27.05.2012

Hayden (Hestia i Jayden)


 Status
para 
 Od
#1 przed Utrapieniami i Rozwiązaniami
#2 Urodziny Mojej Dziewczyny 
 Do
#1 Rozpacz i Euforia
#2 TBA
 Wątki poboczne
Chestia (Chase i Hestia)
 Kanon
Nie 
Owoc związku 
 ClarisseIstota:

Jest to związek pomiędzy Hestią Jones a drugoplanowym Jaydenem Rasakiem (spis postaci drugoplanowych: tutaj). Hestia podczas swojego związku z Jaydenem, wciąż czuła coś do swojego byłego chłopaka, Chase'a Reagana. Chociaż rozchodzi się ona z Jaydenem, a Chase wraca do Hogwartu, dziewczyna zostaje "zepchnięta" z powrotem w ramiona Rasaka - najpierw traci pamieć, a potem dowiaduje się, że jest z nim w ciąży.
 Córką Hestii i Jaydena będzie występująca w prologu Clarisse Jones, najlepsza przyjaciółka Caroline Potter.

Historia:

1. CZĘŚĆHestia i Jayden poznają się dość szybko. Hestia wspomina, że do ich pierwszego spotkania doszło w bibliotece. Z początku dziewczyna nie zamierzała angażować się w nic poważniejszego, ale za namową Emmeliny zgodziła się umówić z Jaydenem na randkę do Hogsmeade (Hogsmeade). Para razem z Emmeliną i Clemence Grant brała udział w "kupinadzie" i realizowała plan rozbicia związku Dorcas i Syriusza oraz ponownego połączenia Marleny z Remusem i Franka Longbottoma z Alicją Rowle.
Po Hogsmeade i pomyślnym finale kupiniady, Hestia utrzymuje raczej koleżeńskie, niezobowiązujące stosunki z Jaydenem. Dopiero kiedy dostrzega szansę na dostanie się za zastępstwo do drużyny Quidditcha, ponownie zagaduje do chłopaka i prosi go o wstawienie się za nią u Franka (Burza Uczuć). Po wygranej Gryfonów Hestia opija razem z Jaydenem i całą drużyną swoje zwycięstwo, całuje się z Jaydenem, a pomiędzy parą ponownie zaczyna iskrzyć.
Nie wiemy dokładnie, jak wyglądała relacja Hestii i Jaydena po wrześniowej imprezie, bo kolejna wzmianka o Jaydenie pojawia się dopiero w dwunastym rozdziale, kiedy to Hestia mówi Lily, że zbliża się ich miesięcznica. Oznacza to, że Hestia i Jayden jeszcze trochę lawirowali, a dopiero pod koniec października zaczęli spotykać się jako oficjalna para.
Hestię zaczynają gnębić powracające wspomnienia o Chase'sie i obawia się, że nie jest sprawiedliwa względem Jaydena. Rozważa zakończenie z nim znajomości i być może właśnie tak zakończyłby się cały romans, gdyby nie niespodziewany rozwój wypadków - Hestię ugodziło jedno z zaklęć jednorazowych (patrz - etykieta Kanon), przez co utraciła zdolność komunikowania się. Trafiwszy do św. Munga, poddała się kilku zabiegów, ale dopiero eliksir odczyniający zaklęcia wyleczył ją całkowicie. Niestety, do jednych z pozabiegowych powikłań należała utrata pamięci.
Hestia i Chase
Jayden nie odwiedził Hestii w szpitalu ani razu, co wykorzystał Chase Reagan, zbliżając sie do Hestii znacząco przed tym, jak utraciła wspomnienia.

2. CZEŚĆ

Hestia i Jayden spotykają się ponownie w Sylwestra na prywatce w domu Potterów (Sylwester w Dolinie Godryka). Kilka rozdziałów później dowiadujemy się, że tej nocy uprawiali seks po pijaku (Urodziny Mojej Dziewczyny).
Hestia jest rozdarta pomiędzy Chase'em a Jaydenem. Wie, że musi wybrać jednego z nich, ale jest to dość trudne, ponieważ nie pamięta swojego związku ani z jednym, ani z drugim. Między Hestią a Chase'em zaczyna znowu iskrzyć, ale wtedy dziewczyna odkrywa, że jest w ciąży (Podwójna Randka). 
W dwudziestym czwartym rozdziale Hestia odkrywa, że ojcem jej dziecka jest Jayden. Para wraca do siebie, chociaż ich relacje robią się bardzo napięte. Chase wciąż nie wie, że jego była dziewczyna za kilka miesięcy zostanie mamą.

Spis scen:

usunięte

#1 Syriusz niszczy randkę Hestii i Jaydena (stara Kolacja)

normalne

#1 Hestia i Jayden rozkręcają kupiniadę (Utrapienia i Rozwiązania)
#2 Hestia i Jayden pod koniec kupiniady (Utrapienia i Rozwiązania)
#3 Hestia i Jayden w Hogsmeade (Hogsmeade)
#4 Hestia i Jayden przed meczem (Burza Uczuć)
#5 Hestia i Jayden na imprezie (Podsłuchane Rozmowy)
#6 Hestia i Jayden przed swoją miesięcznicą (Oschłość i Promienność)
***
#6 Hestia i Jayden na treningu (Prawda czy Fałsz?)
#7 Hestia, Jayden i Chase przed tym, jak Hestia trafia do Skrzydła Szpitalnego (Podwójna Randka)
#8 Hestia mówi Jaydenowi o swojej ciąży (Urodziny Mojej Dziewczyny)

Owoc związku:


Clarisse "Clary, Clar" Jones

Kredyty:

Rachel Bilson. Adam Brody. James Lafferty. Bethany Joy Lenz. Chace Crawford. Shay Mitchell.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine