03.06.2013

Hestia Bethany Jones

Garść informacji:

Data Urodzenia: 30.08.1960
Status Krwi: czysta albo półkrwi (nieznany stastus matki)
Dom: Gryffindor/Bractwo Pierwsze/Bractwo Trzecie (Beauxbatons)
Patronus: lew
Bogin: pająki
Zapach Amortencji: róże, rogaliki czekoladowe, kadzidło
Widok w Zwierciadle Ain Eingrap: Ona i jej zaginiona matka, potem ona i Clarisse
Przynależności: Gryffindor, Bractwo Trzecie, Gryfońska Drużyna Qudditcha (ścigająca)
Miejsce zamieszkania: Dolina Godryka, Anglia
Pierwszy występ: Złudzenia i Konsekwencje
Status związku (na obecny stan rozdziałów): Z Jaydenem Rasakiem (ponownie od Urodzin Mojej Dziewczyny)
Przyszłość: Zostanie matką Clarisse i Adama Jonesów (Prolog), z kanonu wiemy, że pracowała jako działaczka dla Zakonu oraz Brygady Uderzeniowej.Stosunki:

 

Rodzina:
Hestię wychowywała ciotka Cassiopeia z Blacków, kobieta w podeszłym wieku i nieco zdziwaczała. Nie pracowała, utrzymując się z rodowego dożywocia. Jej ojcem był Marius Black, charłak, który zrobił karierę w świecie mugoli, zajmując się hotelarstwem. Matka Hestii nie jest znana, aczkolwiek najprawdopodobniej była czarownicą  czystej krwi.
Członkowie: Marius Black (ojciec), nieznana matka, Clarisse Jones (córka).
po mieczu
1. Polluks Black (stryj, brat ojca), Irma Black de domo Crabbe (ciotka, żona Polluksa), Alfard Black (kuzyn, syn Polluksa), Cygnus Black (kuzyn, syn Polluksa), Druella Black (kuzynka, żona Cygnusa),  Bellatriks Black (kuzynka 2. stopnia, córka Cygnusa), Andromeda Tonks de domo Black (kuzynka 2. stopnia, córka Cygnusa), Nimfadora Tonks (kuzynka 3. stopnia, córka Andromedy), Narcyza Malfoy de domo Black (kuzynka 2. stopnia, córka Cygnusa), Walburga Black (kuzynka, córka Polluksa), Orion Black (kuzyn, mąż Walburgi), Syriusz Black (kuzyn 2. stopnia, syn Walburgi), Regulus Black  (kuzyn 2. stopnia, syn Walburgi).
2. Dorea Potter de domo Black [ciotka (siostra ojca)], Charlus Potter [wuj (mąż Dorei)], Seth Potter [kuzyn (syn Dorei)], Annabelle Potter [kuzynka (żona Setha)], James Potter [kuzyn 2. stopnia (wnuk Dorei)], May Potter [podszywana kuzynka (podszywana wnuczka Dorei)
3. Cassiopeia Black [ciotka (siostra ojca)]
Przyjaciele:
w Beaux Odette (wzmianka), Apollo (wzmianka), Tristan (wzmiaka), Joy (wzmianka).
obecnie Bree Angelo (najlepsza przyjaciółka), Emmelina Titanic (przyjaciółka), Dorcas Meadowes (przyjaciółka), Marlena McKinnon (przyjaciółka), Lily Evans (przyjaciółka), Skye DeVitt (przyjaciółka). 
Wrogowie:
Emmelina Titanic (czasami), Mary McDonald, Jo Prewett, Chase Reagan
(czasami), Lily Evans (czasami). 
Związki:
Chase Reagan (1. związek - piąty rok w Beauxbatons [rok], 2. związek - ?)
Jayden Rasac (1. związek - szósta klasa [przed Utrapieniami i Rozwiązaniami - Oschłość i Promienność], 2. związek - szósta klasa - [Urodziny Mojej Dziewczyny - TBA])
Ojciec jej córki Clarisse.

Biografia:

"Ojciec… Nie wiem, czy nazywanie Mariusa Blacka moim ojcem byłoby w obecnym stanie rzeczy na miejscu. W końcu ile razy w ciągu życia z nim rozmawiałam? (...) Ostatni raz, kiedy załatwił mi w Paryżu mieszkanie, u ciotki Cassiopeii. (...) Czy ktoś oprócz moich dwóch ciotek zdawał sobie sprawę z mojego istnienia? Pewnie nie. Zakładam, że jestem córką jakieś zdrajczyni krwi, czy coś…"
- Oschłość i Promienność


Marius Black był starym charłakiem, ale nikt bezpośrednio tak o nim nie mówił, bo liczył się z tradycją Blacków jak mało kto. Nigdy się nie ożenił i ponoć kompletnie skretyniał sam w pustej, ogromnej willi w Manchesterze. Złośliwcy mawiali, że kompanów mu nie brakuje, bo bardziej ceni towarzystwo złota niż ludzi, ale niewiele o nim wiedzieli. Nie zdawali sobie nawet sprawy , że jest Hestia.
Kim była matka Hestii? Dziewczyna wiedziała o niej tylko tyle, że jej inicjały to E.P, bo właśnie takie wygrawerowano na należącym do niej łańcuszku. Ciotka Cassiopeia opowiadała, że owa kobieta zostawiła ją w ostatnią noc lata na schodach willi Blacków, bez żadnego listu czy choćby wytłumaczenia, ale właśnie z tym łańcuszkiem, jakby wszystko wyjaśniał. Jakby, bo Sam panicz Black nie był do końca pewny, kim jest E.P, więc tożsamość, a nawet statut krwi kobiety być może na zawsze pozostanie zagadką. 
Marius Black nigdy nie troszczył się o córkę. Pierwsze lata swojego życia spędził, mieszkając z siostrami i szwagrem- Cassiopeią, Doreą i Charlusem, ale wkrótce cała rodzina się powyprowadzała. Ciotka Cassiopeia zabrała czteroletnią dziewczynkę do siebie, do Francji. Ojciec specjalnie nie protestował. W przyszłych latach dziewczyna widziała się z nim pięć razy. 
Hestia uczęszczała do Beaxbatons, na trzecim roku przeniesiono ją do trzeciego bractwa. Niedługo potem Marius Black, a za nim Cassiopeia umarli, a ciotka Dorea poprosiła swojego jedynego syna, Setha o opiekę nad jego kuzynką. 
Hestia zamieszkała u Potterów i zaczęła nowe życie. Czy lepsze? O tym się dopiero przekona. 
Usposobienie:

 

"(...) od połowy lipca pojawiła się Hestia, jakaś dalsza kuzynka Rogacza, więc zapewne też i jego [Syriusza]. Pasowała jak ulał do reszty tej rodziny- była zakręcona, wesoła i miała własne zdanie na każdy temat."
-Złudzenia i Konsekwencje


WADY
Chyba spokojnie można już powiedzieć, że talent do komplikowania sobie życia i wpadania w tarapaty to domena Potterów i rodzin blisko z nimi spokrewnionych. Hestia nie pozostawała wyjątkiem. Uchodziła za dziewczynę problematyczną, wręcz trochę pechową, ale i tak ignorującą wszelkie zagrożenie. Lekkomyślna, często napastliwa i impulsywna, nigdy nie przykładała się do nauki i nie mogła wysiedzieć na lekcjach. Przez pewien czas żyła "od imprez
y do imprezy", z czasem nabrała rozwagi. Charakteryzował ją brak wrażliwości, czasem wręcz nietakt. Uwielbiała, gdy coś się działo, zdarzało jej się nawet podjudzać koleżanki do złego, byle tylko zakłócić męczącą rutynę. Umiłowanie do zmian często skłaniało ją do głupich, nieprzemyślanych decyzji, które później miały niemiłe konsekwencje.


"– Ja… jestem neutralna –  odparła Marlena, robiąc kilka kroków w tył. – Tylko nie zwalcie mi moich kosmetyków.

– I nie stłuczcie lustra –  dodała Hestia. – Bo czeka was siedem lat nieszczęścia."
- Oschłość i Promienność


ZALETY/OBEJŚCIE
Hestia należała do osób bardzo przesądnych,
łatwowiernych, czasem wręcz głupio naiwnych. Nosiła pełno talizmanów, które miały odpędzać od niej złe duchy, wierzyła w horoskopy i najbardziej fascynowało ją wróżbiarstwo. Dziewczynę odznaczała wyjątkowa żywiołowość, zawsze była uśmiechnięta, świat postrzegała w różowych okularach. Słynęła ze swoich specyficznych, niezrozumiałych uwag, niesamowitych pomysłów i ekscentryczności w ogóle.  Nie można było odmówić jej uwagi i lojalności względem przyjaciół. Chociaż Hestia zdawała się być na tyle trzpiotowata, zmienna i niepoważna, i chociaż nie wychowywała się w szczęśliwym domu, odznaczała się wielce sentymentalną naturą, rodzinnością i ciepłem - tak jak jej patronka, bogini ogniska domowego.
TEMPERAMENT: sangwiniczka, z czasem coraz bardziej flegmatyczna

Wygląd:


Hestia posiadała ciemne, brązowe włosy i orzechowe oczy. Była dość wysoka, mierzyła 174 cm. Ubierała się w sposób dość dziwaczny, jej ubrania zazwyczaj odznaczały się wielką plamą albo dziwną łatą "na szczęście". Nosiła mnóstwo biżuterii, która miała "odpędzać od niej złe duchy". 

WZROST: 174 cm
KOLOR WŁOSÓW: jasny brąz, orzechUmiejętności i zainteresowania: 

 


Quidditch- od najmłodszych lat śledziła czarodziejską ligę, ściany (i sufit) jej pokoju wypełniały plakaty. Udało jej się zająć pozycje ścigającej w gryfońskiej reprezentacji w Qudditchu.
Aktorstwo- Jest miłośniczką teatru, sama posiada także zdolności aktorskie. Jej ulubionym przedstawieniem jest West Side Story oraz Grease. 
Wrożbiarstwo- Osobą była bardzo przesądną, uwielbiała horoskopy i wierzyła we wróżby.
Czarodziejstwo- Hestia nie przykładała się zbytnio do nauki, ale jednak miała zadawalające stopnie. Dobrze jej szło szczególnie z Wróżbiarstwa i Starożytnych Runów, ale to pokrywało się poniekąd z jej zainteresowaniami.


Ciekawostki:


Hestia po latach
* Imię Hestia pochodzi od greckiej bogini ogniska domowego,

* Posiada zmieniacz czasu,
* Pisze pamiętnik,
* Nie pamięta wielu wydarzeń ze swojego życia, między innymi nie wie, kto jest ojcem Clarisse.
* Jej matka nadała jej imię Bethany, ale Blackowie zastąpili je imieniem Hestia, które bardziej leżało w rodzinnej tradycji.


Ulubione...:

Ulubiona piosenka- "Woman in Love"- Barbra Streisand. 
Ulubione danie- kasza
Ulubiony owoc: arbuz
Ulubiony kolor: fiolet
Ulubiony gatunek muzyczny: jazz
Ulubione kwiaty: tulipany
Ulubiona drużyna Qudditcha- Harpie z Holyhead

Kredyty:

Rachel Bilson. Rachel Bilson&Adam Brody. Rachel Bilson&Wilson Bethel
Pytania do Hestii? ;>


21 komentarzy:

 1. Jak ty na to wpadłaś?!?!? A ja myślałam, że Wikipedia ma największą ilość informacji o czymkolwiek, a tu taka niespodzianka, Kiedy następne karty z bohaterami i kiedy nowy rozdział?!?! Bo usycham tu bez twojego opowiadania :(
  Kim jest Clarisse?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało to? Kurde, a byłam pewna, że odspoilerowałam tę kartę... -,-
   Wybacz, kochana, póki co Clarisse będzie tajemnicą, ale już niedługo wszystko wyjdzie ;>. Jak na to wpadłam? A... szczerze powiedziawszy pisałam charakterystykę każdego ważnego bohatera, żeby miał jakiś ogarnięty charakter w sensie wady, zalety, zainteresowania itd. i jakos tak wyszło ;>. Następne karty muszę jeszcze odspoilerować ale w najbliższym czasie powinna pojawić się;
   a) nowy rozdział ;>
   b)Lily,
   c) Emma.
   Te dwie mam skończone, a ponieważ dziewczyny mają pierwszeństwo za chłopców się nei zabierałam :D. To też zależy, czy pomysł się przyjmie i ktoś będzie zaglądać...
   A kiedy nn u cb? ;>

   Usuń
 2. Mam takie małe pytanie: dlaczego Hestia nazywa się Jones, skoro jej ojciec nazywa się Marius Black? Myślę, że będzie to związane z Clarisse. Chciałabym wiedzieć, kiedy wprowadzisz postać Clarisse i będziemy mogli poznać ją bliżej?
  Pozdrawiam Oliwka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahha, nieee to nie ma nic związane z Clarisse. Clarisse będzie... no, niedługo (chyba około 23 rozdziału), ale to wciąż będą jedynie hm... wzmianki? Tak, to dobre słowo. Ciężko mi cokolwiek wytłumaczyć bez ostrego spoilerowania, ale Clarisse pojawi się wkrótce w mniejszej lub większej roli.
   A z tym, że Hestia nazywa się Jones wiąże się historia, którą miałam opisać w rozdziale 13, ale na Chiny o tym zapomniałam (całe szczęście, że piszę rozdziały od początku, bo jestem strasznie z tym wszystkim roztrzepana), ale to nie jest żadna wielka sprawa - to po prostu ojciec Hestii, który nie przyznawał się do córki, przedstawiał ją znajomym jako chrześnicę i znalazł osobę, która miała być jej matką w akcie urodzenia (nie mam pojęcia, czy w czarodziejskim świecie coś takiego jest, ale ważne, że dane są fałszywe) i dostała po tej kobiecie, z którą nie miała nic wspólnego, nazwisko. Jej ojciec nie był zbytnio pozytywną osobą.
   A co do Clarisse/prawdziwej matki Hestii to będzie z tego długi wątek w bliskiej/dalekiej przyszłości i mogę powiedzieć tylko tyle, że te dwie osoby nie mają ze sobą nic wspólnego. Ba, Clarisse jest znacznie młodsza od Hestii.
   Chyba jeszcze bardziej wszystko pokomplikowałam, ale mam nadzieję, że mój bełkot jest jako tako do zrozumienia.
   Również pozdrawiam,
   Abigail :*

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O *****.
   Skąd masz link do tego bloga, Wiatrusiu? o.O. Chociaż... pewnie gdzieś sama go podałam, prawda? Na pewno. Boże, jak można być tak głupim.
   Ten post jest tam widoczny? Publikowałam go? Nie no... chce mi się śmiać z samej siebie. Podaje wszytsko na tacy -,-. Nie martw się, Olu, to jest jeszcze wszystko... hmm? niepewne. Nie obrazisz się, jeśli usunę teraz twojego posta - tzn. możemy tutaj kontynuować tę rozmowę, ale lepiej ukryć to przed innymi... sama rozumiesz :D.
   Nie bierz sobie rzeczy wypisanych by-abigail do serca, jest tam mnóstwo dziwnych rzeczy, które mogłam przypadkiem opublikować. Trzeba traktować je z przymrużeniem oka, zwłaszcza, że tam zapisuje wszystko, co przychodzi mi do głowy... taki brudnopis.
   Ale nie... no, nie mogę z samej siebie. Jestem po prostu żałosna xD.

   Usuń
  2. Zaciekawiły mnie twoje inne blogi i tak sb wchodze na by-abigail a tam proszę - taka bomba! Powiem ci, ze sama na to bym nie wpadla, wiec mozesz byc z siebie dumna ;*
   Ciekawi mnie rowniez czy bedziesz prowadzila tamte blogi o ktorych tam wspominałaś ;D

   Usuń
  3. Hahaha, mnie to też ciekawi :P.

   Usuń
  4. Ale powiem ci coś na pocieszenie, Wiatrusiu ;*. Właśnie ogarnęłam, że w tym samym poście był jeszcze jeden DUŻY spoiler, którego być może nie doczytałaś i/lub nie chciałaś mnie załamywać, że i to sie wydało :D. Już skasowałam, więc się nie nie martw. Powinno być tam bezpiecznie... Chociaż z tą śmieciarnią to nigdy nie wiadomo. Roi się tam od spoilerów xd.

   Usuń
  5. Chodzi co o rodziców May? Bo jezeli tak, to tez wiem ;D

   Usuń
  6. TO TEŻ TAM BYŁO? Ech, nie wierzę... Nie, nie o to mi chodziło, chociaż to również jest(był) duży spoiler. Masakra xd.

   Usuń
 4. Kurde, jaki?
  Mozesz mi przynajmniej powiedziec o kim? ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie xD. Na tym to polega, że ja powiem, to walnę spoiler.

   Usuń
 5. Ejj, a ojcem clarisse jest ktoś kogo znamy? Kto był w opowiadaniu? Bo chyba nie dawno wpadła, c'nie? Ja obstawiam chase albo Jaydena xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to było pytanie do Hestii, to no cóż... nie pamięta xD. Jeśli to było pytanie do mnie, to... nie mogę powiedzieć xD. Ale masz rację - jeden i drugi to jakieś logiczne rozwiązania.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochanie, przepraszam, ale musiałam usunąć twój komentarz, bo zawierał spoiler, który niedługo będzie ważny dla opa. Mogę tylko powiedzieć, że masz rację i że podziwiam twój zmysł detektywistyczny :*. ANLT zawiera baaardzo dużo wskazowek, co do dalszego rozwoju wypadków w tym opie, dlatego właśnie chciałam teraz jakoś ruszyć z tym opem, no ale głosowanie wygrało Mud Dancing, więc to sprawa przyszłościowa. Wszystko się jeszcze wyjaśni, a wątek ojca HEstii będzie jednym z głównych wątków trzecije części HzTLa. Jeszcze raz podziwiam spostrzegawczoość i przepraszam, że usunęłam koma, ale to samo musiałam zrobić z komem Wiatrusia u góry. Póki nie ma ANLT lepiej żeby te sprawy nie wychodziły na jaw, bo mają za dużo wspólnego z HzTLem.
   Gratuluję jeszcze raz bystrości i pozdraiwam cieplutko :*
   Abigail

   Usuń
 7. Lubię ją, taka miła duszyczka, jeśli można tak powiedzieć.
  Zastanawia mnie dlaczego Clarisse ma jej nazwisko... Bo ojcem jest Jayden, stanie się z nim coś, czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm. Gdybym była szanującą czytelników autorką (a jestem tylko głupią, niewdzięczną pindą) i odpowiedziała ci w rozsądnym terminie, może nie brzmiałoby to tak głupio... no, w każdym razie, Jayden zawali.

   Usuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine