04.06.2013

Emmelina Isabella Titanic*

Garść informacji:


Data i miejsce urodzenia: Urodzona 10 czerwca 1960, we wiosce czarodziejskiej Glasgow pod mugolskim Glasgow w Szkocji, w hrabstwie Glagow, jako druga córka magofarmaceuty i przedsiębiorcy Michaela Titanika oraz emerytowanej modelki, Elle Jenkins-Titanic. Ma starszą siostrę Dianę
Status krwi: czysta pomniejsza
Narodowość: Szkotka
Dom: Gryffindor, szósty rok
Przynależności i kluby: Piękności, Kółko Profesora Argenta,Zakon Feniksa (potem)
Pseudonimy i tytuły: Miss Szesnastolatek, Emma (dla wszystkich), Em, Emmie (dla matki, Mary i Remusa), Barbie (dla Syriusza, Lily), Blondie (dla Syriusza), Królowa Dramatów, Spasła Emma (dla Mary), Hipcia.
Miejsce zamieszkania: Glasgow, Szkocja. 
Patronus/forma zwierzęca: Łabędź 
Zapach amortencji: Róże, wanilia, cynamon (Przepowiednia).
Bogin: widok jej z powrotem jako posmiewisko całej klasy
Pierwszy występ: Złudzenia i Konsekwencje
Status związku: Umówiona z Chase'em Reaganem patrz: Chemmelina
PrzyszłośćZ kanonu wiemy, że zostanie żoną Paula Vance'a (patrz: Paul i Emma), a z moich niedyskretnych spoilerów to, że będzie miała z nim córkę Marianne (Arię) i że szybko zostanie wdową. Po szkole wstąpiła do Zakonu Feniksa. Emma przeżyje Pierwszą Wojnę Czarodziejów, a zginie w wieku 36 lat w 1996 (Harry Potter i Książę Półkrwi).
________
* Odnośnie pytań: tak, to jest Emmelina Vance i tak, chwilowo tajtanik jak ten statek, bo to katastroficzne jak sama Emmie.

Stosunki: 


Rodzina: 
Babcia Emmeliny od strony matki, Eugenia Jenkins, była do 1975 Ministrą Magii. Po licznych niepowodzeniach w działaniach przeciwko siłom Czarnego Pana, została usunięta z urzędu, a na jej miejscu zasiadł kontrowersyjny minister Minchum, dawny Szef Biura Aurorów. Dziadek dziewczyny walczył w mugolskiej wojnie - II wojnie światowej, gdzie poległ.
Matka Emmeliny to emerytowana modelka, utrzymująca się z lukratywnego małżeństwa z panem Titanikiem (obecnie żyje z alimentów). Ojciec Emmeliny to znany handlowiec, prezes sieci aptek magicznych Elle's (na cześć byłej żony). Po rozwodzie z Elle, ojciec Emmy związał się z magofarmaceutką, również rozwódką, panią Carver.
Członkowie:
Emma i Remus
Elle Jenkins primo voto Titanic (matka), Michael Titanic (ojciec), Diana "Di" Jenkins (siostra), Misha Carver (macocha), Allison Carver (podszywana siostra), Eugenia Jenkins (babcia), wujek Robbie Titanic (chrzesny Di, brat ojca, jest charłakiem, wtopił się w tłum mugoli i zajmuje ortodoncją), Eric Carver (chrzestny, biologiczny ojciec Ally i pierwszy mąż Mishy)
Przyjaciele: 
dawniej Dorcas Meadowes (przyjaciółka) obecnie Remus Lupin (najlepszy przyjaciel), Lily Evans (przyjaciółka), Hestia Jones (przyjaciółka), Marlena McKinnon (czasami), Mary McDonald (czasami), Chase Reagan (czasami).
Wrogowie: 
Dorcas Meadowes (czasami), Mary McDonald, Marlena McKinnon (czasami), Syriusz Black (czasami).
Związki: 
Emma i Paul
Amos Digorry (piąta klasa)
Nathan O'Connel (wzmianka - Zwykli Znajomi, jedna randka)
Phil Estradoth (wzmianka - Protegowani i Wirtuozi, Utrapienia i Rozwiązania; byli na tylko jednej randce)
Remus Lupin (tylko pocałunek)
Syriusz Black [szósta klasa (prawie dwa miesiące, Zwykli Znajomi - Oschłość i Promienność)]
Chase Reagan (pocałunek)
Paul Vance (przyszły mąż)

Biografia:

 

"(...) Kochała swoją siostrę i matkę, ale wiele by dała, aby obie przestały wywierać na nią taką presję. Chciała też bardzo od czasu do czasu porozmawiać z nimi o swoich problemach, innych niż miejsce na okładce Czarownicy albo jego brak."
-Psychoanalityk


Emmelina urodziła się w niewielkiej czarodziejskiej miejscowości nazywanej Glasgow z oczywistych powodów administracyjnych. Dziewczyna wspomina, że od domu Lupinów dzieliła ją jedynie płytka rzeczka, a ona i Remus poznali się już w wieku pięciu lat. Jej przyjaźń z Remusem Lupinem utrzymywała się przez wiele lat, ale mimo to blondynka nie miała pojęcia o likantropii swojego przyjaciela. Od dziecka czuła się obco we własnej rodzinie. Zarówno jej matka, emerytowana modelka, jak i ojciec - magofarmaceuta i prezes sieci aptek ze słynnymi liniami kosmetycznymi, byli ludźmi nadzwyczaj atrakcyjnymi. Również siostra otrzymała w spadku bardzo korzystne geny, piękne włosy i idealną cerę. Emmelina była nieładnym dzieckiem, a co gorsza pełniła rolę czarnej owcy, bo ani trochę nie przejmowała się swoim wyglądem, nie marzyła o karierze modelki ani nie protestowała przed kolejnymi zabiegami, które w opinii matki i siostry za zadanie miały "oszpecenie jej", jak zakup okularów dla krótkowidzów czy założenie jej przez mugolskiego krewnego aparatu ortodontycznego - który miał być jedynie eksperymentem z dodatkiem magicznych eliksirów,
ale ostatecznie wymagał od Emmie wieloletniego noszenia. Dziewczyna raczej nie interesowała się modą, makijażem ani nawet nie zwracała uwagi na swoją nadwagę, wynikającą z miłości do słodyczy, ale i tendencji do jedzenia, kiedy zaczynała się stresować. Nie oznaczało to jednak, że nie zazdrościła matce i siostrze figury, cery i wrodzonego powabu. Kompleksy, odbite w jej głowie we wczesnym dzieciństwie, nie opuściły jej do końca życia. We wczesnym wieku Emma uwielbiała czytać - zwłaszcza romanse. Najbliższe sercu Emmy były te najbardziej oderwane od rzeczywistości, podszyte patosem i dramaturgią. Wykształciło to niejako u Emmy samodestrukcyjne cechy, mnóstwo dramatyzmu w działaniach i uwielbienie do robienia z siebie ofiary i bohatera tragicznego.
Emma trafiła do Hogwartu ze znaczną nadwagą, aparatem na zębach, okularami z grubymi szkłami, pozbawiona umięjetności nawiązywania nowych znajomości oraz z kompletną nieznajomością realiów prawdziwego świata. Wszystko było dla niej okropnie deprymujące i dramatyczne - kompletnie nie potrafiła walczyć i się bronić, kiedy stała się ofiarą żartów Mary McDonald. Emmelina wolała samotnie płakać nad swoim losem niż wziąć się w garść i coś zmienić. 
Przełom nastąpił nagle, dokładniej na piątym roku, kiedy Emmelina przeżyła z powodu swojego nieciekawego wyglądu pierwsze miłosne rozczarowanie. Wtedy postanowiła "wziąć się za siebie" i po trupach do celu doszła do swojego tytułu Miss Szesnastolatek. 
Po jakich dokładnie trupach? Emmelina przez swoją obsesję na punkcie zrzucenia zbędnych kilogramów, popadła w bulimię, którą niby wyleczyła, przebywając przez pół swojej piątej klasy w Oddziale Zamkniętym Szpitala św. Munga, ale jednak wciąż miewa jej nawroty. Emma sama w sobie jest również bardzo dramatyczna, dlatego też byle jakie niepowodzenie sprawia, że odstawia swoje leki i ponownie zapycha i zwraca kolejne paczki babeczek i pączków. 
Emma jako dziecko
Między innymi problemy z córką, spowodowały rozwód państwa Titanic, który był dodatkowym ciosem dla Emmy. Dziewczyna potem już zawsze obwiniała się za rozstanie rodziców, a mieszkania z matką i siostrą z dala od ukochanego ojca, nie znosiła dobrze.
Problemy zdrowotne i rodzinne dziewczyna przeniosła na swoje zachowanie i nawet kontakty ze swoimi przyjaciółmi, dlatego przez szóstą klasę jesteśmy świadkami, jak blondynka traci kolejne, najbliższe sobie osoby. Dopiero niedawno Emma dostrzegła swoje błędy i postanowiła przejść kolejną metamorfozę, tym razem własnej osobowości. Jest jednak przed nią wiele przeszkód i pokus, więc zadanie nie jest tak łatwe jak powszednim razem. Czy Titanicówna sobie poradzi? Czy odzyska zaufanie swoich przyjaciół i czy nareszcie znajdzie kogoś, kto naprawdę stanie się jej księciem z bajki, o którym marzyła, czytając w dzieciństwie swoje romansidła?


Usposobienie:

"Ale... tak między Bogiem a prawdą... Sądzę, że nikt nie chciałby być znów Krągłą Emmą. Nawet jeśli tamta miała jakiś przyjaciół"Emmelina od początku swojego życia żyła w cieniu swojej starszej siostry - miss Czarownicy, nieprzeciętnie inteligentnej i wszechstronnie lubianej - i nie potrafiła siebie zaakceptować. Kompleksy i chęć dorównania Dianie stanowiły podwalinę jej całego charakteru i stały się bezpośrednią przyczyną jej metamorfozy na piątym roku.

PRZED PIĄTYM ROKIEM

Emma nie należała do popularnych osób, a jedyną osobę, którą mogła nazwać swoim przyjacielem był Remus Lupin. Z Lily Evans, Dorcas Meadowes i Marleną McKinnon niby się kolegowała, ale jednak ich znajomość psuł stosunek Mary McDonald, która traktowała Titanicównę jako "swoje ulubione popychadło". Emma była bardzo cicha, nieśmiała, stroniła od kontaktów z ludźmi, obawiając się, że nie jest dla nich wystarczająco dobra albo - co gorsza - że zostanie porównana do Diany. Dziewczyna stworzyła w swojej głowie wyimaginowany świat, w którym spędzała wolne chwile, miejsce, gdzie czuła się naprawdę spełniona. Mimo swojej niedostępności i zamknięcia w sobie, jej przyjaciółki wspominają ją jako wesołą, pomocną i życzliwą dziewczynę, aczkolwiek bardzo, ale to bardzo niedowartościowaną. 

OD PIĄTEJ KLASY
"Ta Emma nie przypominała w niczym starej Emmy, ale nie tylko pod względem wyglądu. Nowa wersja ich przyjaciółki emanowała dziwną, mało emmelinową pewnością siebie, trzymała wysoko głowę, żuła gumę i spoglądała na wszystkich z wyższością. Prócz tego z jej twarzy zniknął stary, miły uśmiech, a zastąpił go wyraz znużenia."

-Złudzenia i KonsekwencjeEmmelina po jej niefortunnym związku z Amosem Digorrym, który przez cały czas jedynie się nią bawił, nabrała dystansu do miłości i romantycznych rzeczy - przestała czytywać romansidła i nie doszukiwała się wszędzie materiałów na idealnego, troskliwego chłopaka. Ponownie zapragnęła wyglądać jak swoja siostra i matka, marzyła jej się popularność i onieśmielająca uroda, a wiedziała, że pierwszym krokiem do zdobycia tego, jest
nabranie pewności siebie. Emma przestała angażować się już tak bardzo w życie swoich przyjaciół, nie wyrywała się do udzielania im rad ani nie odbiegała od rzeczywistości. Polubiła flirtowanie, nauczyła się nie brać rzeczy za bardzo do siebie, powoli robiąc się coraz bardziej snobistyczna. Zawierała kolejne związki z chłopakami, których rzucała równie okrutnie jak ją rzucił Amos, zaczęła korygować swoje defekty urody jak tylko mogła. Jej starania
zakończyły się bulimią, ale ciężka rekonwalescencja zamiast nią wstrząsnąć, jedynie zmobilizowała ją do dalszego działania. Przestała przejmować się swoimi przyjaciółmi, coraz mniej liczyła się z ich uczuciami. W ten sposób rozbiła związki jej dwóch przyjaciółek - Marleny z Remusem i, bardziej rozmyślnie, Dorcas z Syriuszem. Wiele osób się od niej odsunęło, a wręcz przestało ją rozpoznawać, na co dowodem jest sytuacja, kiedy w ciele Grety Catchlove próbowała udowodnić swoją tożsamość najbliższym. Po raz kolejny wstrząsnął nią zawód miłosny, tym bardziej o wiele bardziej bolesny. I tu Emma znajduje się teraz - próbując odnaleźć siebie samą wśród dwóch, kompletnie odmiennych od siebie osobowości. Być może pewnego dnia odnajdzie swój złoty środek.
TEMPERAMENT: Melancholiczka zupełna

Wygląd:

 

Wysoka posiadaczka gęstych, złotych włosów i błękitnych oczu w kolorze nieba. Przez znaczną
część swojego życia cierpiała na nadwagę i nosiła okulary z powodu krótkowzroczności, a nieciekawa fryzura dopełniała obraz "nędzy i rozpaczy". Dopiero w wieku piętnastu lat Emma postanowiła zmienić diametralnie swój wizerunek- zapuściła włosy, znacznie schudła i porzuciła szpecące szkła. Wygrała Miss Szesnastolatek i zdaniem wielu była najładniejszą dziewczyną w Hogwarcie. Za perfekcyjną figurą kryła się jednak bulimia, przez którą blondynka nie odczuwała satysfakcji z kolejnych zwycięstw w konkursach piękności. 

WZROST: 177 cm
KOLOR WŁOSÓW: słoneczny blond

Umiejętności i zainteresowania:

 


Wizaż- To, co Emma robi najlepiej (niekoniecznie najchętniej) to z pewnością makijaż. Przez lata uczona przez matkę i siostrę, w tej materii potrafiła dokonać cudów, co często udowadniała swoim przyjaciółkom, kompletnie odmieniając je kilkoma ruchami nadgarstka. 
Balet- był największą pasją tej Emmeliny z nadwagą i okularami na nosie. Dziewczyna tańczyła odkąd skończyła sześć lat, z czasem jednak porzuciła swoją pasję, trochę przez brak czasu, a trochę przez to, że balet kojarzył jej się z tym okresem w życiu, który chciała wymazać z pamięci. 
Pieczenie- Emma nie tylko uwielbiała kosztować kolejne dania z dużą ilością cukru w składzie, ale również szkoliła się w wypiekaniu ich. 
Literatura- jako czternasto- i trzynastolatka pochłaniała wielkie tomiszcze książek, a jej ulubioną powieścią był Kociołek Amortencji Becketa. Właśnie przez czytanie tak rozwinęła się u niej wada wzroku. Z czasem Emma przestała czytać twierdząc, że od małych literek dostaje zawrotów głowy.


Ciekawostki:

 • Jest bulimiczką, a potem także anorektyczką
 • Chciała zostać modelką, aktorką albo baletnicą, 
 • Jedyne, co potrafi ją uspokoić to jedzenie, zwłaszcza słodkich ciastek, babeczek i kremówek.
 • Jako jedyna w rodzinie została Miss w wieku szesnastu lat,
 • Jest bohaterką, której rodzice rozwiedli się najbardziej niedawno (oprócz Titaniców są jeszcze Evansowie i McDonaldowie).


Ulubione...:

 

Ulubiona piosenka- "Tangled Up In Blue"- Bob Dylan
Ulubione danie- czekoladowe babeczki
Ulubiony owoc: truskawki
Ulubiony kolor: różowy
Ulubiony gatunek muzyczny: folk/punk.
Ulubione kwiaty: róże
Ulubiona książka: "Wichrowe Wzgórza" Emily Brontë i wszystkie romanse Jane Austen (zwłaszcza "Rozważna i romantyczna" i "Emma")
Kredyty:


Candice Accola. Blake Lively&Chace Crawford. Candice Accola&Paul Wesley. Candice Accola&Zach Roerig. Peyton List II. 
Pytania do Emmy?

8 komentarzy:

 1. Ah... Stwierdziłam, że moją kochaną Emmę muszę skomentować będąc zalogowana na blogerze... Tak więc zalogowałam się i kompletnie ignorując inne blogi weszłam szybko na twojego. Gdyby tylko komputer chciał ze mną współgrać i szybko chodzić... Marzenie...
  No, ale wracając do Emmie...
  Takie pytanko... Zastanawiam mnie czemu w związkach nie ma panicz Vance? To ona będzie z nim czy nie? A może on ją zmusił do ślubu...
  Diggory nie ładnie z nią postąpił. OJ, BARDZO NIE ŁADNIE... Niech się smaży w piekle!
  Wiatr ^.^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pana Vance' a jeszcze nie ma, tak samo jak nie ma innych związków, które jeszcze się nie zdarzyły. Po prostu... totalnie oczyściłam Emmelinę ze spoilerów. A Paula Vance' a dodam, kiedy się pojawi, a to jeszcze... ho, ho! Czasu a czasu...
   Kartę Emmelinki zrobiłam z dedykacją dla ciebie :*.

   Usuń
 2. Candice Accola (Caroline Forbes z TVD) ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czemu nie bedzie z Chasem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego nie? :D Jeśli chodzi ci o to, że Chase nie jest wyszczególniony w podpunkcie Związki ze Stosunków, to powiem, że tam wypisani są tylko ci panowie, z którymi Emmelina kiedyś była. Tych, z którymi będzie (np. mężulek, Paul Vance) dopiszę jak to przestanie być spoilerem :D. Oczywiście, ja nie mówię tez, że będą, ale szansa zawsze istnieje ;>.
   Gosh, ale mam głupie spoilerujące usta ;<

   Usuń
 4. Jeśli chodzi o Emmę to na początku mnie irytowała, ale teraz troszkę ją polubiłam, niestety nie tak, by z czystym sumieniem powiedzieć, że ją lubię. Głównie to jest mi jej żal, przez tą bulimie itd.
  Jestem za Chemmelina, ale jako przyjaciele też by byli ok ;)
  Jeszcze zastanawia mnie jak to Emma skończy z Paulem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emmelina to chyba najbardziej kontrowersyjna postać w tym, opie, serio :D. Na pewno jej charakter jest najdłuższą metę niezwykle "męczący",bo bycie drama queen jest takie w istocie, ale cieszę się, że Emma nie jest obojętna :D.
   Emma będzie miała kolejną scenę z Paulem w "Furii", ale myślę, że za czasów HzTLa raczej nie będą razem... w każdym razie Paul Vance doskonale do niej pasuje - on też ma wieczne problemy z samym sobą i uwielbia wzbudzać zainteresowanie.

   Usuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine