24.05.2012

Śmierciożercy i Zakon Feniksa w HzTLu


Obecni Śmierciożercy/kanon


Trevor Monroe - jeden z najwierniejszych popleczników Czarnego Pana, dołączył w roku 1970 i zaofiarował cały swój Patronat (jako poddanych Sami-Wiecie-Kogo). Po zabojstwie swojej córki w 1973 został zesłany do Azkabanu razem z całym swoim Patronatem (pełnoletnim). W 1977 minister Minchum wypuścił go z więzienia. 

Yaxley - członek patronatu Trevora, wypuszczony przez Minchuma z Azkabanu

Selwyn - członek patronatu Trevora, wypuszczony przez Minchuma z Azkabanu

Ignatius Prewett (prawdopodobnie) - członek patronatu Monroe'a, nie otrzymał jednak przepustki na wolność. Jego odsiadka w Azkabanie kończy się w 1978.

Macnair - siódmoklasista, który wyjechał na wymianę do Beauxbatons. Avery wspomina w pierwszej części, że ma on za zadanie zwerbować przyszłych Śmierciożerców z Francji i mowi, że on jako pierwszy dostał Znak.

Rookwood - podopieczny i parobek Shelby Monroe w jej dworku w Alpach Delfinickich, pobiera u niej lekcje prastarej magii zwanej pierwotną lub naturalną. Pracuje w Departamencie Tajemic i najprawdopodobniej zajmuje się Rejestracją Mieszańców lub badaniami nad kulturą elficką. Rookwood wygląda na rówieśnika Isaaka, ale jest znacznie starszy, co mówi sama Shelby.

Kenneth McDonald (prawdopodobnie)- deweloper narkotyków, starszy brat Mary, który cudem uniknął więzienia, uciekając do Jugosławii, która nie ma podpisanej ekstradycji z brytyjskim Ministerstwem. 

Elijah DeVitt (prawdopodobnie) - wspólnik Kenny'ego, deweloper narkotyków. Został złapany i zesłany do Azkabanu - Minchum skazał go na podwójny wyrok - za siebie, i za Kenny'ego McDonalda.

Minister Harold Minchum (przypuszczalnie) - minister wybrany po Eugenii Jenkins (babci Emmeliny), ex-szef Biura Aurorów, miał wzmocnić ofensywę Ministerstwa przeciw Śmierciożercom. Obecnie nasilają się plotki, że Czarny Pan przeciągnął go na swoją stronę. Minchum zwolnił wszystkich mugolaków z Departamentu Tajemnic, zdegradował Nicholasa McDonalda i wypuścił niebezpiecznych przestępców (w tym Trevora Monroe i Greybacka), którzy zostali zesłani tam przez Nicka bez procesu.

Igor Karkarow - przyjaciel Aleka Masona.
Anonin Dołohow - przyjaciel Trevora Monroe,
Rebastan Lestrange
Lucjusz Malfoy
Bellatrix Lestrange
Rudolf Lestrange
Crabbe Sr
Nott Sr
Goyle Sr

Ugrupowanie Aleca Masona/Legion Szakala (poza Sektą Lycan):

Ugrupowanie powstałe z inicjatywy Alexandra Masona, wolny Legion zwolenników Czarnego Pana, którzy nie są pełnoprawnymi Śmierciożercami, ale sieją terror wśród cywilów. Innym ugrupowaniem, do którego Alec należy, ale którym nie kieruje jest tzw. Sekta Lycan (która zajmuje się raczej nagonką na "półczarodziejów" i "mieszańce", a nie wojną).

Do tej pory znamy tożsamość czterech członków tego ugrupowania, ale możemy przypuszczać, że jest ich więcej


Alexander Mason (Travers/Szaka) - przyszły zabójca Marleny McKinnon oraz całej jej rodziny [łącznie z rodem McDonald (McDonald, McKinnon, Angelo), ale z wyjątkiem rodziny Rowle, która jawnie przeszła na stronę Czarnego Pana]. Jeden z największych antagonistów tego opowiadania. W przeszłości był ofiarą Biura Zwalczania Likantropów i jego organu Sekty Lycan, gdzie Todd Angelo eksperymentował na nim z psychoaktywnym tojadem. Wyśmienicie ukończył Beauxbatons, Rowle'owie podpisali z jego rodzicami intercyzę, gdzie ofiarowali mu rękę Alicji. W roku 1976 został nauczycielem Obrony w Beauxbatons, gdzie wdał się w romans z Mary McDonald. Jeden z najwierniejszych popleczników Czarnego Pana i obecnie najbardziej poszukiwany kryminalista w Biurze Aurorow, kryjący się pod pseudonimem Szakal. 

Kendall Richardson primo voto Argent - siostra Larissy i była żona Liama Argenta, która była na biwaku we Flers i którą zna Syriusz Black. Jest ukochaną Aleka.


Dorian Chamberlain - prawdopodobnie dołączył do Śmierciożerców około 1975-76. Jego "przełożonym" jest Travers. Członek Sekty Lycan. Ujawniony w rozdziale 29. więcej o Dorianie

Finn Chamberlain (RIP) - najstarszy syn aurora Roberta Chamberlaina, zamordowany przez ludzi Szakala za zdradę.

Noel Bonnet (przypuszczalnie) - syn nowego szefa Biura Aurorow.

Barty Crouch Jr. (przypuszczalnie)- syn Barty'ego Croucha Sr., który to zastąpił Nicka McDonalda (ojca Mary) w funkcji głowy Wizengamotu i szefa Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów.

Peter Pettigrew - Nieznane są okoliczności dołączenia, wiadomo tylko, że do legionu zaprosił go sam Alec.  Prawdopodobnie nie należy do Sekty Lycan, gdyż panowała tam nagonka również na animagów. więcej o Peterze

Mary McDonald  - Zwerbowana podstępem przez Aleka, dzięki któremu odzyskała dar jasnowidzenia. Po tragedii Finna i Isaaka, zagroziła grupie, że wyda ich Dumbledore'owi, ale Dorian zmodyfikował jej pamięć (Furia). więcej o Mary

Bree Angelo (przypuszczalnie) - Nieznane są okoliczności dołączenia, wiemy jednak, że znała Aleka od dzieciństwa, bo wychowywał się on na dworze Rowle'ów w Paryżu, tak jak Bree.

Macnair -  Ślizgon, który wyjechał na wymianę do Beauxbatons, co zorganizowała mu Mary na prośbę Aleka. 

Siedmioro  - WIĘCEJ


Alec Mason przybył do Hogwartu w ślad za Isaakiem i Jo, bo chce wykończyć wszystkich z Siedmiorga
 
Jilly Monroe, czyli Pierwsza - siostra Isaaka i najlepsza przyjaciółka Jo Prewett. Elfka w 1/4, ponoć obdarzona jakimś darem. Zginęła z rąk swojego ojca, Trevora. Dziewczyna nieokrzesana i porywcza, która "nawiedza" swoich przyjaciół w tragicznych momentach ich życia. Nazywa się Aniołem Śmierci. Dołączyła do Voldemorta w roku 1972.

Dean z Walkerów, czyli Drugi - najstarszy ze Spadochroniarzy, były chłopak May, który (razem z Sethem Potterem) przyczynił się do jej zaburzeń świadomości i rozwoju schizofrenii. Możliwe, że był nieślubnym synem Setha. Zginął na sabacie, zamordowany przez Setha. Dołączył do Voldemorta ok. 1973.

Isaac Monroe, czyli Trzeci - syn Trevora Monroe i elfki Shelby, starszy brat Jilly i najlpszy przyjaciel Jo. Dołączył do Voldemorta po śmierci Deana, czyli gdzieś w 1975. Został skazany na pocałunek dementora.

Anthony "Tony" z Walkerów, czyli Czwarty - Dołączył do Czarnego Pana wkrótce po Isaaku, czyli gdzieś w 1975. Jest następny na liście Aleka. Obecnie przebywa w Szpitalu Psychiatrycznym Maudsleya w Londynie.

Primrose Ellison, czyli Piąta - ukochana Isaaka. Dołączyła do Czarnego Pana w wakacje 1976 (dlatego Isaac postanowił oddać medalion Voldemortowi).

Jo Rue Prewett, czyli Szósta (przypuszczalnie).

