23.10.2012

Sekta Lycan

Od Złudzeń i Konsekwencji znane jest nam tajne, nielegalne ugrupowanie Jo Prewett - Łowców Śmierci, w którym wykładana jest Czarna Magia. W Furii dowiadujemy się, że na terenie Hogwartu działają jeszcze dwa nielegalne ugrupowania, które ze sobą współpracują. 
Pierwsze z nich - Sekta Lycan - jest dużą organizacją założoną swego czasu przez Todda Angelo, Llyala Lupina oraz Jules Overstreet. W Hogwarcie działa jedynie jego gałąź, nad którą czuwa córka Todda, Bree. Możliwe, że podobne odgałęzienie funkcjonuje w Beauxbatons za sprawą Sidneya. 


Historia

Sekta Lycan zrzesza osoby uprzedzone do wszelkich mieszańców. Jej działalność, powstanie i misja należą do głównych wątków trzeciej (i w mniejszym stopniu czwartej) części HzTLa. Pierwotnie stanowiła ona tajne siły Departamentu Kontroli Magicznych Stworzeń, a jej zadaniem była kontrola ilości istot pół-czarodziejskich. Działacze tzw. Biura Likwidacji Mieszańców lubili nazywać siebie myśliwymi, a o ofiarach zwykle mówili w pogardliwy sposób - hybrydy, potwory, mieszańce.
Okresem najbardziej aktywnym dla sekty były lata sześćdziesiąte, kiedy to Biuro zaczynało poszerzeć się również na członków spoza Departamentu czy nawet ministerstwa. Nazwali siebie Sektą Lycan, od Lycantrope, chociaż wilkołaki nie stanowiły ich jedynego celu. Szybko z sekty wyodrębnili się członkowie najbardziej fanatyczni, którzy zapragnęli odnaleźć panaceum na magiczne mutacje, lekarstwo na likantropię na bazie tojadu (to właśnie członek Sekty w późnych latach 70. opracował kanonowy Eliksir Tojadowy). Właśnie wtedy zaprzestali polowań i zaczęli porywać mieszańców, by następnie poddać eksperymentalnej terapii - znamy jednego z ofiar doświadczeń na bazie odurzającego akonitu - Aleka Masona. Wkrótce po wielu aferach Ministerstwo przyznało mieszańcom prawa, objęło ich ochroną i zdelegalizowało Sektę Lycan. Żaden z inicjatorów eksperymentów tojadowych nie został ukarany.
Po raz pierwszy wspomina o niej Natasha w Urodzinach "Mojej Dziewczyny", chociaż ta nazwa nie pada bezpośrednio, w 28 rozdziale Jo i Isaac nazywają Sektą Lycan ogólnie Llyala, Todda i Jules. W retrospekcjach o sekcie Lycan za czasów Llyala Lupina mowa jest w Burzy Uczuć. W 28. rozdziale ponzjamy także członków sekty, którzy działają w Hogwarcie.


Znani członkowie


Llyal Lupin (dawniej)


Odszedł z Sekty po ugryzieniu jego syna, Remusa, przez jedną z ofiar: Fenrira Greybacka.

Todd Angelo

Główny inicjator ekperymentów tojadowych.

Jules Overstreet (ujawniona w 11)


Matka chrzestna Remusa, która posiada gruntowną wiedzę o mieszańcach.

------------------------------------------------------------

Bree Angelo (ujawniona w 28)
oraz większość rodu McDonald:


Georgina i Alicja Rowle (28)Mary McDonald (nieformalnie)

oraz


Prim Ellison (wspomniana w 28)Skye DeVitt i jej brat Elijah (28)
Liam Argent (28)Alexander Mason (naprawdę chce zniszczyć Sektę)

oraz inni, których tożsamość poznamy w TRZECIEJ CZĘŚCI.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine