02.05.2012

Lukrecja + Ignatius Status
małżeństwo
 Od
1958
 Do
TBA
 Wątki powiązane
Lethan (Lukrecja i Ethan)
 Kanon
tak
Owoce związku
Jo

Istota:

Jest to małżeństwo pomiędzy Lukrecją Black, siostrą Oriona Blacka (ojca Syriusza), oraz rosyjskim arystokratą Ignatiusem Prewettem, bratem Perceusa Prewetta (ojca Gideona, Fabiana oraz Molly Weasley). Para doczekała się jednej córki - Jo.
Małżeństwo Prewettów jest częścią kanonu HP, chociaż według drzew genealogicznych rodu Blacków, nie mieli oni dzieci.

Historia:

Para poznała się na kotylionie u Rowle'ów na przełomie 1946/47, gdzie Ignatius towarzyszył swojemu bliskiemu przyjacielowi, Trevorowi Monroe. Jeszcze podczas balu Ignatius złożył Lukrecji formalną propozycję małżeństwa, ale na odpowiedź twierdzącą musiał poczekać jeszcze niemal dziesięć lat - z początku sprzeciwił się ojciec Lukrecji, twierdząc, że jest zbyt młoda na małżeństwo, a następnie sama dziewczyna, której marzył się ślub z miłości, a nie - dla pieniędzy i zachowania czystości krwi.
Lukrecja wyraziła zgodę na małżeństwo w 1957 i natychmiast wyjechała do Londynu, by razem z przyjaciółkami - Walburgą Black i Eileen Prince - zorganizować dla siebie przyjęcie zaręczynowe. Na miejscu poznała Ethana Evansa (patrz: Lethan). Para szybko przypadła sobie do gustu. Lukrecja przeżyła swoją pierwszą i jedyną miłość tuż przed własnym ślubem, ale wiedziała, że jej rodzina nigdy nie zaakceptuje mugola, w dodatku bez grosza przy duszy. Planowała ucieczkę z Ethanem, jednak w roku 1958 pomiędzy parą stanęła Mary Oldisch (matka Lily i Petunii). Kochankowie pokłócili się i rozstali, a Lukrecja wróciła do Ignatiusa i
Jo Prewett
wyszła za niego wkrótce po tym, jak dowiedziała się, iż Mary jest w ciąży (z Petunią). 
W 1959 urodziła się Jo, ale wkrótce potem młody ojciec zmuszony był zostawić żonę i córkę, bo dostał posadę dyrektora Durmstrangu. Lukrecja wykorzystała jego nieobecność i odnowiła kontakt z Ethanem - owocem ich rocznego romansu był Chase Reagan.
Pomimo wspólnego dziecka, Ethan i Lukrecja zdecydowali się zakończyć swój romans, a Chase'a oddali na wychowanie bezpłodnej siostrze Ethana, Amandzie, i jej mężowi, Verse'owi. Pozostawiła mu również rodowy medalion Prewettów, który miał chronić go przed urokami (nie wiedziała, że w medalionie znajdują się niebezpieczne zaklęcia jednorazowe Trevora Monroe). 
Ignatius nigdy nie dowiedział się o romansie swojej żony, tak samo jak nie wierzył w to, że ukradła jego medalion. Małżeństwo zamieszkało na Elves Avenue w Brighton, w bliskim sąsiedztwie Monroe'ów. Lukrecja nigdy nie była szczęśliwa, co okazywała na wiele sposobów, chociaż Ignatius szczerze ją kochał i szanował.
Po śmierci Jilly Monroe w 1973, razem z całym swoim Patronatem, został zesłany do Azkabanu. W 1977 jako jeden z nielicznych więźniów bez procesu, nie został wypuszczony na wolność.

Spis scen:

retrospekcje

#1 Rozmowa na temat zniknięcia Medalionu (Prawdziwe Kolory)

Owoce związku:

Jo Rue Prewett

 

Kredyty:

Emily VanCamp. Joshua Bowman. Jessica Lowndes.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine