27.05.2012

Dorcas i LukeStatus
była para
 Od
Prawda czy Fałsz?
 Do
Próba Regulusa
 Wątki poboczne
Doriusz
 Kanon
nie 
 Owoce związku
?
Istota:

Jest to związek pomiędzy Dorcas Meadowes a drugoplanowym bohaterem, Luke'iem Davisem, jednym ze współlokatorów Doriana Chamberlaina (spis drugoplanowych bohaterów: TUTAJ). Trwał on zaledwie cztery rozdziały, czyli ok. dwóch tygodni. Dorcas związała się z Lukiem tylko po to, żeby odwrócić swoją uwagę od Syriusza Blacka, natomiast Luke zdradzał Dorcas od samego początku, umawiając się równolegle z kilkoma innymi dziewczynami.


Historia:

Prawda czy Fałsz? - Przyjaciele i Wrogowie

Dorcas poznaje Luke'a w sali od transmutacji, gdzie ten przybył rozmówić się z McGonagall (Prawda czy Fałsz?). Zaczyna flirtować z nim na oczach Syriusza, a następnie umawia się z nim, z obawy, że podczas korepetycji, Black będzie usiłował ją uwieść, a ona nie zdoła się powstrzymać. 
Dorcas i Luke dogadują się bardzo dobrze, chociaż większość czasu spędzają z Lily i  Dorianem (Ain Eingarp). Luke opowiada historię swojego wuja, Niewymownego, który na łożu śmierci opisywał mu Salę Przepowiedni i elfy - co okazuje się prawdą, bo potwierdzają to Jo i Isaac (Prawdziwe Kolory).
Rozpętuje się "afera zdjęciowa", a Lily staje się pośmiewiskiem całej szkoły. Luke jest jedną z nielicznych osób, które okazują jej wsparcie (Przyjaciele i Wrogowie). Dziewczyna rozmawia z nim na temat Jamesa i Sereny, ale rozmowa szybko zbacza na niebezpieczny, filuterny wręcz tor, a Luke wykorzystuje to i całuje Lily. W tym samym czasie w bibliotece pojawia się
Dorcas, Lily i Luke
Dorcas i przyłapuje swoją przyjaciółkę i najlepszego chłopaka. Gdzie indziej Syriusz podsłuchuje rozmowę Shaunee i Marthy Greengrass, a także Clemence Grant i kilku Piękności, i dowiaduje się, że Luke spotyka się z kilkoma dziewczynami na raz. Wpada w wściekłość i wyżywa się na Severusie Snape'ie, prowokując go do przyjścia pod Wierzbę Bijącą w noc pełni, co kończy się - oczywiście - tragicznie.
Dorcas obraża się na Lily i w Próbie Regulusa atakuje ją, uważając, że usiłowała ona odbić jej Luke'a. Dziewczyny godzą się dopiero w Podwójnej Randce, za pośrednictwem Chase'a, któremu udaje się ujarzmić złość Dorcas.

 Spis scen:

#1 Dorcas poznaje Luke'a (Prawda czy Fałsz?)
#2 Dorcas, Luke, Lily i Dorian rozmawiają o Projekcie Absolwenckim (Ain Eingarp)
#3 Dorcas przyłapuje Luke'a na zdradzie z Lily (Przyjaciele i Wrogowie)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine