17.07.2012

Peter i Jo
Status
była para
Od
Hogsmeade
Do
Pocałunek Szatana
Wątki poboczne
Greter (Greta i Peter), Jo i James, JOrdan (Jo i Jordan)
Kanon
nie
Owoce związku
-Istota:

Jest to związek pomiędzy Jo Prewett a Peterem Pettigrew. Tak naprawdę Jo nigdy nie zależało na Peterze, tylko chciała wkupić się w towarzystwo szóstorocznych gryfonów (w tym Lily, o której myślała, że jest jej siostrą), ale w przypadku Petera Jo była jego pierwszą, prawdziwą dziewczyną i krzywda, jaką mu wyrządziła znacznie odcisnęła się na jego charakterze.

Historia:


W Utrapieniach i Rozwiązaniach Hestia, Jayden i Emmelina organizują kupiniadę, która ma na celu ponowne połączenie Remusa i Marley, Franka i Alicji oraz Emmeliny z Syriuszem. Peter ma w niej dość znaczącą rolę - najpierw mówi Emmelinie, gdzie Syriusz i Dorcas się umówili, a następnie zostaje wciągnięty przez Hestię do całego zamieszania. Ta bowiem zmusiła swoich kuzynów do udzielenia Peterowi pomocy w sprawach sercowych, aby odwrócić uwagę Syriusza i doprowadzić do wykorzystania przez nich Clemence. James i Syriusz udzielają Peterowi szereg rad, a on - w miarę się do nich stosując - odważa się pod koniec rozdziału zaprosić Jo na randkę do Hogsmeade.
W Hogsmeade, randka Jo i Petera wygląda wręcz groteskowo - Jo jest oschła i cały czas napiera Petera, by opowiedział jej co-nieco o Lily, a potem zaciąga go siłą do towarzystwa zgromadzonego w Elizjum. Postanawia jednak wykorzystywać Petera dalej, ponieważ jest on jej kluczem do towarzystwa, a poza tym ma bardzo podatny na legiliemncję umysł.
Związek Jo i Petera schodzi na drugi plan, ale widzimy ich razem na meczu Slytherin vs Gryffindor (Burza Uczuć), jedzących razem śniadania i kolacje, a kiedy pojawiają się pierwsze podejrzenia, co do tożsamości i celów Jo, Peter zażarcie ją broni.
Ich związek kończy się gwałtownie w 11. rozdziale, kiedy to Jo całuje Jamesa, aby odegrać się na Lily i przy okazji poszperać trochę w jego głowie.

Spis scen:

#1 Profesor Argent każe Jo zająć miejsce obok Petera (List)
#2 Peter prosi Jo o randkę (Utrapienia i rozwiązania)
#3 Randka (Hogsmeade)
#4 Peter i Jo podczas meczu (Burza uczuć)
#4 Peter broni Jo podczas nagonki na nią (Zwykli znajomi,  Rozstania i powroty)
#5 Jo całuje Jamesa (Pocałunek Szatana)

Kredyty:

Jessica Lowndes. Trevor Donovan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine