23.05.2012

Lethan (Lukrecja i Ethan)

SPOILERY! Jesteś przed 15.2? NIE CZYTAJ.


 Status
była para, byłe narzeczeństwo, byli kochankowie
 Od
1957 (1 związek); 1959 (romans)
 Do
1958 (1 związek); 1960 (romans), List (retrospekcja)
 Wątki powiązane
Ethan i Mary, Ethan i Caroline, Ethan i Rachel, Lukrecja i Ignatius
 Kanon
nie
Owoce związku
ChaseIstota:

Jest to związek pomiędzy Ethanem Evansem (ojcem Lily) oraz Lukrecją Prewett (Black) (matką Jo). Para spotkała się w roku 1957, a ich znajomość urwała się w 1960.

Historia:


1957
Lukrecja Black długo zwlekała z zamążpójściem. Po cichu liczyła na małżeństwo z miłości, a nie z obowiązku przedłużania linii czystej krwi. Blackowie próbowali zaaranżować małżeństwo córki z bogatym Ignatiusem Prewettem, wywodzącym się z rosyjskiego, arystokratycznego rodu. Po długich namowach dała za wygraną, pod warunkiem, że rodzina pozwoli jej samej urządzić przyjęcie zaręczynowe i wesele.
Latem 1957 Lukrecja przyjechała ze znajomymi do Londynu, ażeby odwiedzić swoją przyjaciółkę Eileen Prince i zaprosić ją na swoje wesele. Jej rodzina nie pochwalała tego pomysłu, ponieważ Eileen związała się z mugolem, Tobym Snape' em, jednak wiązała ich obietnica Cubie, gdzie pracowała. Właśnie tam doszło do spotkania Lukrecji i Ethana, syna hotelarza.
dana Lukrecji, że nie będą ingerować w listę gości. Razem z Walburgą (Black, matką Syriusza) zasiedziały się u dziewczyny, dlatego też Lukrecja zdecydowała, że swoje zbliżające się przyjęcie zaręczynowe urządzi w stolicy, a nie - jak wcześniej ustalano - w Brighton. Siostra Eileen, Lissa, poleciła im zatrzymać się w hotelu Henry'ego Evansa, a przyjęcie urządzić w hotelowej knajpie -
Para od razu przypadła sobie do gustu. Marzenie Lukrecji o poznaniu kogoś wyjątkowego spełniło się w najgorszym możliwym momencie. Przerażona swoim uczuciem do mugola, Lukrecja opowiedziała mu mnóstwo kłamstw - i o swoim wieku (chcąc wyjść na rówieśniczkę chłopaka,
odmłodziła się o dziesięć lat), i pochodzeniu, a przede wszystkim zataiła przed nim osobę Igantiusa. Wesele odkładała na jak najpóźniej. Przez cały jej pobyt w Londynie romans pomiędzy nią i Evansem kwitł. Dopiero kiedy w hotelu pojawił sie Ignatius, a prawda wyszła na jaw, para musiała się rozstać.
Lukrecja i Ignatius
Pomimo romansu Lukrecji, jej małżeństwo z Ignatiusem doszło do skutku. Ethan poznał młodszą od siebie Mary Oldisch. Połączyła ich wspólna pasja do muzyki oraz rola na West Endzie.
W 1978 roku para pobrała się po zaledwie pięciu miesiącach znajomości. Działo się to za sprawą faktu, iż Mary zaszła w ciążę z Petunią.
Rok później, na początku 1979 przyszła na świat Jo, a Ignatius Prewett wyjechał do ZSRRu, gdzie
otrzymał posadę dyrektora Durmstrangu.
Samotna Lukrecja postanowiła odnaleźć swoją jedyną miłość.
Ethan na początku opierał się kobiecie, jednak nie mógł ukrywać, że małżeństwo z Mary było kompletnym nieporozumieniem. Szybko okazało się, że para zwyczajnie do siebie nie pasuje i oprócz córki nie mają nic wspólnego.
Ethan ostatecznie uległ Lukrecji i dał się wciągnął w ponad roczny romans.
Mary i Ethan
Mniej więcej równolegle do kolejnej ciąży Mary, Lukrecja również podzieliła się z Ethanem tą "szczęśliwą wiadomością". Nie istniała żadna szansa na wmówienie Ignatiusowi, że Lukrecja spodziewa się jego dziecka ze względu na zbyt długą nieobecność. Ethan również nie potrafił znaleźć żadnego racjonalnego wytłumaczenia, ktore miałby dać żonie na fakt, że nagle w jego domu znalazło się dziecko.
Wtedy na scenę wkroczył Henry Evans, ojciec Ethana i wspomniany wyżej hotelarz. Postanowił on rozwiązać problem syna, tak jak on potrafił najlepiej - przekrętem. Siostra Ethana, Amanda, zmagała się z bezpłodnością. Od parunastu lat leczyła się w różnych kliniakach, jednak marzenie o dziecku nie mogło stać się prawdą. Amanda zgodziła się przejąć dziecko Lukrecji i swojego brata, pod warunkiem, że dochowa tajemnicy.
W ten sposób Ethan mógł mieć oko na swoje dziecko i równocześnie miał gwarancję, że jego opiekunka o niego zadba.
Ethan został - paradoksalnie - ojcem chrzestnym Chase'a, który niczego nieświadomy przyjeżdżał do "wujka" co wakacje.Spis scen:

usunięte
#1 List (w pierwotnej wersji Ethan ostatecznie nie zostawił Lukrecji)


retrospekcje
#1 3. List, Ethan rozstaje się z Lukrecją.
#2 8. Przepowiednia, Lukrecja oddaje Chase'a Ethanowi, który przekazuje go następnie Amandzie.
#3 15.1. Boże Narodzenie Ethan wyznaje Lissie, że zarówno Mary, jak i Lukrecja spodziewają się jego dzieci.

normalne
TBA 


Owoc zwiazku

Chase Reagan, 1959

Ciekawostki


*Kilka lat później historia zatoczyła koło - córka Lukrecji, Jo zakochała się w mugolu - Jordanie Steele'u. Co zabawniejsze, Jordan był spokrewniony z Evansami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine