29.05.2012

Greter (Greta + Peter)


 Status
związek
Od
Urodziny Mojej Dziewczyny
 Do
 TBA
Wątki poboczne
Peter i Jo
Kanon
para niepotwierdzona (postacie kanoniczne)
Owoc związku
-Istota:

Jest to związek pomiędzy  Peterem Pettigrew a drugoplanową Gretą Catchlove. Para spotkała się po raz pierwszy w Pocałunku Szatana (aczkolwiek Greta znajdowała się wówczas w ciele Emmeliny), a zaczęła się ze sobą spotykać w Urodzinach "Mojej Dziewczyny".

Historia:


Pierwsze spotkanie Grety i Petera, Greta w ciele Emmeliny
I CZĘŚĆ


Syriusz, schodząc się z Emmeliną w Zwykłych Znajomych, naprawdę postanowił się zemścić za spiskowanie w sprawie jego i Dorcas. Podarował jej flakonik perfum, które naprawdę były zmodyfikowaną mieszaniną eliksiru wielosokowego - Emma pryskając się eliksirem, utrzymywała nieswoją postać. Syriusz w intrygę zaangażował Gretę Catchlove - dość nieatrakcyjną Puchonkę z klubu Piękności, która marzyła by choć na jeden dzień zostać szkolną królową i taką ślicznotką, jaką była Emmelina (Pocałunek Szatana).
Chociaż Emmelina była wściekła na Gretę po całym tym zamieszaniu, musiała przyznać, że kilkugodzinna zamiana ról okazała się nad wyraz dla niej korzystna - Greta poprawiła jej stosunki z przyjaciółmi, a zwłaszcza z Peterem, którego bardzo polubiła. 
Greta chciała w jakiś sposób uświadomić Peterowi, że to ona z nim rozmawiała, a nie Emmelina.W tamtym czasie Peter wciąż spotykał się z Jo Prewett, chociaż ta zdradziła go, całując się z Jamesem.Wkrótce razem ze znaczą częścią gryfońskiej bandy trafiła do Skrzydła Szpitalnego, zarażona mononukleozą (Oschłość i Promienność). Kiedy wychodzi na jaw, że to Peter rozniósł wirus mononukleozy i stał się chwilowo najbardziej popularną (bo najbardziej znienawidzoną) osobą w szkole, zauważa on Gretę i w przypływie pewności siebie zaczyna z nią flirtować. 


II CZĘŚĆ


"Chciał [Peter] porozmawiać z nią o sylwestrze i o pocałunku już od dawna – na początku nawet jej szukał na mapie, ale kropeczka „Greta Catchlove” zawsze przesiadywała wśród grupki puchońskich Piękności, które Petera strasznie onieśmielały. Zastanawiał się, czy ten pocałunek coś znaczył, czy implikował do zaproszenia Grety na jakieś spotkanie, randkę, czy też był po prostu przelotną przygodą. Nie miał wystarczającego doświadczenia, żeby rozróżniać takie rzeczy, a nie mógł zbytnio z nikim o tym porozmawiać. Syriusz i James na pewno poradziliby sobie na jego sytuacji, ale ich zachowanie przy dziewczynach, nonszalancja i biegłość w sztuce flirtu były Peterowi tak obce, że od razu zwątpił w przydatność ich rad w swoim przypadku."
-Urodziny "Mojej Dziewczyny"


Kiełkujący związek Grety i Petera szybko nieco wyhamował, a to z powodu zbliżających się ferii. Para spotyka się ponownie dopiero w 18. rozdziale, podczas prywatki w domu Potterów. Peter opowiada grupce zainteresowanych o przygodach jego i Huncwotów, a tuż przed północą zaprasza Gretę do tańca. Gdy wiele par - Marlena i Remus, Dorcas i Syriusz, Lily i James na karuzeli - całuje się z wybiciem dwunastej, Peter i Greta idą w ich ślady.
Pomiędzy Sylwestrem a urodzinami Lily 30 stycznia rozpościera się wielka dziura w relacji Petera i Grety - wiemy, że dziewczyna śledziła go i próbowała poprawić swój wizerunek - przefarbowała włosy i przeszła na dietę. Peter albo nie zwracał na nią uwagi, albo też specjalnie jej unikał z powodu zawstydzenia - bo zauważa różnicę, jaka w niej zaszła dopiero w sklepie muzycznym, w którym przed urodzinami Lily robił zakupy. Greta zaczepiła go tam i zrobiła na tyle pozytywne wrażenie, że Peter odważył się zaprosić ją na imprezę urodzinową Lily (Urodziny Mojej Dziewczyny).
Podczas imprezy w tym samym rozdziale, Greta i Peter tańczą po raz kolejny, a Greta wyznaje Peterowi, że nie wpadła na niego w Hogsmeade przez przypadek, tylko od dłuższego czasu go obserwuje. Para wyznaje sobie uczucia i od tego czasu ich związek staje się oficjalny.
W Zdradzie Greta towarzyszy Peterowi podczas grupowych wagarów.

Spis scen:

#1 Rozmowa Petera i Greto-Emmeliny (Pocałunek Szatana)
#2 Greta i Peter w SS (Oschłość i Promienność
***
#3 Pocałunek w Sylwestra (Sylwester w Dolinie Godryka)
#4 Rozmowa w sklepie muzycznym (Urodziny "Mojej Dziewczyny")
#5 Peter i Greta się schodzą (Urodziny "Mojej Dziewczyny")

Kredyty:

Jamie Bell. Ashley Fink. Ashley Rickards. Brett Davern.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine