04.02.2013

Postacie epizodyczne/drugoplanowe - kto jest kim?

Spoilery, uprzedzone tytułem rozdziału.


Jayden Rasac

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta
Dom: Gryffindor
Przynależności/tytuły: Hogwart, Gryffindor, gryfońska drużyna Qudditcha (ścigający)
Pierwszy raz pojawia się: List (wzmianka), Utrapienia i Rozwiązania
Występowanie: Pierwsza część (nieznaczna rola), druga część, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Hestia
Narodowość: Anglik
Status związku (na obecny stan rozdziałów): zajęty (w związku z Hestią Jones)

O nim: Chłopak Hestii, ścigający w drużynie Gryfonów. Chodzi do siódmej klasy, jest czystej krwi. Rola Jaydena jest epizodyczna, aż do rozdziału Podwójna Randka, kiedy to okazuje się, że Hestia jest z nim w ciąży.


♠♠♠Colette Brianna "Bree" Angelo (fr. Kole Anżelo)

Rok: piąty
Status Krwi: czysta
Dom: Gryffindor
Przynależności/tytuły: Hogwart, Gryffindor, Grupa Argenta, uczestniczyła w biwaku we Flers, Sekta Lycan.
Pseudonimy: Bree (dla wszystkich), Albinoska (dla Mary), Smarkula/Gówniara (dla Mary, Syriusza, Jamesa, Jo)
Pierwszy raz pojawia się: Psychoanalityk (wzmianka), Powitania i Pożegnania
Występowanie: Druga część, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Marlena. Remus. Mary. May. w mniejszym stopniu Jo. Isaac. Jilly. Tony. Dean. Serena. James. Syriusz. Skye.
Narodowość: 1/2 Angielka (po matce), 1/2 Francuzka (po ojcu)
Mieszka: Rezydencja rodu McDonald (Rowle'ów) w Paryżu
Status związku (na obecny stan rozdziałów): wolna

O niej: Siostra cioteczna Marleny,  Mary i Alicji, siostra Sidneya, wywodzi się z McDonaldów od strony matki i Angelów od strony ojca. Jej ojciec pracuje w Departamencie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami, a dokładniej zajmuje się ściganiem nielegalnych animagów, zmiennokształtnych i wyjątkowo niebezpiecznych wilkołaków (w przeszłości razem z ojcem Remusa i jego chrzestną pracował w Biurze Zwalczania Likantropów). Jest również przełożonym pana Lupina, a Bree i Remus ponoć znają się od dzieciństwa.
Marley poznaje ją bliżej w Powitaniach i Pożegnaniach, na kotylionie, a następnie wybiera się z nią na Sylwestra (Sylwester w Dolinie Godryka), gdzie następuje "zapoznanie jej" z Remusem Lupinem, a może lepiej - spotkanie po latach. Od Prawdy czy Fałsz? zaczyna chodzić do Hogwartu, bo jej matka wymówiła magiczną guwernantkę z jedynie jej znanych powodów.
Jest bezpośrednio powiązana ze Spadochroniarzami (Jo, Isaac, Jilly, Prim, Dean, Tony), ponieważ (Prawdziwe Kolory) została opętana przez braci Walkerów za karę, ponieważ śledziła ich, podejrzewając, że są zmiennokształtnymi. Jest również wspomniane, że doniosła swojemu ojcu o patronacie Trevora Monroe.
Znają ją również James, Syriusz, May, Mary, Skye czy Serena, bowiem brała udział w biwaku we Flers (Przyjaciele i Wrogowie) i prawdopodobnie jest mocno związana ze sprawą śmierci kuzyna Jamesa i nasilenia się schizofrenii May (w Sylwestrze w Dolinie Godryka May z jej przyczyny tnie sobie ręce). Skye i Syriusz wykorzystują ją również (Sylwester w Dolinie Godryka) jako przykrywkę dla Jamesa i Mary - osobę winną zabójstwa Phila - podczas gdy naprawdę wyrok pada na Serenę.
Tyle jeśli chodzi o retrospekcje. W obecnych rozdziałach Bree często widziana jest w parze z Remusem, a według Jo naprawdę (Prawdziwe Kolory) jest szpiegiem swojego ojca i chce znaleźć dowód na likantropię Lupina.


♠♠♠

Frank Longbottom

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta
Dom: Gryffindor
Przynależności/tytuły: Hogwart, Gryffindor, prefekci, gryfońska drużyna Qudditcha (pałkarz i kapitan), Prefekt Naczelny.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzneia i Konsekwencje (wzmianka), Utrapienia i Rozwiązania
Występowanie: Pierwsza część, druga część, trzecia częśc (epizodycznie).
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Marlena. w mniejszym stopniu Alicja. James. Syriusz. Mary. Lily
Narodowość: Anglik
Status związku (na obecny stan rozdziałów): w związku-przykrywce z Marleną McKinnon, w związku z Alicją Rowle
O nim: Kapitan Quidditcha, Prefekt Naczelny. Zdaniem Jamesa i wielu innych fanów magicznego sportu - największe rozczarowanie kapitańskie od lat. Frank jest bardzo ułożony i zdyscyplinowany, nie ma za to najmniejszych zdolności przywódczych i łatwo podlega wpływowi otoczenia. Również Lily uważa go za słabego Naczelnego i "pomaga mu" w kierowaniu prefektami, dlatego inni postrzegają go często jako marionetkę w rękach Evans.
Podczas kotylionu u Greengrassów w 1975, bliżej poznał Alicję Rowle i od tego czasu para zaczęła się potajemnie spotykać. Alicja zerwała z Frankiem z jakiegoś błahego (zdaniem Jaydena) powodu na końcu wakacji, dlatego właśnie podczas kupiniady (Utrapienia i Rozwiązania) postanowiono zeswatać go z Marleną McKinnon. Para jest razem aż do Fałszywej Prawdy, kiedy Marlena zrywa z Frankiem ze względu na uczucie do Remusa Lupina.
Podczas kotylionu u Rowle'ów w 1976 Frank i Alicja się godzą, a chłopak namawia panią Rowle na zgodę w przebywaniu na dworze do końca roku (czyli jakiś tydzień, gdyż kotylion odbył się tuż po Bożym Narodzeniu). Przebywa tam także Marlena. Frank i Alicja (a także Bree) proszą ją o pomoc w udawaniu dziewczyny Franka (byciu przykrywką), żeby uśpić czujność sceptycznego dla tego związku rodowi McDonaldów i Rowle'ów (Powitania i Pożegnania).


♠♠♠ 

Larissa Richardson

Rok: siódmy
Status Krwi: nieznany
Dom: Gryffindor
Przynależności/tytuły: Hogwart, Gryffindor, Piękności (Przewodnicząca), Prefekt Naczelna.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje.
Występowanie: Pierwsza część (epizodycznie), druga część, trzecia część.
Narodowość: Angielka
Status związku (na obecny stan rozdziałów): nieznany

 


 

  O niej: Powszechnie nielubiana królowa plotek i liderka Piękności, Prefekt Naczelna. Larissa szczególnie nie znosi się z Lily i często nadużywa swojej funkcji jako Prefekt Naczelna, by utrzeć jej nosa.  Epizodycznie gości w drugiej części, kiedy udaje jej się przejąć "elitarną organizację" Piękności. Larissa uważa Mary za zagrożenie dla siebie, dlatego aktywnie z nią rywalizuje. Swego czasu spotykała się z Syriuszem, który zdaje się być jedynym Gryfonem pozytywnie do niej nastawionym. 

♠♠♠ 

 

Natasha Mason

Rok: piąty
Status Krwi: czysta (z Traversów)
Dom: Gryffindor
Przynależności/tytuły: Hogwart, Gryffindor, gryfońska drużyna Quidditcha (rezerwowa).
Pierwszy raz pojawia się: Podwójna randka (wzmianka), Urodziny "Mojej Dziewczyny"
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Marlena. w mniejszym stopniu Frank. Alicja. Bree.
Narodowość: Irlandka
Mieszka: Rezydencja rodu McDonald (Rowle'ów) w Paryżu, dawniej posiadłość Masonów w Dublinie
Status związku (na obecny stan rozdziałów): nieznany


O niej: Natasha Mason to przyjaciółka Harry'ego Steele'a, a co za tym idzie - również Franka, Jaydena i Chrisa Wooda, a także - Alicji Rowle.  Upierdliwa, żywiołowa i pełna pozytywnej energii lesbijka, z którą Marlena nawiązuje znajomość. Ma brata Aleka, który jej zdaniem "przeszedł na ciemną stronę mocy".-------------------------------------------------Regulus Arcturus Black

Rok: piąty
Status Krwi: czysta (z Blacków)
Dom: Slytherin
Przynależności/tytuły: Hogwart, Slytherin, Łowcy Śmierci, Klub Ślimaka, ślizgońska drużyna Qudditcha (szukający).
Pierwszy raz pojawia się: Burza Uczuć
Występowanie: Pierwsza część (pod koniec), druga część, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Syriusz. w mniejszym stopniu Jo. 
Narodowość: Anglik
Mieszka: Grimmauld Place 12, Islington, Londyn
Status związku (na obecny stan rozdziałów): w związku z Reginą Bulstrode

O nim: Młodszy brat Syriusza, nieliczny przyjaciel Jo w Hogwarcie, nieoficjalny członek Łowców Śmierci i handlarz wszystkim, co nielegalne. Po raz pierwszy pojawia się w Burzy Uczuć, przed meczem Quidditcha, kiedy ratuje swojego brata przed zupełnym bankructwem u hazardzistów. Następna interakcja pomiędzy braćmi Black ma miejsce w 10 rozdziale, kiedy Syriusz na prośbę Jamesa podpytuje się Regulusa o Jo Prewett i koligacje pomiędzy nią a ich rodziną. Regulus zaintrygowany osobą Jo, postanawia dołączyć do Łowców Śmierci (Oschłość i Promienność), ale spotyka się z odmową ze względu na swój młodociany wiek. Jo dostrzega w nim potencjał i postanawia wykorzystać jako swojego najbliższego pomocnika, po tym, jak Snape ponownie zawodzi jej zaufanie.
Jo przyjmuje Regulusa do Łowców w Próbie Regulusa, ale wcześniej chłopak musi uwarzyć Eliksir Blancharda. Przyłapuje go Syriusz i wszczyna kłótnię, która kończy się eksplodowaniem eliksiru prosto na twarz Regulusa i groźne uszkodzenie układu nerwowego.
Sprawa Regulusa zostaje wznowiona w Zdradzie i Huncwockich Godach, kiedy to w Hogwarcie pojawia się Walburga Black i Potterowie - kolejno oczerniająca i broniący Syriusza. 
***

Regina Bulstrode

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta
Dom: Slytherin
Przynależności/tytuły: Hogwart, Slytherin, Klub Ślimaka, Łowcy Śmierci, ślizgońska drużyna Qudditcha (ścigająca).
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania
Występowanie: epizodycznie we wszystkich częściach
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Jo. w mniejszym stopniu Regulus.
Narodowość: Walijka
Status związku (na obecny stan rozdziałów): w związku z Regulusem Blackiem


O niej: Współlokatorka i jedyna koleżanka Jo w Hogwarcie. Członkini Łowców Śmierci, urodą przypominająca Lily Evans (Próba Regulusa). Pomogła Jo w kradzieży książki z gabinetu Slughorna (Zwykli Znajomi), a od Rozpaczy i Euforii spotyka się z o dwa lata młodszym Regulusem

    Dorian Chamberlain

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta (z van Weertów)
Dom: Ravenclaw
Przynależności/tytuły: Hogwart, Ravenclaw, Klub Ślimaka, krukońska drużyna Qudditcha (obrońca), prefekci, kapitan drużyny Krukonów (dawniej), Prefekt Naczelny (dawniej), Klub Pojedynków.
Pierwszy raz pojawia się: Kolacja (wzmianka), Prawda czy Fałsz?
Występowanie: Wszystkie części od drugiej
Narodowość: 1/4 Włoch (po babci, matce matki), 3/4 Anglik
Mieszka: Londyn
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Lily. James. Mary. w mniejszym stopniu Syriusz, May.
Status związku (na obecny stan rozdziałów): wolny
O nim: Osiemnastoletni Krukon. Kuzyn Jamesa od strony matki. Miał roczną przerwę w nauce, dlatego automatycznie stracił swoją funkcję Prefekta Naczelnego oraz kapitana drużyny Krukonów, aczkolwiek piastował te pozycje w przeszłości. Obecnie drugi kapitan i obrońca Ravenclawu. 
Przeszłość| Kiedyś bliski przyjaciel Rogacza, jak również i Mary, Syriusza, May, Skye czy Sereny. Na swoim szóstym roku chodził z Lily, jednak para rozpadła się przez Jamesa.Wspomniane jest, że w przeszłości miał swoją przygodę z Mary McDonald. Od zakończenia roku szkolnego 1974/75 i zerwania Doriana i Lily, przyjaźń pomiędzy nim a Jamesem zaczęła słabnąć, ale ich relacja ociepliła się po biwaku we Flers w wakacje. Na swoim siódmym roku wyalienował się ze społeczeństwa, przestając utrzymywać kontakt z Lily i ze swoimi współlokatorami, na rzecz Jamesa i Mary. Nie wiemy do końca, co spowodowało koniec ich przyjaźni, ale wydarzyło się to na przełomie '75 i '76, kiedy wydarzyło się kilka rzeczy. Po pierwsze, Dorian zmuszony był opuścić Hogwart i zawiesić swoją edukację na rok - jego matka ciężko zachorowała, ród van Weertów przestał wypłacać im pieniądze za czystokrwistość (z powodu działalności po stronie mugolaków i mugoli oraz działania przez rodzicow Doriana i jego starszych braci w Zakonie Feniksa), a ojciec potrzebował pomocy w pracy i utrzymaniu licznego rodzeństwa Chamberlain. Po drugie, James i Mary zostali parą, a wiemy wzmiankowo, że pomiędzy Dorianem i Mary kiedyś coś było. Po trzecie, doszło do "pożaru domu Walkerów" , w który wmieszani byli James i Dorian, o którym wzmiankowo wspomina się w pierwszej części. Po czwarte, wtedy właśnie zakończył się proces Jamesa, a z kilku wzmianek możemy się zorientować, że Dorian nie złożył korzystnych dla Pottera zeznań. 
Druga część| Po roku nieobecności, powraca do szkoły, by skończyć siódmą klasę i zdać owutemy (Prawda czy Fałsz?). Spotyka się z Lily, wysłuchuje jej problemów z nauką i ze swoim kuzynem i postanawia jej pomóc (w 21. rozdziale okazuje się, że naprawdę przekonała go do tego Mary), zapraszając do Projektu Absolwenckiego (dzięki któremu Lily nie musiałaby zdawać trudnego egzaminu z całego zakresu transmutacji). Kiedy w tym samym rozdziale James dowiaduje się o projekcie od Piękności, robi Lily awanturę i zabrania spotykania się z Dorianem. On i dziewczyna zawierają zakład - w razie przegranej Evansówna musi zrezygnować z Projektu i przestać widywać się z byłym chłopakiem. Lily i Dorian w Ain Eingarp rozpoczynają pracę nad projektem, a tematem wybranym przez chłopaka jest mitologia magiczna, a zwłascza losy elfów. Niezwykle rozsierdza to zarówno Mary, jak i Jo. W rozdziale 21. Mary rozmawia z Dorianem w sprawie "afery zdjęciowej". Pokazuje mu zdjęcia Lily i Jamesa i proponuje umowę - ona przestanie szantażować go w pewnej sprawie, a Dorian nie będzie musiał w zamian milczeć w innej, ale będzie musiał dołączyć do jej planu. Prawdopodobnie ma to jakiś związek z wydarzeniami ze Zdrady i Huncwockich Godów, kiedy to Mary manipuluje wydarzeniami w ten sposób, żeby doszło do szczerej rozmowy Doriana z Lily na temat wydarzeń z przeszłości (o których on juz nie musi milczeć). Po aferze zdjęciowej w 21. rozdziale Dorian wyrzuca Lily z projektu i dobiera się zamiast tego z Jo. W 22. rozdziale Huncowci oraz on i jego współlokatorzy - Luke Davis, Louis Hayes, Sturgis Podmore oraz Gavin Jepson - wypowiadają sobie nawzajem wojnę o dormitorium Prefektów Naczelnych. Walka ta zakończy się w 27. rozdziale. 
W Podwójnej Randce razem z Lily wybiera się do Hogsmeade. Dziewczyna wysuwa teorię (nieprawdziwą) o tym, że to Dorian rozpuścił plotkę o tym, że James jest ojcem Biffa Marceau. Chłopak nie zaprzecza, bowiem jest to warunek umowy z Mary, którą zawarli w rozdziel 21. Lily nie chce utrzymywać z nim dłużej znajomości. W rozdziale Urodziny Mojej Dziewczyny Dorian i Lily rozmawiają krótko na krużganku, a niezwykle oschły i zdystansowany Chamberlain radzi swojej byłej dziewczynie rozmówić się z Mary. W tym samym rozdziale widzimy jego pracę nad projektem z Jo - okazuje się, że Dorian śledzi rody elfickie i obserwuje Isaaka Monroe oraz innych przyjaciół Prewett. Dziewczyna zaczyna się niepokoić, razem z Isaakiem porywa Lily do pani Shelby Monroe i dzieli się swoimi podejrzeniami, co do Doriana - uważa, że jest niebezpieczny i podejrzany. ISaac zaczyna przyglądać się mu bliżej i ma podzielić się swoimi winsokami, kiedy tylko wróci do Hogwartu - tj. w rozdziale 28. 
.

♠♠♠

Louis Hayes

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta/półkrwi
Dom: Ravenclaw
Przynależności/tytuły: Hogwart, Ravenclaw, Klub Ślimaka, krukońska drużyna Qudditcha (szukający i kapitan).
Pierwszy raz pojawia się:  Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Próba Regulusa
Występowanie: Druga część, trzecia część
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Lily. James. Dorian. w mniejszym stopniu  Jessica. Mary.
Występowanie: Trzecia część.
Status związku (na obecny stan rozdziałów): -
O nim: Kapitan Krukonów, współlokator Doriana i były chłopak Jessiki. Jedna z ważniejszych postaci w przyszłych rozdziałach.


♠♠♠

 

Jessica Bein

Rok: szósty
Status Krwi: czysta/półkrwi
Dom: Ravenclaw
Przynależności/tytuły: Hogwart, Ravenclaw, Piękności.
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania (wzmianka), Prawda czy Fałsz? (spotkanie Piękności), "Zdrada"
Występowanie: Druga i trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: James. Mary. Lily. w mniejszym stopniu  Louis. Dorian.
Narodowość: Walijka
Status związku (na obecny stan rozdziałów): -

 


O niej: Jest jedną z Piękności, zdaniem Mary jako nieliczna z nich może poszczycić się odrobiną inteligencji. Jej postać zostaje przybliżona nam w Zdradzie. Mary wyznacza Jessikę do kluczowej roli w jej intrydze - to właśnie ona ma skłonić Lily Evans do podpisania cyrografu i sprzedania Jamesa. 


♠♠♠


Luke Davis

Rok: siódmy
Status Krwi: czysta/półkrwi
Dom: Ravenclaw
Przynależności/tytuły: Hogwart, Ravenclaw, Grupa Argenta, krukońska drużyna Qudditcha (pałkarz)
Pierwszy raz pojawia się:  Prawda czy Fałsz?
Występowanie: Druga część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Dorcas. Lily. Dorian. w mniejszym stopniu  James. Syriusz. Remus. Peter.
Status związku (na obecny stan rozdziałów): od Podwójnej Randki nie jest z Dorcas Meadowes, obecnie kręci z kilkoma dziewczynami naraz

O nim: Współlokator Doriana, były chłopak Dorcas. Para zaczyna spotykać się w Prawdzie czy Fałsz?, ale szybko okazuje się, że Luke ma dużo więcej "dziewczyn", z którymi spotyka się równocześnie. W Przyjaciołach i Wrogach całuje Lily Evans i skłóca ją z przyjaciółką. W następnych rozdziałach Luke pojawia się epizodycznie jako członek wojny o dormitorium z Huncwotami.

Greta Catchlove 

Rok: szósty
Status Krwi: nieznany
Dom: Hufflepuff
Przynależności/tytuły: Hogwart, Hufflepuff, Piękności.
Pierwszy raz pojawia się:  Pocałunek Szatana
Występowanie: Pierwsza część (epizodycznie), druga i trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Peter. Emmelina. Caitlin.
Status związku (na obecny stan rozdziałów): z Peterem Pettigrew

 

O niej: Najlepsza przyjaciółka Caitlin Chamberlain i Clemence Grant, nieoficjalnie w klubie Piękności. W Pocałunku Szatana jest częścią intrygi Syriusza, który podaje Emmelinie potajemnie Eliksir Wielosokowy i na kilka godzin umieszcza w ciele Grety - z kolei Puchonka podszywa się za Emmelinę. Pod postacią Emmy poznaje Petera Pettigrew i szybko odnajduje z nim wspólny język. Greta w następnym rozdziale trafia do Skrzydła Szpitalnego zarażona mononukleozą.
Peter i Greta zbliżają się do siebie w rozdziale sylwestrowym, w którym to też dzielą pocałunek. Schodzą się jednak dopiero w Urodzinach "Mojej Dziewczyny". W Zdradzie Greta wybiera się z całą paczką na wagary.


♠♠♠

 


Skye DeVitt

Rok: niedokończony siódmy
Status Krwi: czysta
Dom: Hufflepuff
Przynależności/tytuły: Hogwart, Hufflepuff, puchońska drużyna Qudditcha (kapitanka i ścigająca), uczestniczyła w biwaku we Flers.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Utrapienia i Rozwiązania (retrospekcja), Podsłuchane Rozmowy/Zwykli Znajomi
Występowanie: Głównie retrospekcje, ale epizodycznie również w pierwszej i drugiej części
Narodowość: Angielka
Mieszka: Dolina Godryka
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: James, Mary, Syriusz w mniejszym stopniu Lily,
Status związku (na obecny stan rozdziałów): z Casperem Dabneyem, była dziewczyna Jamesa.


O niej: Była dziewczyna Jamesa, jego sąsiadka, dawna bliska przyjaciółka jego i Mary. Jej brat, Elijah, zajmował się sprzedażą substancji odurzających razem z Kennym McDonadlem, bratem Mary. Ostatecznie jednak wymiar sprawiedliwości dosięgnął tylko Elijaha, pogrążając całą rodzinę w kryzysie. W Złudzeniach i Konsekwencjach przedstawiona jest jako była dziewczyna Jamesa, która bezustannie wraca do niego i z nim zrywa, ale prawda jest taka, że para zerwała oficjalnie w wakacje 1975, zaraz po biwaku we Flers (retrospekcja z Ain Eingarp).
Lily poznaje ją bliżej w Zwykłych Znajomych, kiedy razem z Casperem opowiadają jej trochę o przeszłości Jamesa, zwłaszcza o pożarze domu Walkerów. Lily przypadkowo doprowadza Skye i połowę drużyny Puchonów do kontuzji, przez co nie mogą wystąpić na meczu przeciwko Ravenclawowi w najmocniejszym składzie.
Następna wzmianka o Skye pojawia się w retrospekcji z Sylwestra w Dolinie Godryka, kiedy widzimy jak razem z Syriuszem zmawia się przeciwko Serenie Marceau. Jak dowiadujemy się w 21. rozdziale, to Mary postanawia pozbyć się Skye i to ona zastrasza ją w Ain Eingarp, odwołując się do intrygi przeciwko Serenie, i nakazuje opuścić szkołę. Nie wiemy dokładnie, na czym polegał konflikt pomiędzy Skye i Sereną, ale Mary udaje się skutecznie pozbyć Skye z zamku. Przedtem rozmawia ona z Lily i Jamesem o ich związku i jako pierwsza nazywa uczucie Jamesa "miłością". James całuje ją na pożegnanie i pozwala opuścić szkołę i grać dla Harpii z Holyhead, chociaż nie ma pojęcia, że naprawdę stoi za tym jego przyjaciółka-wila.


♠♠♠

 

Caitlin Chamberlain

Rok: szósty
Status Krwi: czysta
Dom: Hufflepuff
Przynależności/tytuły: Hogwart, Hufflepuff, puchońska drużyna Qudditcha (kapitanka i ścigająca), uczestniczyła w biwaku we Flers.
Pierwszy raz pojawia się: Pocałunek Szatana
Występowanie: Druga część
Narodowość: Angielka
Mieszka: Dolina Godryka
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: DorianMary, Syriusz w mniejszym stopniu Lily,
Status związku (na obecny stan rozdziałów): wolnaO niej: Przyjaciółka Grety, siostra Doriana i przede wszystkim największa zwolenniczka Jamesa i Lily jako pary prawdopodobnie na całym świecie. Jest jedną z Piękności, która jednak dużo bardziej lojalna jest względem Mary niż względem przewodniczącej Larissy. To ona w Przyjaciołach i Wrogach przekazuje Mary wyzywające zdjęcia Jamesa i Lily, ona też pilnuje ich w nawiedzonej cieplarni. Nie wiemy dokładnie, jakie są jej kontakty z bratem, ale raczej nie należą one do najlepszych.


Isaac Monroe

Rok: oficjalnie ostatni rok w Durmstrangu, ale sam nie wie, czy jeszcze chodzi do tej szkoły
Status Krwi: mieszana (matka półelfka, ojciec - czysta krew)
Przynależności/tytuły: Durmstrang, Spadochroniarze, Patronat Trevora Monroe, zmiennokształtni, Instytut (szkoła amerykańska), Instytut w Sydney, prawdopodobnie inne szkoły magiczne, Trzeci.
Pierwszy raz pojawia się: List (wzmianka), Przepowiednia
Występowanie: epizodyczne w pierwszej i drugiej części, ale Isaac czuwa nad Jo duchem i zawsze jest obecny w jej myślach i rozważaniach ;>
Narodowość: Anglik1/2 Francuz (przez matkę)
Mieszka: Elves Avenue, Brighton
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Jo, Lily, w mniejszym stopniu Tony. Dean. Prim. Mary.
Status związku (na obecny stan rozdziałów): z Prim Ellison


O nim: Najlepszy przyjaciel Jo Prewett, jej sąsiad i towarzysz przygód. Historię Isaaka poznajemy dobrze w Prawdziwych Kolorach. 
PRZESZŁOŚĆ| Isaac urodził się jako pierworodny syn Trevora Monroe, rosyjskiego czarnoksiężnika oraz półelfki Shelby z Ilsurich. Miał o dwa lata młodszą siostrę Jilly. Po rozstaniu się jego rodziców, Jilly i Isaac utracili kontakt z matką i zostali pod całkowitą opieką Trevora. Mężczyzna fascynował się czarną magią, jako jeden z pierwszych dołączył do Lorda Voldemorta, a do tego był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Wiele lat temu, razem z swoim najlepszym przyjacielem Ignatiusem Prewettem, utworzył Patronat, którego klątwa została "schowana" w Medalionie Prewettów. Lukrecja oddała jednak ten medalion swojemu kochankowi, Ethanowi Evansowi, zanim Trevor upomniał się o jego zwrot. Pokłócił się z Ignatiusem i w ramach zemsty chciał zakląć jego jedyną córkę, Jo, i uczynić z niej zmiennokształtną, posługując się kopią medalionu. Wskutek tragedii, przemienił siedmioro dzieci z Brighton, wśród nich również swojego Isaaka i Jilly. 
Wkrótce potem ciotka Isaaka, Brooke z Ilsurich, przepowiedziała słynne proroctwo o Siedmiorgu, które dotyczyło Spadochroniarzy. Trevor próbował nakłonić swoje dzieci, by przeszły na stronę Lorda Voldemorta. Przyjaciele zaplanowali podstęp - Jilly stała się Pierwszą (po stronie Czarnego Pana), ukradła medalion i chciała go zniszczyć, ale Trevor ją przejrzał i zamordował na oczach Isaaka. Świadkowie i sfingowane dowody świadczyły przeciw chłopakowi i w ten sposób Isaac stał się głównym podejrzanym spowodowania śmierci Jilly. Rozpoczął się jego proces, odraczany wielokrotnie przez jego wuja, Nicka McDonalda, podczas którego Isaac stał się ulubionym kozłem ofiarnym skorumpowanego sądownictwa - media i Ministerstwo często obarczało go winą za wiele niewyjaśnionych spraw. Ostatnia rozprawa Isaaka, podczas której Barty Crouch Sr. zamiast Nicka rozliczy go ze wszystkich "przewinień".
Po śmierci Jilly Isaac razem z resztą Spadochroniarzy starał się odnaleźć oryginalny Medalion Prewettów, bowiem kopia, z której zostali przemienieni została ukryta w Departamencie Tajemnic. Dołączył do Voldemorta jako Trzeci, jednak nigdy nie przeszedł on na ciemną stronę mocy, a jedynie próbował wykorzystać wpływy Czarnego Pana dla swojej sprawy. Na początku '76 on, Jo i Tony wpadli na trop Lily Evans.
Pierwsza część| Isaac pojawia się po raz pierwszy w rozdziale Przepowiednia, gdzie zostaje przedstawiony jako ktoś, kogo Jo bardzo się obawia. Szybko okazuje się, że naprawdę jest on jej wspólnikiem i bliskim przyjacielem, który jest bardzo rozczarowany Jo i jej podejściem do misji odnalezienia medalionu. Nawiązuje on bliską znajomość z Marleną McKinnon i odkrywa, że została ona członkinią jakiegoś obcego patronatu, oraz z Lily Evans, której próbuje wyperswadować uprzedzenie do Jo i nakłonić, by oddała im medalion (Oschłosć i promienność, Rozpacz i euforia, Fałszywa prawda). By zdobyć jej zaufanie, zdradza on jej prawdę o romansie jej ojca z Lukrecją Prewett. Lily ostatecznie oszukała Isaaka i Jo i uroczyście odmówiła im przekazania medalionu, a ponieważ jego linia przechodziła nie z ofiary na ofiarę, lecz trzeba było oddać ją dobrowolnie, Jo i Isaac stracili jakiekolwiek szanse na jego zdobycie. Postanowili jednak pilnować Lily, by nie oddała ona tak strategicznego przedmiotu w niepowołane ręce. Isaac zaczął szukać innego rozwiązania ich problemu.
Druga część| Isaac wyjeżdża do swojej matki, u której przybywa jego daleka, elficka kuzynka Luthien, która potrafi przeobrażać się w najbardziej utęsknione osoby - Jo ukazuje się jako Jilly, a Isaakowi prawdopodobnie jako Prim Ellison (Sylwester w Dolinie Godryka). Dowiaduje się od niej, jak wygląda rytuał otwarcia medalionu i zdaje sobie sprawę, że musi uczynić z Lily zmiennokształtną. On i Jo czekają do ukończenia przez nią siedemnastu lat, po czym porywają ją do Alp Delfinackich, gdzie znajdowało się domostwo Shelby Monroe. Po wyjaśnieniu Lily całej sytuacji, Isaac wyjeżdża załatwiać swoje sprawy i węszyć w sprawie Doriana Chamberlaina. Ma wrócić w rozdziale 28, tuż przed swoją rozprawą w Furii.


♠♠♠Jilly (Gillian) Monroe (†)


Rok: nie żyje, zmarła przed swoim trzecim rokiem w Durmstrangu
Status Krwi: mieszana
Przynależności/tytuły: Durmstrang, Spadochroniarze, Patronat Trevora Monroe, zmiennokształtni, Pierwsza.
Pierwszy raz pojawia się: List (wzmianka), Sylwester w Dolinie Godryka (jako forma, którą przybrała Luthien), Prawdziwe Kolory (retrospekcja).
Narodowość: Angielka, 1/2 Francuzka (po matce)
Mieszkała: Brighton, Elves Avenue
Występowanie: tylko w retrospekcjach i bonusach, martwa postać
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Jo, Isaac, w mniejszym stopniu Tony. Dean. Prim. Mary.


O niej: Zmarła najlepsza przyjaciółka Jo Prewett i młodsza siostra Isaaka. Zamordowana przez swojego własnego ojca, Trevora, w ramach zemsty za kradzież Medalionu Prewettów. Jilly za życia była dziewczyną nieobytą i gwałtowną, o dzikim, oszalałym obejściu.
Przemieniona przez swojego ojca w zmiennokształtną, jako pierwsza zostaje jedną z Siedmiorga z proroctwa swojej ciotki Brooke, również jako pierwsza ginie. Możliwe, że odziedziczyła jakieś zdolności elfickie po swojej matce, co wyjaśnia jej dziwne "duchowe wędrówki". Shelby Monroe na jej pogrzebie zaklęła Jilly, błagając by nawiedzała ją po śmierci i wszystko wygląda na to, że dusza Jilly błąka się w okolicach jej domu, chociaż jest to zupełnie sprzeczne z magicznymi normami. Objawia się ona co jakiś czas swoim przyjaciołom i bratu, w śnie lub w ich umysłach, gdzie wypowiada prorocze wizje, bo mogłoby sugerować, że podobnie jak matka posiadała dar przepowiadania przyszłości.


♠♠♠Dean Walker (†)

Rok: nie chodził do szkoły, rocznik '54 (Kenny'ego, Elijaha i Aleka)
Status Krwi: mieszana
Przynależności/tytuły: Spadochroniarze, Patronat Trevora Monroe, zmiennokształtni, Drugi.
Pierwszy raz pojawia się: List (wzmianka), Sylwester w Dolinie Godryka (jako forma, którą przybrała Luthien),
Występowanie: tylko w retrospekcjach i bonusach, martwa postać 
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Jo, Isaac, w mniejszym stopniu gg 
Pierwszy raz pojawia się:  Rozpacz i Euforia (wzmianka). 
Narodowość: celtycka (elfy celtyckie, prawdopodobnie ród Walkerów wywodzi się z Irlandii)
Mieszka: Brighton, Elves Avenue
Występowanie: Postać martwa - występuje jedynie w retrospekcjach i wzmiankach. Druga część, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: May. Jo. Isaac. Tony. Jilly. w mniejszym stopniu James. Syriusz. Serena. Bree.O nim: Przyjaciel z dzieciństwa Jo i Monroe' ów, starszy brat Tony' ego. Jest również kuzynem Prim, dalszym krewnym Isaaka i Jilly i kuzynem Sereny Marceau. Przedstawiony jako najbardziej okrutny ze Spadochroniarzy. Spotykał się z czternastoletnią wówczas May Potter i podczas jednego z Sabatów okrutnie się nią zabawił. Przypuszczano dotychczas, że wykorzystał przeciw niej zaawansowaną legilimencję, doprowadzając do późniejszego obłędu. Tej teorii przeczy wyznanie May w Zdradzie, która uważa, że to ona dopuściła się przeciw niemu zbrodni i go zamordowała.
Wiadomo także, że dla zabawy, razem ze swoim bratem, opętywał Colette Angelo. Był osobą uzależnioną od Demencji, akonitu i magicznego opium. Jo właśnie tym tłumaczy zachowanie przyjaciela, jak również jego tragiczną przyszłością oraz beznadziejną obsesją na punkcie odnalezienia swojego ojca, który doprowadził jego matkę do zguby. Za oficjalną przyczynę śmierci w aktach podaje się przedawkowanie narkotyków.


♠♠♠Prim Ellison


Rok: rocznik 1958
Status Krwi: mieszana, matka półelfka
Przynależności/tytuły: Durmstrang, Spadochroniarze, Patronat Trevora Monroe, zmiennokształtni. Piąta.
Pierwszy raz pojawia się: Pocałunek Szatana (wzmianka), Prawdziwe Kolory (w retrospekcji). Prim zadebiutuje w rozdziale Wybuchowe Charaktery.
NArodowość: Angielka
Mieszkała: Elves Avenue, Brighton
Występowanie: tylko w retrospekcjach i bonusach
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Isaac, Jo, w mniejszym stopniu Tony, Dean, Jilly

O niej: Ukochana Isaaka, "zakładniczka" Lorda Voldemorta. Piąta z Siedmiorga - i dotychczas ostatnia - która przeszła na stronę Lorda Voldemorta. Została przemieniona przez Trevora Monroe w zmiennokształtną i długo, razem z Isaakiem, Tonim i Jo, starała się odszukać oryginalny Medalion Prewettów. Śmierciożercy dopadli jej dwie siostry, Jude i Silenę, doprowadzając do ich śmierci. Wstrząśnięta Prim, chcąc uratować resztę rodziny, została Śmierciożerczynią i zrezygnowała z misji Isaaka. Lord Voldemort wykorzystuje ją, chcąc użyć jej jako karty przetargowej za medalion, na co z kolei nie chce pozwolić Jo.
♠♠♠

 

Anthony "Tony" Walker

Rok: Przerwany ostatni rok w Durmstrangu, rocznik Isaaka - '57.
Status Krwi: mieszana, matka półelfka
Przynależności/tytuły: Durmstrang, Spadochroniarze, Patronat Trevora Monroe, Instytut w Stanach, Instutut w Sydney, zmiennokształtni. Czwarty.Pierwszy raz pojawia się: Rozstania i Powroty (wzmianka), Boże Narodzenie (retrospekcja), Furia (pojawia się po raz pierwszy)
Narodowość: celtycka (ród elfów celtyckich wywodzi się prawdopodobnie z Irlandii)
Mieszka: Elves Avenue, Brighton
Występowanie: Druga, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Jo, Isaac. Lily.

O nim: Młodszy Walker, podobnie jak jego brat Dean lekko niezrównoważony psychicznie. Tony na co dzień odznaczał się optymizmem i pogodą ducha, co było jednak zwykłą grą aktorską. Nie miał ani skrupułów, ani sumienia, a jego szaleństwo było na tyle ewidentne, że jako jedyny ze Spadochroniarzy za przewinienia zostawał wysyłany do zakładów psychiatrycznych, a nie karany jak zwykły nieletni. Najlepszy przyjaciel Isaaka, do roku 1976 kompan jego i Jo w poszukiwaniach medalionu. Od roku ani Isaac, ani Jo nie dostali od niego żadnej wiadomości.
Jesse van Weert (wł. Wan Weirt)

18 lat (rocznik '59).
Status Krwi: czysta (z van Weertów)
Przynależności/tytuły: Akademia Wenecka.
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania (retrospekcja), Jesse van Weert (debiut).
Występowanie: Od trzeciej części.
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: James, Lily. Dorian. Serena. Mary.
Narodowość: włoska, 1/2 Włoch (po matce), 1/2 Anglik
Mieszka: Rezydencja rodu van Weert w Wenecji

O nim: Kuzyn Jamesa od strony matki. Jego starszy brat, Phil, był narzeczonym Sereny Marceau i zginął podczas biwaku we Flers. Jesse opisywany jest jako jako zepsuty i wyrachowany bawidamek, o upadłym kręgosłupie moralnym, rozpustny i okrutny. Mary uważa, że jego charakter odpowiada Jamesowi w najczarniejszych dla niego momentach w życiu.
Jest on powiązany ze sprawą śmierci Calliope Meadowes, o czym dowiadujemy się w Utrapieniach i Rozwiązaniach. Informuje od bowiem Dorcas o zgonie jej siostry, zanim w ogóle zauważono jej nieobecność. Liam Argent uważa, że konwersacja ta nie mogła mieć miejsca, bowiem podczas kotylionu Jesse leżał ciężko chory w swojej weneckiej rezydencji, a czuwała nad nim Jenna Chamberlain, która pilnowała również May Potter. Postać Jesse'ego stanie się ważna w kolejnych etapach opowiadania. 

♠♠♠

 

Serena Marceau (fr. Zerena Merso)

19 lat. (12 lutego 1958)
Status Krwi: mieszana (ćwierć wila).
Przynależności/tytuły: Beauxbatons, Akademia Wenecka.
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania (retrospekcja), Powitania i Pożegnania (wzmianka), Furia (debiut).
Występowanie: Druga, trzecia część.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: James, Mary. Syriusz.
Narodowość: Francuzka, korzenie celtyckie (krewna rodu Walkerów)
Mieszkała: Paryż, dom Nette Marceu, następnie Rezydencja McDonaldów w Lyonie

O niej: Po latach odnaleziona młodsza siostra Elizabeth Nass, z wyglądu przypominająca Mary. Odnalazł ją Kenny McDonald podczas swojej edukacji w Beauxbatons. Słynęła z niezwykłej urody. Debiutantka na kotylionie w '74, u Meadowesów. Została przeznaczona Philowi van Weertowi za żonę, chociaż wcale go nie kochała. Phil znęcał się nad nią, dlatego szukała wsparcia w ramionach wielu innych mężczyzn, podczas czarnego okresu mieszkania z rezydencji van Weertów. Wiemy, że przeżyła romans z Jamesem i - być może - Syriuszem. Śmierć Phila podczas biwaku we Flers prawdopodobnie przyniosła jej jedynie ulgę. Zaszła w ciążę w roku '75, a nie ma tylko jednego kandydata na tatusia. Jej syn na ma imię Biff. Zaginęła jakiś czas temu, a rodzina Nassów oraz James są zdeterminowani, by ją odnaleźć, co nastąpi w rozdziale 28.

'bohaterowie zapożyczeni, absolwenci, mugole, inni
prof. Liam Argent

#bohater zapożyczony z Magic Grade
#non-kanon
Rocznik: 1956 Zawód: Auror z korporacji ofensywnej, nauczyciel obrony przed czarną magią w Hogwarci Status Krwi: czysta Przynależności/tytuły: Ravenclaw, Ministerstwo Magii, Biuro Aurorów, Hogwart, grono pedagogiczne, Klub Pojedynków. Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), List. Występowanie: epizodyczne we wszystkich częściach, ale najwięcej fragmentów z nim zobaczymy w trzeciej Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Dorcasw mniejszym stopniu  Diana, Berta, Ally, Syriusz, Lily, James, Remus.
 Status związku: wolnyO nim: Następca profesora Lynnwooda i jego bliski przyjaciel, świeżo upieczony Auror, były chłopak Berty Jorkins i Diany Jenkins, miał też swoją przygodę z Dorcas Meadowes. Obiecał dziewczynie, że pomoże jej rozwiązać odroczoną przez Nicka McDonalda sprawę zabójstwa Calliope Meadowes na kotylionie w roku '74, ale w Podsłuchanych Rozmowach wycofuje się z planu pod naciskiem swojego szefa, Setha Pottera.
Prawdzie czy Fałsz? Liam przyjmuje na swoje barki jeszcze jeden ciężar: zajęcia "resocjalizujące" utworzone pod naciskiem pani Elizabeth Nass. Mary McDonald zna jakąś jego mroczną tajemnicę, która powiązana jest z jej matką.
Sprawa Calliope zostaje odkopana w Huncwockich Godach, kiedy Diana Jenkins powraca do Hogwartu.

♠♠♠


Allison "Ally" Carver

#bohaterka zapożyczona z Magic Grade
#non-kanon
Rocznik: 1957
Zawód: prawniczka Wizengamotu
Status Krwi: czysty lub półkrwi (nieznany status krwi matki)
Przynależności/tytuły: Ravenclaw, Ministerstwo Magii, Wiengamot.
Pierwszy raz pojawia się: Furia
Występowanie: trzecia część
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Emmelinaw mniejszym stopniu  Diana. Liam. Paul. Hestia.
 Status związku: z Paulem Vance'em

♠♠♠Ethan Evans

#bohater zapożyczony z A Night Like This 1
#kanon
Rocznik: 1935
Zawód: wykładowca na Królewskiej Akademii Muzycznej, emerytowany aktor musicalowy na West Endzie, pianista.
Status Krwi: mugol
Przynależności/tytuły: Królewska Akademia Muzyczna.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje
Występowanie: pierwsza część, potem epizodyczne
Narodowość: Amerykanin
Mieszka: Cokeworth, Golden Road
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Lilyw mniejszym stopniu  Chase. Petunia. Rachel. Lukrecja.
 Status związku: żonaty z Rachel McCollough
O nim: Ojciec Lily, Petunii i Chase'a. Brat Amandy Reagan i syn Jeremy'ego Evansa, amerykańskiego hotelarza. W 1957 poznał i zakochał się w Lukrecji Prewett. Para pokłóciła się rok później i wskutek tego sporu doszło do dwóch wydarzeń, ktore odmieniły ich życia na zawsze - po pierwsze, Mary Oldisch zaszła w ciążę z Ethanem, po drugie - Lukrecja wyszła za Ignatiusa Prewetta.
Rok później, kiedy Ignatius wyjeżdża do Durmstrangu, Lukrecja wraca do Ethana - pomiędzy starymi kochankami powstaje romans, którego owocem jest Chase. Ethan, który nie może opuścić żony i córek oraz Lukrecja, obawiająca się konsekwencji romansu z mugolem, decydują się oddać swoje dziecko do adopcji - a dokładniej, powierzyć je bezpłodnej siostrze mężczyzny, Amandzie Reagan.
Ethan jest muzykiem z zamiłowania, lekkoduchem i kobieciarzem, który pomimo szczerego przywiązania do córek, zaniedbuje je i nie potrafi się nimi dobrze zaopiekować, pozwalając im na zbyt wiele. Trzykrotnie żonaty - z Mary, z Caroline i obecnie z Rachel, baletnicą, ktora jest od niego młodsza o czternaście lat.

♠♠♠Petunia Evans

#kanon
Rok: rocznik 1958, college (Cambridge)
Zawód: studentka pierwszego roku prawa
Status Krwi: mugolka
Przynależności/tytuły: drużyna gimnastyczna Cambridge, teatr młodzieżowy West Endu.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje
Występowanie: epizodyczne
Narodowość: angielska, 1/2 Amerykanka (po ojcu), 1/4 Włoszka (po babce, matce matki)
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Lily
Status związku: w związku z Vernonem Dursleyem

O niej: Nieznośna siostra Lily, która uważa ją za dziwadło, a tak naprawdę zazdrości jej magicznych zdolności. Jest złośliwa, marudna i zgorzkniała, ale potrafi udawać uroczą, jeśli jej na tym zależy. Przyjaźni się z Charlotte Steele i razem z nią należy do sekcji gimnastycznej oraz do cheerleaderek. Spotyka się z bogatym spadkobiercą fabryki świdrów, Vernonem Dursleyem. 

♠♠♠


Rachel Evans

#non-kanon
Rocznik: 1949
Zawód: zawodowa baletnica
Status Krwi: mugolka
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania (wzmianka), Boże Narodzenie
Występowanie: epizodyczne
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Lily. Ethan. Petunia.
Status związku: zamężna z Ethanem Evansem

O niej: Młodziutka macocha Lily, której dziewczyna nie znosi właściwie to bez konkretnego powodu. Jest o czternaście lat młodsza od Ethana i była uczennicą jego ex-żony Caroline.♠♠♠


Diana Jenkins (po ojcu Titanic)#postać zapożyczona - główna bohaterka Magic Grade
#non-kanon
Rocznik: rocznik 1957
Zawód: kursantka w Szkole Aurorstwa w sekcji kryminologicznej
Status Krwi: czysta
Przynależności/tytuły: Ravenclaw, Ministerstwo Magii, Szkoła Aurorstwa.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Psychoanalityk
Występowanie: epizodyczne do trzeciej części, potem jej rola znacznie wzrasta
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Emmelinaw mniejszym stopniu  Liam, Dorcas. Ally. Alec.
Narodowość: Szkotka
Mieszka: Glasgow, miejscowość czarodziejska pod Glasgow
 Status związku: była dziewczyna Liama Argenta, obecnie jest wolna
O niej: W opowiadaniu pojawia się gościnnie jako siostra Emmeliny. Szkoli się na Aurorkę pracującą w najmniej licznej korporacji kryminologicznej. Już w Hogwarcie odznaczała się dużym zmysłem detektywistycznym. W przeciwieństwie do siostry i matki cechują ją rozsądek, spryt i bystrość umysłu; jest apodyktyczna, wścibska i nieznośna, ale bardzo ambitna, zdeterminowana i diabelnie inteligentna. Ponoć bardzo przypomina swoją babcię, Eugenię Jenkins, ex-Minister Magii. Miss Piętnasto- i Siedemnastolatek.
Bliska przyjaciółka i była dziewczyna Liama Argenta, w Hogwarcie trzymała się głównie z Alicją Rowle i Bertą Jorkins, jej największą rywalką była Allison Carver. Wznowiła Piękności, chcąc nadać im rangę elitarnego stowarzyszenia, jednak podjęła złą decyzję, po swoim odejściu przekazując pałeczkę Mary. 
Wraca do Hogwartu w Zdradzie, chcąc odnowić swoje kontakty z byłym chłopakiem, Liamem, oraz w poszukiwaniu tropów w sprawie, w której została prywatnie zatrudniona przez rodzinę Traversów - chodzi tutaj o zabójstwo Calliope Meadowes. Podejrzewa, że rodzina Potterów powiązana jest z tą sprawą, jak i z wieloma innymi, które wydarzyły się obok siebie. W Huncwockich Godach uniemożliwia Dorcas rozmówienie się z Liamem, podejrzewając, że szesnastoletnia dziewczyna usiłuje go odbić, tak jak kilka miesięcy temu, kiedy z Argentem zdradziła swoją kuzynkę Bertę.

♠♠♠Berta Jorkins


#postać zapożyczona - bohaterka Magic Grade
#kanon
Rocznik: 1957
Zawód: pracownica sklepu Madame Malkin, krawcowa i projektantka mody
Status Krwi: czysta (z Greengrassów)
Przynależności/tytuły: Hufflepuff.
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Evtones.
Występowanie: epizodyczne
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Dorcasw mniejszym stopniu  Liam, Diana. Alicja. Ally
 Status związku: była dziewczyna Liama Argenta, obecnie jest wolna

O niej: Ukochana kuzynka Dorcas, wielka plotkara, była dziewczyna Liama i Amosa Digorry'ego, była najlepsza przyjaciółka Diany Jenkins i Alicji Rowle. W prologu zostaje wspominana jako matka Virginii Jorkins, najlepszej przyjaciółki Caroline Potter.


♠♠♠


Alexander "Alec" Mason, nazywany Travers

#kanon
Rocznik: 1954
Zawód: ex-nauczyciel w Beauxbatons, kursant Szkoły Aurorskiej
Status Krwi: czysta (z Traversów)
Przynależności/tytuły: Beauxbatons. Szkoła Aurorska. Ministerstwo Magii.
Pierwszy raz pojawia się: Urodziny "Mojej Dziewczyny"
Występowanie: trzecia część
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Marlena.Mary. Alicja. w mniejszym stopniu  Natasha, Frank. Bree.
 Narodowość: Irlandczyk
Mieszka: Rezydencja rodu McDonald (Rowle'ów) w Paryżu
Status związku: narzeczony Marleny McKinnon

O nim: "Upadły" brat Natashy z tragiczną przeszłością. Narzeczony Alicji Rowle (zdaniem rodu) oraz prawdopodobny chłopak Mary McDonald, z którą romansował podczas swojej kariery jako nauczyciel w Beauxbatons (Urodziny "Mojej Dziewczyny"; "Zdrada")

♠♠♠Elizabeth "Liz" Nass (McDolnad)

#postać zapożyczona z ANLT1 i ANLT2
#non-kanon

Rocznik: 1925
Zawód: szefowa Departamentu Niewłaściwego Użycia Czarów (wcześniej: Substancji Odurzających), znana aktywistka na rzecz młodzieży, założycielka fundacji na rzecz resocjalizacji Demencjonistów
Status Krwi: mieszana (półelfka, półwila)
Przynależności/tytuły: Gryffindor, Ministerstwo Magii, szefowa Departamenty Niewłaściwego Użycia Czarów, była szefowa Departamentu Substancji Odurzających
Pierwszy raz pojawia się: Powitania i Pożegnania
Występowanie: epizodyczne.
Narodowość: 1/2 Francuzka
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Maryw mniejszym stopniu  Belle Potter.
 Status związku: dwukrotna rozówdka

O niej: W opowiadaniu pojawia się gościnnie jako matka Mary. Chodziła do Hogwartu z rocznikiem Belle Potter i Setha Pottera, bliska przyjaciółka Belle, ale i koleżanka Lukrecji Prewett. Pracuje w Ministerstwie, jest również obrońcą sądowym. Współpracuje z ojcem Bree w walce ze zmiennokształtnymi i wilkołakami, przebiegła i sprytna jak jej córka.

♠♠♠


Annabelle "Belle" Potter

 #postać zapożyczona z ANLT1 i ANLT2
#non-kanon
Rocznik: rocznik 1925
Zawód: uzdrowicielka, ordynatorka Oddziału Pozaklęciowego, wcześniej - położna
Status Krwi: czysta (z van Weertów)
Przynależności/tytuły: Gryffindor, Szpital św. Munga
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Rozpacz i Euforia
Występowanie: epizodyczne.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: James. May. Syriusz. Seth. Hestia.
 Status związku: zamężna, od 22 lat z Sethem Potterem. 

♠♠♠

Seth Potter

 #postać zapożyczona z ANLT1 i ANLT2
#non-kanon
Rocznik: rocznik 1925
Zawód: vce-szef Biura Aurorów i szef korporacji kryminologicznej, emerytowany gracz (i szef) Os z Wimbourne i działacz Brytyjskiego Związku Quidditcha
Status Krwi: czysta (z Blacków)
Przynależności/tytuły: Gryffindor, Szkoła Aurorska, Ministerstwo Magii, Osy z Wimbourne
Pierwszy raz pojawia się: Złudzenia i Konsekwencje (wzmianka), Rozpacz i Euforia
Występowanie: epizodyczne.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: James. May. Syriusz. Seth. Hestia.
 Status związku: żonaty z Belle Potter♠♠♠


#postać zapożyczona z ANLT1 i ANLT2
#kanon
Rocznik: rocznik 1925
Zawód: niegdyś uzdrowicielka na Oddziale Pozaklęciowym, obecnie bezrobotna, utrzymuje się z fortuny rodowej
Status Krwi: czysta (z Blacków)
Przynależności/tytuły: Slytherin, Szpital św. Munga.
Pierwszy raz pojawia się: List (retrospekcja), Wiara, nadzieja i miłość (debiut).
Występowanie: w retrospekcjach.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Jo. Ethan. Chase.
 Status związku: zamężna z Ignatiusem Prewettem

♠♠♠


Alicja "Allie" Rowle


Rocznik: 1957
Zawód: arystokratka, która nie musi pracować na życie, ma jednak bistro Elizjum w Hogsmeade, razem ze swoim wspólnikiem, Amosem Digorry
Status Krwi: czysta (z Rowle'ów i McDonaldów)
Przynależności/tytuły: Gryffindor
Pierwszy raz pojawia się: Utrapienia i Rozwiązania (wzmianka), Powitania i Pożegnania
Występowanie: epizodyczne.
Bohaterowie, z którymi jest powiązana: Frank. Marlena. w mniejszym stopniu  Bree
 Status związku: z Frankiem Longbottomem

O niej: Wyrachowana i wiecznie nadąsana - jak mówi o niej Marlena - kuzynka Marley, Mary i Bree. Razem z siostrą, Georginą, nie zajmują się niczym oprócz kokietowania kawalerów i marudzenia. Jej rodzina wybrała jej za męża Aleka Masona, dlatego musi ukrywać swój związek z Frankiem.

♠♠♠


Jordan Steele


#non-kanon
Rocznik: 1953
Zawód: student psychologii, stażysta w szpitalu psychiatrycznym Maudsley
Status Krwi: mugol
Przynależności/tytuły:Maudsley, King's College, Kawiarenka Prince's.
Pierwszy raz pojawia się: Psychoanalityk
Występowanie: stałe od drugiej części
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Jow mniejszym stopniu  Lily.
 Status związku: z Jo PrewettO nim: Dwudziestoczteroletni miłośnik psychologii i Star Treka. Mieszka w Cokeworth, należy do dalszej rodziny Evansów. Jo spotyka go w kawiarence Prince's, gdzie odbywa zmianę za swoją kuzynkę Charlotte (Psychoanalityk). Szybko zdobywa sympatię i bezgraniczne zaufanie Ślizgonki, potem zaczyna się z nią spotykać. Jo chce utrzymać jej związek z Jordanem w tajemnicy, żeby chronić go (jako że jest mugolem) przed swoimi śmiercionośnymi znajomymi.  

♠♠♠


Paul Vance

#bohater zapożyczony z Magic Grade
#half-kanon
Rocznik: 1957
Zawód: barman
Status Krwi: czysta
Przynależności/tytuły: Ravenclaw.
Pierwszy raz pojawia się: Zdrada
Występowanie: stałe od trzeciej części
Bohaterowie, z którymi jest powiązany: Emmelinaw mniejszym stopniu  Diana. Ally. Syriusz. Chase.
 Status związku: z Ally Carver, kanonowy przyszły mąż Emmeliny2 komentarze:

  1. Mój ukochany Sebastian Stan tak skrzywdzony przez taką postać... ;-;

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taki już los tych największych przystojniaków, Nex... ceną ładnej buźki jest w tym opie zła reputacja xD

      Usuń

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine