09.10.2012

Eriusz (Emmelina+Syriusz)


Status
była para; wrogowie
 Od
 Zwykli Znajomi
 Do
 Rozpacz i Euforia
Wątki poboczne
Doriusz (Dorcas i Syriusz), Chemmelina (Chase i Emmelina)
Kanon
para niepotwierdzona (postacie kanoniczne)
Nazwy
Eriusz
Istota:

Jest to związek pomiędzy Emmeliną Titanic a Syriuszem Blackiem. Ich związek trwa przez kilka rozdziałów pierwszej części, ale rozpada się równie hucznie, jak się zaczął. Pomimo tego epizodu, Emmelina i Syriusz obecnie pałają do siebie silną niechęcią, a także - w przypadku Emmy - żalem.

Historia:

1-15
Emmelina podkochiwała się w Syriuszu równolegle do jego związku z Dorcas Meadowes. Nie tylko z powodu zazdrości, ale też długotrwałej niechęci i rywalizacji pomiędzy nią i Dor, postanawia odbić chłopaka, w czym pomaga jej Hestia (List, Utrapienia i Rozwiązania).
Przy pomocy Mary McDonald, do której Emmelina wysłała sowę, powstaje misterna intryga, w którą uwikłani są Frank, Marlena, Clemence Grant, Jayden, a nawet Peter czy Jo (Hogsmeade). Prędko okazuje się, że w związku Dorcas i Syriusza już na starcie roi się od pęknięć, dlatego dalsze rozbijanie związku przychodzi Emmie łatwiej niż można by przypuszczać. 
Finałem całego planu staje się Hallowen i spotkanie w Klubie Ślimaka (Zwykli Znajomi), kiedy to Emmelinie nareszcie udaje się przekonać Blacka do siebie, a para się schodzi. Szczęśliwie? - nie do końca. Chociaż w Rozstaniach i Powrotach wszystko układa się wyśmienicie, a Emma promienieje, tak naprawdę wcale nie zdobywa serca Blacka, a jedynie staje się obiektem złośliwej gierki.
Chłopak, chcąc ukarać Emmę za wtrącanie się w nie swoje sprawy (zachowanie dziewczyny przypominało mu o Mary McDonald), postanawia zrobić jej okrutny kawał. 
Podaje jej zmodyfikowany eliksir wielosokowy w formie perfum i na jeden dzień "zamienia życiami" ją i Gretę Catchlove - niepopularną, zakompleksioną Puchonkę, do złudzenia przypominającą Emmelinę w pierwszych latach Hogwartu. Dopiero Remus odkrywa ten podstęp i odbiera Emmie flakonik perfum (Pocałunek Szatana).
Emmelina postanawia wybaczyć (a raczej wyprzeć to zdarzenie ze świadomości) Syriuszowi, nie zdając sobie sprawy, że za jej plecami kwitnie romans jego i Dorcas. Dopiero kiedy wybucha epidemia mononukleozy (choroby przenoszonej przez pocałunek), a wśród zarażonych znajduje się ona, Syriusz i Meadowes, prawda wychodiz na jaw. Emmelina zrywa z Blackiem w skrzydle szpitalnym, przeklina Dorcas i odcina się od przyjaciół (Oschłość i Promienność). Ma również nawrót bulimii i lawina problemów, z którą - zdawać by się mogło - już się uporała - zasypuje ją ponownie.
16-24
Po dramatycznym semestrze, poróżnieniu z przyjaciółkami i nieszczęsnym rozczarowaniu miłosnym, Emmelina staje na nogi. Chce odzyskać zaufanie koleżanek i nie ponawiać swoich błędów - dlatego przez długi czas odpycha Chase'a Reagana.
Do kolejnego spotkania Eriusza dochodzi podczas sylwestra, kiedy oboje bawią się na prywatce w domu Jamesa (Sylwester w Dolinie Godryka). Syriusz wcześniej wylosował Emmelinę w paczkach mikołajkowych i w czasie imprezy obdarowuje ją swoim prezentem - wcale nie złośliwym. Jest to magiczne puzderko, które po otwarciu ukazuje podobiznę osoby, która obecnie jest naszym obiektem wzdychań. Puzderko Emmy jest puste.
Drogi Emmy i Syriusza krzyżują się kilka tygodni później, kiedy obydwoje trafiają do gabinetu Dumbledore'a przez swój wkład w aferę zdjęciową (Próba Regulusa). Zostają zawieszeni. Po wizycie w gabinecie dyrektora, Syriusz zaprasza Emmę na podwójną randkę, a dziewczyna się zgadza, bo wcześniej uprzedzona przez Mary, opracowuje intrygę, jak tu odegrać się na Dorcas (Emma ma żal do Meadowes, że ta zaprosiła Chase'a).
Podwójna randka okazuje się wielkim nieporozumieniem - Dorcas i Emma kłócą się o Chase'a, a chłopak wypada z Pokoju Życzeń wściekły. Emmelina w ramach zemsty dodaje do babeczek cytrynowych (które Dorcas podjadała) trochę eliksiru miłosnego. Dziewczyny godzą się, a babeczki zostają w Pokoju Życzeń (Podwójna randka).
Niestety, nim Emma zdąży zareagować, babeczki trafiają na przyjęcie urodzinowe Lily, gdzie zajadają się nimi m.in: Lily, James, Dorcas, Syriusz. Tego samego wieczora obie pary się schodzą, a któreś z nich jest odurzone eliksirem (Urodziny Mojej Dziewczyny). 

Spis scen:


#1 Syriusz, Dorcas i Emmelina w Hogsmeade (Hogsmeade)
#2 Emmelina i Syriusz na imprezie, Dorcas zrywa z Blackiem (Podsłuchane Rozmowy)
#3 Emmelina i Syriusz u Ślimaka, zejście się razem (Zwykli Znajomi pt.2)
#4 Zemsta Syriusza - Greta i Emmelina zamieniają się osobowościami (Pocałunek Szatana)
#5 Emmelina rozmawia z Syriuszem przy śniadaniu (Oschłość i Promienność)
#6 Epidemia mononukleozy, Emmelina próbuje zodbyć dowody na zdradę Blacka, romans Dor i Syriusza wychodzi na jaw (Oschłość i Promienność)

#7 Syriusz wręcza Emmelinie medalion z okazji Bożego Narodzenia (Sylwester w Dolinie Godryka pt.4)
#8 Emmelina i Syriusz u Dumbledore'a (Próba Regulusa)
#9 Podwójna randka z Chase'em i Dorcas (Podwójna Randka)
1 komentarz:

  1. Znalazłam! Jako Facebook pani detektyw (tak to ja Julia) przeszukuje strony i znalazłam!

    OdpowiedzUsuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine