06.05.2013

Twory pochodne

A NIGHT LIKE THIS 1: HOTEL/KLUB

1957.
Romans. Dramat

Lukrecja Black jest piękną, młodą uzdrowicielką, która za kilka miesięcy wyjdzie ze stanu panieńskiego i zarazem stanie się jedną z najbogatszych czarodziejek w swojej rodzinie. Wybrankiem nie tyle co jej, ale raczej jej rodziców, został zamożny Rosjanin Ignatius Prewett, a chociaż łączy go z Lukrecją niewiele, tradycja i konwenanse żądzą się swoimi prawami, a szczęście małżonków jest sprawą drugorzędną. Kobieta zgadza się na lukratywne małżeństwo pod warunkiem, że swoje przyjęcie zaręczynowe i wesele będzie mogła zorganizować razem z dwoma najbliższymi przyjaciółkami – Walburgą oraz Eileen, mimo że obydwie podpadły czarodziejskiej elicie przez liberalne podejście do czystości krwi. W ten sposób trafia na ulice Londynu za lat pięćdziesiątych, smakuje radości życia, a także... po raz pierwszy się zakochuje.

Ethan ma po dziurki w nosie swojego ojca i siostry. Nie zależy mu na rodzinnym majątku ani na zdobyciu edukacji w Stanach, którą to opłaciłby mu tatuś, słynny hotelarz i monopolista. Chce jedynie związać się z muzyką, zabawiać z przyjaciółmi Ryanem i Caroline, a także zdobyć serce pięknej córki lekarza Oldischa, obdarzonej anielskim głosem Mary. Wszystko zmienia się, gdy spotyka Lukrecję. Od tej pory nic już nie będzie takie, jakie być miało, powinno czy mogło.
Historia miłości Lukrecji i Ethana, nierozerwalnie związanej z fabułą HzTLa na każdym etapie opowiadania.
Gościnny występ postaci z Hogwartu...: Michaela Titanica i Elle Jenkins (rodzice Emmeliny), Belle i Setha Potterów (rodzice Jamesa), Oriona i Walburgi Blacków (rodzice Syriusza), Shelby i Trevora Monroe'ów (rodzice Isaaka), Amandy i Verse'a Reaganów (adopcyjni rodzice Chase'a), Chloe van Weert (matka May), Eileen i Toby'ego Snape'ów (rodzice Severusa), Mariusa Blacka (ojca Hestii), Lizzy Nass (matki Mary).


A NIGHT LIKE THIS 2: KOTYLION

1947.
Romans/Dramat
Pisany w luźnej konwencji "Dumy

I tym razem naszymi bohaterami będą rodzice postaci z HzTLa, jednak z reguły tych, którzy nie pojawili się w pierwszej części.
"Jest prawdą powszechnie znaną, że majętnemu a czystokrwistemu rodowi brak do sławy tylko skandalu. Kiedy w rodzinnym kręgu brakuje zdrajców, charłaków, bękartów czy dziwadeł, kiedy wszyscy członkowie podporządkowują się woli protoplasty rodu, dbają o chlubę czystości krwi i własne dobre imię, i kiedy posiadają wymagane, wytworne, arystokratyczne obejście, dochodzi do okrutnego paradoksu, bowiem gdy jest za dobrze, rodzi się niepokój, a ten jest pierwszym schodkiem do piekła."
McDonaldowie mają cztery zupełnie różne córki na wydaniu.
Najstarsza, Florence (matka Alicji), jest rozważna, zasadnicza i przyziemna, korzyść materialna gra dla niej znacznie większą rolę niż korzyść dla serca. Następna, Maddy (matka Bree), nigdy nie schodzi na ziemię, jest bierna, apatyczna i zupełnie zależna od Flory. Heather jest niepoprawną romantyczką. Jedyne, na czym zależy pięknej i zepsutej Esmeraldzie (matka Marleny), przekornej i nieco bezmyślej buntowniczce, to utarcie swojej rodzinie nosa i wywołanie skandalu, jakiego ta rodizna nie widziała od wielu lat. To jednak nie w pannach, lecz ich jedynym, najmłodszym bracie Nicku (ojciec Mary) pokłada się największe nadzieję. Rodzina organizuje kotylion, chcąc znaleźć dla swoich córek i dla spadkobiercy majątku, jak najlepsze partie. Z pozoru niewinne przyjęcie zamieni się w koszmar, jakiego paryska rezydencja nie widziała od bardzo dawna. O kotylionie tym jest wzmianka w 25. rozdziale.
Rola główna należy do Elizabeth Nass (matka Mry) oraz jej dwóch sióstr - Shelby i Broke, Nicka McDonalda, Esmeraldy McDonald (następnie McKinnon), Heather McDonald II, Florence McDonald (następnie Rowle), Maddeleine McDonald (Angelo) oraz małżeństwa Meadowesów, Potterów, Titaników; Ignatiusa Prewetta i Trevora Monroe, Eileen Prince, Jacksona McKinnona, Adama Haleya (nie występował w HzTLu).MAGIC GRADE

1973-74
Komediodramat. Kryminał.
Crossover HP i Veroniki Mars

Coraz więcej członków "cudownego rocznika" zalewa HzTL, a będzie ich tylko więcej z rozdziału na rozdział.
Główną bohaterką jest Diana Jenkins, ślicznotka z wcale nie taką pustą głową. Prowadzi sielankowe życie razem ze swoimi specyficznymi przyjaciółmi: plotkarą Bertą Jorkins, pyskatą Alicją Rowle oraz producentem-problemów Paulem Vance'em. Największą pasją dziewczyny jest kryminologia, a w genach zapisał jej się prawdziwy zmysł detektywistyczny. Diana pomaga swoim przyjaciołom w małych, detektywistycznych sprawach np. odkrywa, kto dolał koleżance Eliksiru Miłosnego do soku dyniowego lub śledzi chłopaków podejrzanych o zdradę z innymi dziewczynami. Niedługo jednak zabójstwo jednej z jej koleżanek, Niny Argent, zburzy ten idealny porządek, a Diana po raz pierwszy spróbuje swoich sił w odkryciu sprawcy prawdziwej zbrodni. Dodatkową motywacją stanie się osoba starszego brata Niny, niebotycznie przystojnego Liama oraz to, że depcze jej po piętach Ally Carver - jej największa rywalka w klasie i ukochana przyjaciółka Liama i Niny.
Gościnny występ bohaterów z HzTLa: Huncwotów, Dorcas, Emmeliny (siostry Diany) oraz Liama (nauczyciela OPCMu), Larissy Richardson, Franka Longbottoma.


MUD DANCING


1977-78
Komedia. Romans.
*niepowiązany z opowiadaniem*
Cross-over HP (Huncowci, Jily), Dirty Dancing oraz pisany w luźnej konwencji "Dziennika Bridget Jones"

Lily Evans na piątym roku prowadziła sielankowe życie. Udało jej się pogodzić z siostrą, zażegnała niepotrzebne nieporozumienia z Sevem, urosła, spotkała miłość swojego życia, schudła cztery kilogramy i napisała sumy najlepiej z całej szkoły. Rok później wszystko zepsuła. W najczarniejszym momencie swojego życia została odepchnięta przez przyjaciół i w rezultacie teraz, jako pechowa i popełniająca gafę za gafą, Prefekt Naczelna, została autsajderką.
Lily stara się naprawić rozsypującą się na drobne kawałki rzeczywistość. Wprowadza w życie kolejne kiepskie plany, które jedynie pogarszają opłakaną sytuację. Zadaje się z stereotypową, maniakalną feministką Candy, ekscentryczną "dzikuską" Spawn oraz jej bratem, zombiakiem-EJem. Ma też wiecznie podchmielonego chłopaka Ashtona, który sprowadza ją na złą drogę.
Co więcej, ma  nowego współlokatora w Dormitorium Prefektów Naczelnych, Jamesa Pottera, który niegdyś pałał do niej gorącym uczuciem, a teraz nie może znieść jej towarzystwa na dłużej niż dziesięć minut. Bezustannie sabotuje jej działania i spędza czas ze swoją wredną dziewczyną Celeste. Zbliża się świąteczny kotylion, na który James musi się stawić, gdyż jest to ostatnie życzenie jego umierającej matki. Przez fatalne zrządzenie losu Lily kontuzjuje jego partnerkę, czyli - naturalnie - Celeste, a James z braku innej alternatywy musi wybrać się na bal z kompletnie zieloną tanecznie Lily. Dziewczyna ma całą przerwę świąteczną na opanowanie podstawowych kroków walca i mamby. Co zabawne, wkrótce okazuje się, że James może stać się kluczem do rozwiązania jej problemów i pomóc jej w odzyskaniu własnej tożsamości.
Bohaterowie (w nawiasie pseudonimy używane przez Lily w korespondencji z Candice): Lily "Liszka" Evans, James "Rogacz, Ogier" Potter, Candice "Candy, Amazonka" Paternoster, Spawn "Kijanka" Wolferstern, Eric-Jonathan (EJ) "Knur" Wolferstern, Syriusz "Łapa, Hipis" Black, jego dziewczyna Georgiana "Mimoza" Gianetti, jej klon, Celeste "Przepuklina" Ollivander, Ashton "Opój" Atkinson, Euphemia Potter, Sven "Warchlak" Paternoster, Petunia Evans, Vernon Dursley i ich świadkowa, Nina, Remus Lupin, Peter Pettigrew, Liam Cavanaugh, Ethan Evans.

6 komentarzy:

 1. Hej. Gdzie mogłabym znaleźć te opowiadania o Lukrecji, Kotylionie oraz o Di? No chyba, że są to tylko opisy ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisy i plany, nistety... ten katalog powstał do ankiety, co ma być opublikowane, i wygrało MD (wygrać to sobie mogło, gdzie ono jest to sprawa druga). Ale cieszę się bardzo, ze coś cię tutaj zainteresowało ;> :*
   Pooozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Odkąd zaczęłam czytać HzTL zaczęło mnie intrygować wiele releacji. Lukrecji z Ignatusem i Ethanem. Kotylion. Pierwsze śledzwa Di.

   Ale rozumiem :)
   Nigdy nie przeczytałam (no oprócz dwóch innych blogów) tak dobrze napisengo opowiadania o Huncwotach (twój jest na 1 miejscu na mojej prywatnej liście i szczerze wątpię, że ktoś mógłby dorównać tak wspaniałej opowieści)

   Pozdrawiam! :**

   Usuń
  3. Dziękuję ci za tak miłe słowa <3. Nie masz pojęcia, jak bardzo zmotywowałaś mnie do dalszej walki hahahha :*

   Usuń
 2. Jak coś to informuj mnie o nowościach (GG : 53534936)

  Hahaha nie ma za co <3 Zawsze do usług :*

  OdpowiedzUsuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine