02.01.2013

JOrdan


[Jo całuje Jordana]
─ Przepraszam (...).
─ Według definicji pocałunek jest oznaką bardzo pozytywnych emocji – wydukał Jordan, drapiąc się po głowie. – Z kolei przeprosiny – żalu, czyli negatywnej emocji. Mamy tu niezły przykład kompletnego, psychologicznego absurdu. Nie widzę powodów, dla których powinnaś mnie przepraszać.
-Ain Eingarp

Status
para
 Od
Powitania i Pożegnania 
 Do
TBA 
 Wątki poboczne
Jo i Isaac, Jo i Snape, Jo i Peter
 Kanon
nie 
Nazwy
J&J, JOrdan, Joordan
Istota:

Jest to związek pomiędzy Jo Prewett a mugolem, Jordanem Steele'em. Para poznała się w kawiarence Prince's w Cokeworth, gdzie Jo przybyła na sabat sylwestrowy (Psychoanalityk). Tworzą jedyny "związek mieszany" wśród głównych par opowiadania.

Historia:

 

Jo miała kilka powodów, żeby pod koniec 1976 spędzić ferie świąteczne w mugolskim miasteczku Cokeworth. Na pewno jednak nie należało do nich odnajdywanie miłości. Dziewczyna zatrzymała się na chwilę w kawiarence Prince's (należącej swego czasu do sióstr Prince), gdzie Jordan był kelnerem. Po tym spotkaniu ich drogi skrzyżowały się niejednokrotnie, a Jo wbrew rozsądkowi wybrała się z nim i grupką skautów na obóz narciarski. 
Jordan studiował psychologię i postanowił opracować psychoanalizę Jo w ramach zaliczenia jednego z przedmiotów. Ich kolejne spotkania uzależnione więc były od zadawania przez Jordana podchwytliwych pytań. Jo traktowała ten projekt jako wymówkę, wmawiając sobie, że po zakończeniu pschoanalizy, zerwie kontakt z chłopakiem. Niestety lub stety, jak to często bywa, tak się nie stało. Jo nauczyła się od Jordana wiele na temat mugoli i ich kultury przez co stała się o wiele mniej absolutna w czystokrwistych poglądach. Ze względu na chłopaka, zaczęła też zastanawiać się, czy stanęła po odpowiedniej stronie wojny i czy wybrała odpowiednie dla siebie towarzystwo.
Do największych problemów pary należy fakt, że związek Jo i Jordana zbudowany jest na kłamstwie, a Jo musi prowadzić podwójne życie - jako czarodziejka w Hogwarcie i jak rzekoma uczennica szkoły średniej w Cokeworth. Związek ten utrzymywany jest w tajemnicy nie tylko ze względu na ukrywanie magicznego świata, ale też brak aprobaty ze strony matki dziewczyny, Lukrecji, oraz jej przyjaciół - chociażby Isaaca czy ślizgońskich Łowców Śmierci.


Spis scen:

#1 Jo poznaje Jordana (Psychoanalityk)
#2 Jo i Jordan w Cokeworth, Jordan prosi ją o zostanie jego psychologiczną "muzą" (Psychoanlityk)
#3 Jo i Jordan na obozie narciarskim, pocalunek w śniegu (Powitania i Pożegnania)
#4 Jo i Jordan w Prince's, Jo pyta Jordana o drogę na sabat (Sylwester w Dolinie Godryka pt.1)
#5 Jo i Jordan z Mojo, rozmowa o praktykach Jordana (Ain Eingarp pt.1)
#6 Jo i Jordan w kinie na Star Warsach (Podwójna Randka)

Ciekawostki:


* Lukrecja Prewett zakochana była w mugolu, Ethanie Evansie. Jo, jej córka, również zakochała się w osobie niemagicznej, co więcej, Jordan był spokrewniony z Evansami. 

Kredyty:

Jessica Lowndes. Micheal Seger.
Navid i Adrianna z 90210.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Obserwatorzy

Layout by Yassmine