25.04.2013

Dorcas Scarlett Meadowes

Garść informacji:

Data Urodzenia: 19.04.1960
Status Krwi: czysta krew
Dom: Gryffindor
Patronus: delfin
Bogin: dementor
Zapach Amortencji: tulipany, truskawki.
Widok w Zwierciadle Ain Eingrap: Ona i Calliope.
Pseudonimy: Dor, Cas, Cassie, Dori.
Przynależności: Hogwart, Gryffindor.
Miejsce zamieszkania: Cardiff, Walia (z początku), potem Cokeworth, Surrey, Anglia.
Pierwszy występ: Złudzenia i Konsekwencje
Status związku (na obecne rozdziały): z Syriuszem Blackiem (od Urodzin Mojej Dziewczyny)
Przyszłość:
-> W Prologu (1) występuje jako dziewczyna Syriusza,
-> w Jak van Weert ukradł święta jest dziewczyną Jesse'ego, jest również skłocona z Lily i Emmeliną, i zostaje przedstawiona jako czarny charakter,
-> Kanon niewiele mówi o przyszłośći Dorcas - wiadomo, że po szkole wstąpiła do Zakonu Feniksa i zmarła podczas I wojny.


Stosunki:


Rodzina:
Meadowesowie otrzymują pokaźne dożywocie od Greengrassów, dlatego też rodzice Dorcas są właściwie bezrobotni, aczkolwiek ojciec piastuje wysokie, nieoficjalne stanowisko w Ministerstwie w kręgu zaufanych osób ministra Minchuma.
Członkowie: Austin Meadowes (ojciec), Julia Meadowes z Greengrassów (matka), RIP Calliope Meadowes (młodsza siostra), Berta Jorkins (kuzynka).
Przyjaciele: dawniej Syriusz Black (przyjaciel), James Potter, Remus Lupin, Peter Pettigrew, Berta Jorkins, Alicja Rowle, Diana Jenkins obecnie Lily Evans (najlepsza przyjaciółka), Marlena McKinnon, Hestia Jones, Emmelina Titanic (czasami), Chase Reagan.
Wrogowie: dawniej Mary McDonald, Lily Evans (niechęć), Marlena McKinnon (niechęć), obecnie Emmelina Titanic (czasami), Mary McDonald.
Związki: 
Mick Sterne (wzmianka)
Syriusz Black [1. związek - wakacje i 6. klasa (lipiec-wrzesień, 3 miesiące, Złudzenia i Konsekwencje - Podsłuchane Rozmowy), 2. związek - 6 klasa [romans, Rozstania i Powroty - Oschłość i Promienność] 3. związek - Urodziny Mojej Dziewczyny - TBA]
Luke Davis - [6 klasa, 1. miesiąc (Prawda czy Fałsz? - Próba Regulusa)].
Chase Reagan - (ustawka, Podwójna randka)


Usposobienie:


"Może i dostałaś dwa... trzy sumy, ale i tak masz coś, czego Mary nigdy mieć nie będzie. Wszystkie twoje decyzje, chociaż do rozsądnych nie należą, sprawiają, że jesteś szczęśliwa. Potrafisz żyć. To jest to, czego wszyscy ci zazdrościmy."
-Lily EvansWADY I OBEJŚCIE
Najpierw zapytam Lily o to, jak najszybciej wygładzić ten materiał, a potem dorobię przy rękawach koronkę od środka. Jeśli przytnę to tutaj i tutaj, spódnica powinna być zwiewna i rozkloszowana trochę ta, jak u Marilyn Monroe. Może jeśli ubiorę ją jutro na Zielarstwo, to zwróci na mnie uwagę ktoś jak Mongomery Clift jak w "Skłóconych z życiem". Potem ewentualnie namaluje Marilyn i Clifta z nią w mojej sukience. <- typowy monolog myślowy Dorcas Meadowes, dziewczyny niegramotnej i nieco ograniczonej, ale bardzo kreatywnej.
Dorcas charakteryzowała się zrelaksowanym trybem życia i artystycznym obejściem. Była to dziewczyna bardziej skupiona na pięknie otaczającego ją świata niż na nauce, dlatego jej oceny nie powalały na kolana. Uwielbiała bujać w obłokach, w życiu nasłuchała się miliarda historii miłosnych, obejrzała równą ilość romantycznych, mugolskich filmów i wierzyła, że w gruncie rzeczy świat tak wygląda - że jest jak jeden, wielki romans. Przyziemne sprawy niezbyt ją interesowały, a jeśli nie było w nich żadnego romantycznego akcentu, to już w ogóle jedynie zabierały jej cenny czas, który mogłaby zagospodarować na sporządzaniu dokładnego szkicu
chłopca, który akurat wpadł jej w oko. Kiepskie wyniki w nauce powodowało raczej jej lenistwo, beztroska i niecierpliwość, niż brak bystrości. Niewątpliwie nie pomagała jej i dysleksja, o której nikomu nie wspominała, bo uważała ją za rzecz wyjątkowo żałosną. Dziewczyna miała bardzo żywotny umysł i umiejętność szybkiego kojarzenia, co z czym się łączy, lecz niestety - zupełnie nie potrafiła wykorzystać tej umiejętności. Niewiedza i brak rozsądku przyczyniły się do silnej opinii, iż jest ona osobą wyjątkowo tępą, zacofaną i bezmyślną.
Dorcas, jako prawdziwa artystka odznaczała się wrażliwością i pogodą ducha, łatwo było ją zranić, aczkolwiek nie znaczyło to, że nie potrafiła pokazać pazurków. Kiedy  sobie coś ubzdurała, zwykle nikt nie miał serca jej odmawiać. To, co łączyło ją z najlepszą przyjaciółką, to z pewnością skłonność do wyolbrzymiania, z tym, że Meadowes zamiast działać, wolała panikować, bo to bardziej dramatyczne. 


"-Ale... Czy nie wkurzysz się jeśli mi się uda?
-Jeśli ci się uda, będę wiedziała, że jednak nie jestem skończona, bo udało mi się wpaść na coś, co prawdopodobnie graniczy z kompletnym szaleństwem... A to dodaje mi inteligencji. 
-Nie, Dor... Nie dodaje"
-Lily, Dorcas i Mary


ZALETY
Każdy, kto znał Dorcas Meadowes choć trochę, mówił, że nie ma bardziej sympatycznej, łagodnej i otwartej na ludzi dziewczyny. Chociaż upór i zdecydowanie z pewnością nie należały do jej dominujących cech, było w niej coś, dzięki czemu łatwo przekonywała ludzi do swoich racji. Być może było to zasługą jej ślepej wiary w swoje ideały, takie jak wieczna i prawdziwa miłość czy ukryte dobro w ludziach. Jej wizje świata zwykle należały do tak idealnych, że pozostali pragnęli postrzegać go podobnie. Dorcas to również cudowna przyjaciółka, w której rękach z powodzeniem można zostawić własne życie.
Do dość ambiwalentnych cech dziewczyna należała ciekawskość. Z jednej strony niejednokrotnie irytowała znajomych angażowaniem się w ich problemy, ale z drugiej nigdy nie robiła tego w złych intencjach. Jako osoba zauroczona wszelkim romantyzmem, odczuwała pewną potrzebę swatania osób w jej bliskim towarzystwie. Do jednych z największych zalet Dorcas należała olbrzymia kreatywność, zdolności manualne, nietuzinkowa wyobraźnia i zmysł artystyczny. Dorcas nie tylko była ikoną mody, utalentowaną projektantką, ale również malarką, tancerką i dziewczyną z całkiem mocnym głosem.
TEMPERAMENT: Sangwiniczka

Biografia: Dorcas jako dziecko
Meadowesowie, podobnie jak Blackowie, należeli do wyjątkowo konserwatywnych czystokrwistych rodzin. Dziewczyna wspomina, że w dzieciństwie w dworze jej rodziny w Cardiff roiło się od typów spod ciemnej gwiazdy. Dor większość swojego dzieciństwa przesiedziała na kolanach u cioci Jorkins, spędzając czas z kuzynką Bertą. Jorkinsowie byli uznani za zdraców krwi, jednakże rodzina Dor nie do końca się od nich odcięła. Dziewczynka, będąc częściej u Jorkinsów niż u siebie w domu, wcale nie została zarażona pogardą do mugoli i mugolaków. Austin i Julia Meadowes nie mieli szczęśliwego małżeństwa, a dziwaczna Dorcas, za którą nie potrafili nadążyć, bynajmniej nie zbliżyła małżeństwa do siebie. Sytuacja odmieniała się, kiedy na świat przystała Calliope. 
Calliope Meadowes była dzieckiem niezwykłym, bo nikt nie potrafił mieć w stosunku do niej jakiś negatywnych uczuć. Uśmiechnięta na świat, rumiana, śliczna i radosna, sprawiała, że Meadowesowie zaczynali rozumieć, jak powinna funkcjonować prawdziwa, szczęśliwa rodzina. 
Dorcas bardzo kochała swoją siostrę. Calliope i Dor były nierozłączne, nawet po tym jak starsza siostra wyjechała do Hogwartu.
W Hogwarcie Dorcas nie miała wielu przyjaciół. Pierwszego dnia pokłóciła się ze swoimi współlokatorkami i szczerze mówiąc relacje pomiędzy nią, Lily, Marley, Mary i Emmą ociepliły się dopiero na czwartym roku. Dziewczyna dużo czasu spędzała z Syriuszem i Jamesem, których dobrze znała od najmłodszych lat ze wszystkich zjazdów rodzinnych.
Calliope Meadowes
Przełomem w historii Dor, jak również całej jej rodziny, był kotylion w 1974 roku, na którym debiutowała między innymi jej kuzynka Berta, siostra Emmeliny, Diana, Skye DeVitt czy Serena Marceau. Kotylion ten przypadł Meadowesom do organizacji. 
Do dzisiaj nie wiadomo, co dokładnie się wydarzyło. W pewnym momencie Calliope zniknęła, a James, Mary i Syriusz, którzy wiosłowali w pobliskim jeziorku, zauważyli dziwny znak na drzewie, gdzie ktoś przymocował lalkę siostry Dorcas. W nieco rozbawionym nastroju wszczęli alarm, a gdy z jeziora około drugiej nad ranem wyłowiono ciało martwej, pociątej dziewcyznki, już nikomu nie było do śmiechu.
Śmierć Calliope odbija się na Dorcas do dzisiaj. Od tego tragicznego momentu dziewczyna z pewnością zrobiła się bardziej empatyczna, wyczulona na nieszczęście innych ludzi, ale zanikła w niej również pewna dziecięca radość życia. W jej śmiechu do śmierci występowały dziwne, melancholijne nuty, które wciąż rozpaczały nad tragedią jej małej siostrzyczki.

Wygląd: 


Wysoka szatynka o charakterystycznych, ciemnobrązowych oczach, które czasem przypominały czystą czerń. Miała smukłą sylwetkę, ale z tłumu wyróżniały ją ubrania własnego projektu. 
Nosiła głównie sukienki, zwłaszcza w jasnych lub pastelowych odcieniach.

WZROST:  170 cm
KOLOR WŁOSÓW: czekolada, brąz
Umiejętności i zainteresowania:Projektowanie- Absolutnie najbardziej ukochane zajęcie Dorcas. Dziewczyna projektowała głównie sukienki lub spódniczki, dlatego jej projekty przypadały do gustu głównie Emmelinie, ale nie znajdowały się z aprobatą Lily czy chociaż Marleny. W pierwszym rozdziale Dorcas wspomina, że dostała od kuzynki mugolską maszynę krawiecką, która miała rozwiązać jej transmutacyjne problemy.
Malarstwo- Dorcas zajmowała się głównie malowaniem lub rysowaniem portretów otaczających ją osób (zwłaszcza zakochanych par), ale z czasem jej styl zaczął ewoluować, a ona sama próbować malować własne uczucia i myśli. Ulubionym nurtem malarskim dziewczyny, na którym starała się wzorować swoje prace, był impresjonizm.
Muzyka- Miłość Dor do muzyki rozkwitła po przeprowadzeniu się do domu Evansów. W dzieciństwie, kiedy żyła jeszcze Calliope bardzo często śpiewała, ale z czasem zaprzestała, głównie poprzez bolesne wspomnienia. Dziewczyna obdarzona została dość specyficzną barwą głosu, z wyraźną chrypką. 
Czarodziejstwo- Dorcas dobrze czuła się praktycznie tylko w jednym przedmiocie - obronie przed czarną magią, problem w tym, że nie dostała przepustki do klasy owutemowej. Groziło jej zawalenie klasy z transmutacji i zaklęć. Sumy nie poszły Dor za dobrze. Zdała ona jedynie trzy sumy - z zielarstwa (Z), zaklęć (Z) i transmutacji (P). Warto dodać, że ocena z sumów z tranmutacji jest najwyższym stopniem, jaki kiedykolwiek dostała z tego przedmiotu. 

Ulubione...:

 

Ulubiona piosenka- "Dancing Queen" Abby i "The Lions Sleeps Tonight" The Tokens
Ulubione danie- gofry z miodem i owocami
Ulubiony owoc: truskawka
Ulubiony kolor: fiolet
Ulubiony gatunek muzyczny: pop/disco
Ulubione kwiaty: tulipany
Ulubiona książka: "Romeo i Julia" Williama Szekspira

Kredyty:


Victoria Justice. Nina Dobrev&Ian Somerhalder. Nina Dobrev&Candice Accola&Kat Graham. Chiara Bravo. Danielle Campbell (Calliope).
Pytania do Dor? ;>

7 komentarzy:

 1. Świetnie napisane i bardzo ciekawe :D
  Laurelle

  OdpowiedzUsuń
 2. A ile lat miała Calliope gdy została zamordowana?
  Ciekawska Lumossy

  PS Bo to było morderstwo, tak?
  PS 2 Jeśli tak, to nie wiadomo kto to zrobił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile pamięć mnie nie myli (chyba w którymś rozdziale napisałam ile, ale... kiedy to było) to gdzieś 6-8. Myślę, że osiem. Nie no, na pewno osiem xD. Tak, to było morderstwo. Czy wiadomo? Hmm... nie. To znaczy, ja wiem (ach... ta moc *_*), ale ani nie jest nigdzie napisane, ani bohaterowie nie wiedzą. Chociaż... niektórzy może wiedzą, ale nie są to ci bohaterowie, którzy by nam powiedzieli...
   Ach, tak. Ta Abigail to potrafi wyjaśnić, co nie?
   Mam nadzieję, że zaspokoiłam choć trochę Twojej ciekawości, kochana Lumossy ;*
   Abigail

   Usuń
  2. Nie za dobrze Ci z tą wiedzą kochana? :* Jesteś jedyną osobą tutaj która wie absolutnie WSZYSTKO. Co za tym idzie - jesteś za cenna dla społeczeństwa, żeby coś Ci się stało, dbaj o siebie.
   Ale wyjaśni się wszystko, tak? W sensie kto zabił, dlaczego i kto o tym wie. Pewnie Mary. Suka.
   Wybacz, że strasznie Ci ostatnio spamuję i to WSZĘDZIE nie tylko pod rozdziałami, ale miałam tak niewybaczalną przerwę od tego opka, że aż musiałam to nadrobić (przez co przeczytałam KAŻDĄ zakładkę i cały blog od początku. To się nazywa ostry bzik i niestety jest nieuleczalne.)

   I chyba zacznę się podpisywać moim prawdziwym imieniem. Choć może już być ciężko się przestawić. W każdym razie jestem Aniela/Nela. I wiem, jak się nazywasz, bo masz nazwę swojego parringu z Blejzim :*

   Usuń
  3. Nareszcie ktos to przyznał! Ja tam zawsze uważałam, że potrzebna mi specjalna ochrona, zważywszy na to, ile ja rzeczy wiem, ale nikt się nigdy ze mną nie zgodził xD.
   O matko, ale masz cudowne imię *_*. Mam obsesję na punkcie imienia Aniela, odkąd przeczytałam "Kłamczuchę" <3. Zazdroszczę ;>.
   Mnie spam nie przesadza ;>. Wręcz przeciwnie, ja go lubię xD. Znajoma chciała mnie wyrzucić nawet z grupy klasowej na fejsie za spam właśnie. Witam w The Spammers <3.
   Wszystko się wyjaśni, jasne :D. Strasznie się zawsze cieszę, jak widzę komentarz, a jeszcze bardziej, jak nie jest on spamem albo komem pod najnowszym rozdizałem, tylko np. pod kartą bohaterów albo pod jakimś starociem *_*. Tak więc mi to bardzo odpowiada ;>. A najbardziej mi odpowiada Twój bzik ;>.
   I żebyś nie była w podpisywaniu się imieniem sama,
   Pozdrawia Agatka ;*

   Usuń
 3. Mimo, że po tym co jest tutaj napisane Dorcas wydaje mi się sympatyczną osobą, to jakoś nie mogę jej w pełni polubić... Może z czasem? Po prostu po tylu Jily z jej klonami jako najlepszymi przyjaciółkami Lily mam jej dość. A i jeszcze jedno nie dziwię się, że dogadała się z Evans, bo przecież przeciwieństwa się przyciągają. Współczuję śmierci Calliope, pewnie stosunki w rodzinie znowu sie znacząco oziebily i czekam na finał części, bo w końcu dowiemy się kto zabił siostrę Dor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale cię rozumiem, kochana, bo sama mam straslziwy uraz do Dorcas i Doriusza po miliardach kiepskich ffów (powiedziała laska z Doriuszem i Dorcas w jej kiepskim ffie) i tak strasznie nie lubię tej dziewczyny i tejpary (to znaczy, nie lubię tej pary w HzTLu i wszystkie ich sceny zawsze mi nie wychodzą, ale Dorcas lubię w moim opie, bo ja lubię wszystkie swoje postacie XD po prostu nie lubię jej jako ogół). Dlatego kreując Dorcas starałam się zrobić z niej dziewczynę dokładnie inną niż we wszystkich opach - czyli po prostu głupią, niegramotną, wścibską, nieporadną, ale przy tym bardzo wesołą, prostoduszną i niewymagającą, co wydaje mi się mniej odrealnione niż specyficzne Dorcas-ninję, superseksowną gerl, w której kocha się cały Hogwart, która jest niczym Lara Croft i jest po prostu sukowatą i "wyluzowaną" Mary Sue i kopią Lily, która lubu Huncwotów ... ach, te moje portrety psychologiczne xD.
   Mimo to chyba moja neichęć do Dor się trochę ujawnia, bo cały czas robię z nią coś, żeby została znielubiona. Tak samo ze Snape'em. Dżizas, jestem taka absolutna.
   Hahah, dizęki za komentarz, jesteś kochana :*
   Idę odpowiadać dalej ^^

   Usuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine