18.09.2012

Chemmelina (Chase i Emmelina)


"Jesteście jak Ken i Barbie"
-Lily Evans

Status
dwukrotny pocałunek (Urodziny "Mojej Dziewczyny"; Zmiany i Układy)
 Od
TBA
 Do
TBA
 Wątki poboczne
 Chestia (Chase i Hestia), Eriusz (Emmelina i Syriusz), Emmelina i Paul.
 Kanon
nie
Nazwy
Chemmelina, Ken i Barbie (Lily, Dorcas), Blond-rodzinka (Mary).


Istota:

Jest to relacja pomiędzy Emmeliną Titanic a Chase'em Reaganem, rozwijająca się od początku drugiej części i będąca zarazem jedną z jej najważniejszych wątków miłosnych.
Chase był wychowywany przez Amandę i Verse'a Reaganów, wujostwo Lily, ale naprawdę urodził się jako syn Ethana Evansa i Lukrecji Prewett (patrz: Lethan). W wieku jedenastu lat rozpoczął naukę w Akademii Magii Beauxbatons, gdzie poznał Hestię Jones. 
Wskutek wielu wydarzeń w pierwszej części, Chase bierze udział w wymianie międzyszkolnej do Hogwartu i wprowadza się do Cokeworth, do domu Evansów, dokąd Emma przyjeżdża w odwiedziny.

Historia:


Przed poznaniem (10-15)

Dorcas i Marlena miały okazję poznać Chase'a w rozdziale trzynastym, kiedy odwiedzały Hestię w Mungu. Emmelina nie dołączyła do wycieczki z powodu problemów z bulimią. Słyszała jednak historie o Chase'ie zarówno od Lily, jak i od Hestii w Rozstaniach i Powrotach.

16-29
Emmelina i Chase poznają się na ganku domu Evansów dzień po Bożym Narodzeniu i można spokojnie powiedzieć, że od razu wpadają sobie w oko (Psychoanalityk). 


Emmelina z początku myśli, że Chase ją podrywa i unika go ze względu na Hestię, tymczasem chłopak jest nią jedynie zafascynowany, i nie ma zamiaru rezygnować z Hestii, o czym daje jej do zrozumienia już na początku, traktując Emmę jako pośredniczkę pomiędzy nim a ukochaną (Powitania i Pożegnania).
W Hogwarcie Emmelina jest lekko upokorzona i zawiedziona, a także zmusza się do lojalności względem przyjaciółki, dlatego aż do 21 rozdziału nie prowadzi z Chase'em żadnej rozmowy, ale nasilają się plotki o tym, że po cichu do niego wzdycha (Prawda czy Fałsz?).
Konfrontacja jest nieunikniona i dochodzi do niej w bardzo niekorzystnych okolicznościach w Przyjaciołach i Wrogach, kiedy Mary wrzuca do torby Emmeliny intymne zdjęcia Lily i Jamesa, które następnie zostają rozwieszone po całej szkole. 
Chase czuje coraz silną niechęć do Emmy, zwłaszcza po tym, jak dziewczyna i Syriusz sami przyznają się do wzniecenia afery zdjęciowej (Próba Regulusa). 
Emmelina, Syriusz, Dorcas i Chase wybierają się razem na podwójną randkę, podczas której Chase czuje się wybitnie niekomfortowo - obydwie dziewczyny starają się zwrócić swoją uwagę i zrobić na złość sobie nawzajem i Syriuszowi, a sam Black jawnie afiszuje swoją niechęć do Reagana. Chase ostatecznie opuszcza Pokój Życzeń i idzie odwiedzić Hestię w Skrzydle Szpitalnym (tego samego dnia okazuje się, że jest ona w ciąży). (Podwójna Randka)
W 24 Emmelina zasmucona po podwójnej randce, postanawia zdradzić chłopakowi swoje uczucia. Dorcas, chcąc przeprosić Emmelinę za umówienie się z Chase'em, wyznacza ich jako parę do załatwienia sprawunków na urodziny Lily. Chase odrzuca wówczas Emmelinę. Sytuacja powtarza się podczas klejenia zaproszeń, kiedy to szorstko pokazuje, że woli od niej Hestię. Podczas imprezy urodzinowej Emmelina jest zasmucona i przerażona, że przez swój błąd Dorcas mogła łyknąć Eliksir Miłosny, a Chase, będący w doskonałym humorze po pogodzeniu z Lily, postanawia ją pocieszyć. Prosi ją do tańca i lekkomyślnie wyznaje, że jest w niej trochę zauroczony, co kończy się pierwszym, skradzionym przez Emmę pocałunkiem.
W 26 rozdziale Emmelina, która nie jadła nic od dwóch dni, kokietuje podczas wagarów z obcym facetem na oczach Chase’a – Paulem Vance'em, jej przyszłym mężem. Spanikowana i upokorzona, doprowadza do katastrofy samochodzikowej w magicznym wesołym miasteczku i słabnie. Chase zanosi ją do skrzydła szpitalnego.
Sytuacja robi się jeszcze bardziej krępująca, kiedy Emmelina zostaje wyznaczona jako para dla Chase’a na projekt z transmutacji (Huncwockie Gody).
Chase i Emmelina realizują swój projekt w Wielkiej Sali. Rozmawiają o swoich problemach – Chase dowiaduje się, że Emma się głodzi, a ona wysłuchuje jego  opowieści o matce, która chorowała na białaczkę i anoreksję. Dochodzi pomiędzy nimi do ocieplenia stosunków, zawieszenia broni i nawet rozpoczęcia przyjaźni.
W Zmianach i układach Chase kontroluje ilość przyjmowanych przez Emmelinę posiłków i krótko rozmawia z nią o ojcu. 
Dowiaduje się później od Hestii, że jest ona w ciąży z Jaydenem.
W finale Chase przy śniadaniu rozmawia z Emmeliną o kolacji z ojcem i Allison, obiecuje, że w razie co, może „przybiec do Hogsmeade i komuś dołożyć”. Podczas oczekiwania na ojca, macochę i przyrodnią siostrę do Emmy przysiada się Paul, który - jak się okazuje - jest narzeczonym Allison, pasierbicy pana Titanica. Tymczasem Chase natyka się w Hogsmeade na Noela Bonneta, jednego z hazardzistów, których zna Syriusz – razem z nimi gra też Ludo Bagman, chrzestny Jamesa, i jego ojciec.


Sceny:


SPOILERY. NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO - NIE CZYTAJ

#1 Hestia opowiada Dorcas i Emmelinie o Chase'ie (Rostania i Powroty)

***
#2 Emmelina i Chase poznają się na ganku u Evansów (Psychoanaliyk)
#3 Chase i Emmelina na lodowisku (Powitania i Pożegnania)
#4 Chase i Emmelina w suszarni (Sylwester w Dolinie Godryka pt.1)
#5 Chase daje Emmelinie Zmieniacz Czasu (Sylwester w Dolinie Godryka pt.1)
#6 Chase i Emmelina w Pokoju Wspólny, Chase widzi zdjęcia Lily i Jamesa (Przyjaciele i Wrogowie pt.1)
#7 Emmelina, Dorcas, Syriusz i Chase na podwójnej randce (Podwójna Randka)
#8 Emmelina i Chase wybierają kwiaty na przyjęcie Lily (Urodziny Mojej Dziewczyny)
#9 Taniec Chase'a i Emmeliny, Emma próbuje go pocałować, ale ten ją odrzuca (Urodziny Mojej Dziewczyny)
#10 Chase i Emmelina w samochodzikach ("Zdrada")
#11 Chase, po odkryciu ciąży Hestii wbiega do dormitorium nr 4 i całuje Emmę (Holding On and Letting Go), (Huncwockie Gody)
#12 Emma dostaje list od ojca z zaproszeniem na kolację (Furia)


Piosenki:

 Chasing Cars
Flighless Bird, American Mouth
All out of love
Your Love Alone Is Not Enough  
 Holding on and letting go


Ciekawostki:

  *Emmelina jest wyższa od Chase'a;
*Chase jest drugim chłopakiem, którego Emmelina "odbiła" swojej przyjaciółce (najpierw był Syriusz).

Kredyty:


Blake Lively. Candice Accola. Paul Wesley. Chace Crawford.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine