nazwy rozdziałów i zastanawiam się, który to będzie ten, gdzie James i Lily będą oficjalnie parą... Ech, z jednej strony chciałabym, aby oni już teraz byli razem, ale z drugiej... ta ich obecna relacja jest bardzo ciekawa.
  Czekam na nn i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę powiedzieć tylko jedno - to będzie rozdział ostatni xD.

   Usuń
 13. Czy w "28. Zmiany i układy - STARE PRZYJACIÓŁKI ZAWIERAJĄ KOALICJĘ." Chodzi o Mary i Lily? :o
  N/L

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się Twój tok myślenia ;>.

   Usuń
  2. Jestem z siebie dumna, hihi.
   No i mnie z kolei ciekawi Twój tok myślenia, Agatko, bo to dopiero jest jedna wielka zagadka .-.
   Nelcia

   Usuń
 14. Jedno mnie ciekawi, HzTL kończy się na ich szóstym roku? Co bd później?
  I chyba myślę ze Lily będzie opcowala z Śmierciozercami, gdy Issac ja porwie (?) Nie wiem jak inaczej to nazwać. xd w każdym bądź razie pisałaś ze wtedy Voldemort pojawi się pierwszy raz...
  PS. Rozdział 23 cod, miód <3 :* :p
  W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Isaac ją porwie... nie wiem, czemu,ale zaczęłam chichotać jak głupia hiena, chociaż właściwie tak będzie i nazwałaś sprawę po imieniu. A przecież porywanie jest złe i nie powinno mnie bawić... erhm, zacyznam bać się siebie samej.
   W każdym razie - wszystko sprowadza się do czasu. Jeśli założymy, że przed śmiercią ukończę to opowiadanie - a jeśli dalej będę trzymać tempo rozdziałów rocznie to możemy tylko pogdybać - to może pojawi się dalszy ciąg. Prawdopodobniejszą opcją jest po prostu wielki, ekspresowy epilog, w którym pozamykam wszystkie wątki i spokój.
   Na samym początku, w pierwszych szkicach, HzTL nie miał konczyć się na 6 roku, ale ten 6 rok rozrósł się niemal dwukrotnie, no i... po prostu nie sądzę, że zdążyłabym napisać resztę.
   Ja nic nie mówię, ale cichutko szeptam, że w 25 rozdziale będą retrospekcje.
   Zamykamsięjuż.
   Dziękuję <3333.
   Pozdrawiam cieplutko :*
   Abigail

   Usuń
 15. Ej mam pytanie dotyczące rozdziału 67 czy tytułowymi Piękną i Mugolem są Emmelina i Paul Vance?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Erm... No tak. Więc...
   Odwołam się najpierw do tytułu, bo go strasznie lubię *ta skromność*. Gra słów od "Piękna i Bestia" - prawdopodobnie najlepszego filmu, jakikolwiek powstał - nie jest takie do końca przypadkowe. Zamiast walnąć to Piękna i Bestia zamieniłam drugi człon, bo nasza bestia była za mało... bestialska. A była mugolem.
   I mamy w opku taką parę, która składa się z czarodziejki-niebestialskiego mugola.
   Natomiast Paula Vance'a chyba nie było dotąd w opie. A jeśli był, to tylko wzmiankowo. I nie wiemy czy:
   a) jest mugolem,
   b) nie jest bestialski,
   c) w ogóle się pojawi.
   Wiemy za to, że Emma jest piękna, tak więc...rozumiem twój tok rozumowania ;>. Chcę tutaj tylko powiedzieć - jakoś tak, żeby nie wylnąć spoilera - że endgame faktyczny (czyli Emma i Vance, bo to musi być endgame, skoro kanonowa Emma nazywa się Vance... a przynajmniej małżeński endgame) równa się endgame tego opa.
   Dziękuję za uwagę xD.
   Przepraszam, jeśli namieszałam jeszcze bardziej.
   Tak, wiem, namieszałam jeszcze bardziej.

   Usuń
  2. Pardon, pardon - chciałam napisać, że endgame faktyczny walce NIE równa się endgamem tego opa :3.

   Usuń
  3. Ja obstawiam, że to Jo i Jordan <3
   Lumossy

   Usuń
 16. Sypniesz jakims mega waznym spoilerem?
  Wiatr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu nie xD. Ja na spoilery jak na lato *.*.
   Co Wiatrusia interesuje?

   Usuń
  2. Obojętnie, A. Zaskocz mnie.
   -W(iatr)

   Usuń
  3. Jakakolwiek wskazówka Wiatriusiu :*. Nie potrafię dokonywać wyborów ;>.

   Usuń
  4. Wierze w ciebie, Abby xd
   Wymysl cos, proszę ;*
   W.

   Usuń
  5. O raaany... podaj jakiegoś bohatera, Wiatrusiu, cokolwiek, bo nagle mam kompletną pustkę w głowie xD

   Usuń
  6. eee... Lily i James (?)
   W.

   Usuń
  7. Powiem tak: w 26 rozdziale do Hogwartu przyjadą rodzice Jamesa i znajdą Lily i Jamesa w dormitorium Huncwotów. 26-27 rozdział są łączone. W 26 rozdziale James przedstawi Lily jako swoją dziewczynę, a w 27 - zaprzeczy. 26-27 rozdział opisują ten sam, jeden dzień. A Jily będą rozmawaić ze sobą w ostatniej scenie, przed tym dziwną zmianą u Jamesa.
   Nie powiem, jak to możliwe xD.
   Mogę powiedzieć coś jeszcze, bo tak mnie wzięło - w następnym rozdziale (kontynuacja 24) pojawią się 2 postacie o których nie wiemy, że są Śmierciożercami, a są. Oczywiście, nie powiemy od razu, kto jest kim, ale powiem, że wśród naszych kumpli jest paru zdrajców.

   Usuń
 17. HALOHALO
  To znowu ja, N/L. Przekopuję całego bloga w poszukiwaniu spoilerów, ale ponieważ nie znalazłam, to sobie wyproszę jednego, a co mi tam.
  Zatem - czy ta retrospekcja z wydarzeniami po sumach będzie do rozdziału 31? NARESZCIE się dowiemy co strzeliło Mary do głowy? Umieram już serio z ciekawości.
  PS. Wysłałam Ci poprawiony 23, tak tylko pytam czy na pewno doszedł :*
  Nelcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, nie do konca xD. Piszę niby te bonusy, ale generalnie myślałam nad tym, żeby publikować je po tym, jak przestaną zawierać spoilery np. bonus do rozdziału 31 to historia Jo, Isaaca i reszty ich bandy, bo w 31 rozdziale Jo i Snape będą mieli lekcję oklumencji i legilimencji, a Jo będzie uczyć go tego wszystkiego na sobie i będą wychodzić fakty z przeszłości ;>.
   A ten drugi bonus, którego tytuł skopiowałam z rozdziału Rowling, właściwie do niczego nie pasuje i nie mam pojęcia, gdzie go by tu wepchnąć. On ma za zadanie głównie pokazać, jak kiedyś było w Hogwarcie, jaka kiedyś była Mary, James, Lily etc. etc. chociaż nie ukrywam, że tam by ta informacja, co strzeliło Mary do głowy też się znalazła...
   hmm... chyba najbardziej ten bonus pasowałby go rozdizałów 26-27, bo tam właśnie wyjdzie zachowanie Mary, przynajmniej w moim początkowym zamyśle. Jak to będzie - zobaczymy :*

   Usuń
 18. O matko! Opisy nowych rozdziałów! *.*
  Już nie mogę się ich doczekać!!!
  #pełnaentuzjazmu #pełnaenergii #zakochanawtymblogu #noniemogę
  /Queen of Imagination

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam małe pytanko odnośnie opisu rozdziału 27.
  Czy Syriusz czasem nie widział Walburgi od pół roku a nie półtora?
  Bo przecież wyprowadził się z G.P.12 przed 6 klasą? Chyba że to mi się coś poplątało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, przeprowadził się do Jamesa przed 6 klasą - zaraz po roku szkolnym, a więc właściwie to do domu już nie zawitał na wakacje, tylko od razu uciekł do Rogasia ;>. To by był rok, gdyby nie to, że Syriusza na święta nie było też na Boże Narodzenie (i 1976 i 75), dlatego to jest ponad półtora roku, bo ostatni raz był w domu 31 sierpnia 1975.
   :D

   Usuń
 20. Ciekawi mnie tytuł 55 rozdziału, "I że cię nie opuszczę... aż do śmierci". Czy ma to jakiś związek ze ślubem Marley i Aleka Masona, bo w Zmianach i Układach była wzmianka o tym, że Esmeralda McKinnon wybrała na sty ślubu kwiecień, a tutaj pisze, że akcja tego rozdziału będzie miała miejsce w kwietniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym rozdziale nie będzie tylko jednego ślubu... tyle mogę powiedzieć :D. Ale jesteś bardzo bystra, bo faktycznie daty się nachodzą *_*

   Usuń
 21. Abby! Nie było mnie pare miesięcy wiec teraz się będę wszędzie dobijać żebyś mnie zauważyła (No i dlatego ze kocham tego bloga i przyszłam popatrzeć na spoilery). Nie mogę się doczekać Walentynek!
  Wesołych świąt!
  Nelcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah, uwielbiam natykać się wszędzie na twoje ślady, Nelciu <3. Dziękuję za życzonka i nazwajem!

   Usuń
 22. Gdzie można znaleźć cześć trzecią?

  OdpowiedzUsuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Theme by Lydia Credits: X, X