Lily Evans, czyli Siódma (wg przepowiedni Mary).Przyszli Śmierciożercy (kanon)


Severus Snape
Malum Avery

Evan Rosier

Nigael Wilkes

Marcus Mulciber

Regulus Black
Thorfinn Rowle - sześcioletni brat Alicji i Georginy

Łowcy Śmierci (ugrupowanie Jo Prewett)

Severus Snape, Malum Avery, Nigael Wilkes, Marcus Mulciber, Evan Rosier - 6 klasa
Martha Greengrass, Jo Prewett - 6 klasa
Regina Bulstrode, Amelia Avery - 7 klasa
oraz Regulus Black

-------------------------------------------------------------


Obecny skład Zakonu (HzTL)/przed zrobieniem zdjęcia Moody'ego

Siedziba Zakonu na obecny stan opowiadania: Dom Chamberlainów w Londynie
2 siedziba Zakonu: Dom Lily i Jamesa w Calais
3 siedziba Zakonu: Grimmould Place 12


1. Albus Dumbledore - założyciel Zakonu w roku 1970, Dyrektor Hogwartu.

2. Minerwa McGonagall - wicedyrektorka Hogwartu, wychowawczyni Gryfonów.

3. Aberforth Dumbledore - brat Dumbledore'a.

4. Rubeus Hagrid - gajowy w Hogwarcie.

5. Eugenia Jenkins - babcia Emmeliny i Diany, była ministra magii (przed Minchumem), przyjaciółka Dumbledore'a za czasów szkolnych. Nie dożyła 1980 (zdjęcie).

6. Elfias Dodge - przyjaciel Dumbledore'a.

7. Alastor Moody/M - szef Biura Aurorów, przełożony Setha Pottera. Przyszły dowódca plutonu M głównych sił ofensywnych ministerstwa.

8. Owen Shafiq/Q -  kolega z Biura Aurorów Setha Pottera, następnie wiceszef biura (po Moodym) i dowodzący Plutonem Q (rozsadzonym w największej bitwie, w której zaginęła Lily Evans Potter i polegli bracia Prewettowie). Pominięty przzd Moody'ego, na zdjęciu.

9. Elisa i Nolan Podmore'owie/Q - znajomi Belle i Setha Potterów, rodzice Sturgisa Podmore'a. Potterowie i Podmore'owie przestali utrzymywać kontakt po tragicznej napaści na dwój Podmore'ów w roku 1975. Nie dożyli 1980.

10. Hugh Longbottom/T - kolega Setha i Owena, ojciec Franka Longbottoma. Jego żona, Augusta, pragnie, aby Frank dobrze się ożenił z Alicją Rowle.  Nie dożył 1980.

11. Conan i Maureen McDonwer/M - znajomi Belle i Setha Potterów, rodzice Luke'a i Sally McDonwerów (Luke jest jednym z dobrych znajomych Jamesa i Syriusza, a Sally to jedna z najważniejszych Piękności, przyjaciółka Larissy Richardson). Nie dożyli 1980.

12. Belle Potter (van Weert) - Uzdrowicielka, dawniej położna, matka Jamesa. Koleżanka ze Szkoły Uzdrowicielskiej Eileen Prince i Lukrecji Black. Najlepsza przyjaciółka Elizabeth Nass (matka Mary), Elisy Podmore, Maureen McDonwer oraz Elle Jenkins. Wystąpiła z Zakonu po śmierci swojego męża.

13. Seth Potter - ex-wiceszef Biura Aurorów,emerytowany kapitan Os z Wimborne oraz angielskiej reprezentacji w Quidditchu, ojciec Jamesa (oraz May i Deana). Nie dożył 1980.

14. Stephanie Chamberlain (van Weert) - siostra przyrodnia Belle, matka Doriana, ciotka Jamesa, która doznala poważnych obrażeń w wyniku pożaru domu Walkerów w 1975. Nie dożyła 1980.

15. Robert Chamberlain - ojciec Doriana,jeden z najbardziej szanowanych Aurorów, przywódca historycznego plutonu C (jak Chamberlain), który potem został przekształcony w pluton T (trybut). Po upadku i zdemaskowaniu Setha Pottera, razem z Shafiqiem został wiceszefem Biura Aurorów. Zadeklarowany obrońca mugoli, który zrzekł się posagu swojej żony, Stephanie, nie chcąc mieć nic wspólnego z rodziną van Weertów. Nie dożył 1980.

16. Finn Chamberlain (RIP) - najstarszy brat Doriana, syn Roberta i Stephanie. Bliski przyjaciel Phila van Weerta i Sereny Marceau. Jego zeznania pogrązyły Tony'ego Walkera przed Wizengamotem, przez co trafil on do Maudsleya. W Zmianach i układach sowa przynosi nekrolog z informacją o jego śmierci dla Doriana. W Furii dowiadujemy się, że był on podwójny agentem,który pracował dla Szakala, ale przed śmiercią wrócił na stronę dobra.

17. Luke Chamberlain/T -drugi w kolejności starszeństwa brat Doriana, mąż Elise, przyjaciel Sereny Marceau i jedyny kuzyn, którego lubi James. Pominięty na zdjęciu.

18. Jenna Chamberlain - trzecie w kolejności dziecko Roberta i Stephanie Chamberlain, charłaczka. Pracowała jako służąca u van Weertów w Mediolanie. Nie dożyła 1980.

19. Alexander Mason (Travers) - ofiara Sekty Lycan, dawny narzeczony Alicji Rowle, a obecny Marleny McKinnon. W roku szkolnym 1976 pracował jako nauczyciel Obrony w Beauxbatons. Zdrajca Zakonu, naprawdę po złej stronie.

20. Arabella Figg (nieformalnie) - charłaczka, obecna sąsiadka Evansów, a następnie - Dursleyów na Little Whinging.

21. Elizabeth Nass (primo voto McDonald) - matka Kenny'ego i Mary, przyjaciółka Belle, Elisy oraz Maureen. Była żona dawnego szefa Depratamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów, Nicka McDonalda. Jest znaną działaczką społeczną oraz przewodniczącą Biura Substancji Odurzających, walczącą z dystrybuowaniem narkotyków magicznych.

22. Dedalus Diggle/T 

23. Liam Argent/Q - nauczyciel w Hogwarcie, Auror, przyszły mąż Diany Jenkins.

24. Diana Jenkins/M - prywatna detektyw, przerwała Kurs Aurorski. Siostra Emmeliny, przyszła żona Liama.

25. Gideon i Fabian Prewettowie/Q - bracia Molly Weasley, koledzy Lily Potter z Plutonu Q, polegli w wielkiej potyczce.

26. Mundungus Fletcher

27. Ceradoc Dearborn/Q - przyjaciel Gideona i Fabiana, jeden z poległych podczas katastrofy plutonu Shafiqa w lutym 1980.

28. Benio Fenwick/Q - dobry znajomy Luke'a Chamberlaina,jeden z poległych podczas katastrofy plutonu Q w lutym 1980.

następnie dołaczyli

1. Lily Potter/Q - Aurorka i sanitariuszka, matka Caroline, Harry'ego i Quinn, żona Jamesa, przez pewien moment Niewymowna, członkini Plutonu Q (Shafiqua), Siódma.

2. James Potter/M - Auror, ojciec Caroline, Harry'ego i Quinn, mąż Lily, członek Plutonu M (Moody'ego). Razem ze swoją żoną oraz z Belle Potter mieszkał w Calais i przekazał swój dom Zakonowi (po śmierci Roberta Chamberlaina). Następnie wyprowadził się razem z Lily do Doliny Godryka.

3. Syriusz Black/M - Auror, były mąż Allison i członek plutonu Moody'ego. Mieszka w Londynie, w mieszkaniu, które otrzymał w spadku po swoim wuju Alphardzie. Najbliższy przyjaciel rodziny Potterów.

4. Dorcas Meadowes/T - rockmenka, wokalistka Fatalnych Jędz, działaczka plutonu T. Była narzeczona Jesse'ego van Weerta.

5. Emmelina Vance/M - żona Paula Vance'a, wnuczka ministry Eugenii Jenkins, przyszła adopcyjna matka Quinn Potter. Mieszka razem z mężem, siostrą i szwagrem Liamem w domu dwurodzinnym na Wyspie Mann. Prowadzi własną kawiarnię.

6. Marlena McKinnon/Q -była żona Traversa,

7. Remus Lupin/T - po Hogwarcie zaginiony, walczył przez moment razem z Plutonem C (Chamberlaina), zanim po śmierci Roberta doszło do fuzji między Plutonem C i L (Longbottom) na T (tribute).

8. Peter Pettigrew/M

9. Severus Snape

10. Alicja Longbottom/T -

11. Frank Longbottom/T -

12. Jo Prewett 

13. Sturgis Podmore/Q - Krukon siódmego roku, przyjaciel Doriana, Louisa, Luke'a i Gavina, ścigający. Sympatia May Potter. Przed piątym rokiem

14. Bree Angelo 

15. Allison Carver/T 

16. Paul Vance/T - mąż Emmeliny.reaktywacja

1. Hestia Jones
2. Molly Weasley 
3. Artur Weasley
4. Nimfadora Tonks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine