25 września 2012

Część III (plany!)


chomik (pusty folder). dropbox (pusty folder).
wattpad (szkic). fanfiction (szkic)
Ilość rozdziałów: 13

#opis

Emmelina jest skazana na przebywanie ze swoją nową siostrą, Allison, oraz jej nieszczęsnym narzeczonym, Paulem Vance'em. Nie byłoby to jeszcze takie okropne, gdyby Emma nie znała sekretu Paula, który ten stara się ukryć przed Ally. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy Ally zostaje obrończynią Syriusza przed Wizengamotem i zaczyna pomiędzy nimi iskrzyć. 
James po ucieczce swojego ojca stara się być oparciem dla matki. Dochodzą go słuchy o powrocie Sereny, dziewczyny, która urodziła być może jego syna, Biffa. Po raz kolejny zbliża się do Mary, swojej byłej, która w przeszłości szantażowała go i molestowała. Przyszedł czas na odwet, tym bardziej, że Mary ostatnio stanęła również pomiędzy nim a Lily.
Po skazaniu Isaaka, Jo i Lily zostają same w całym bałaganie stworzonym przez Trevora Monroe. Uwalniają Tony'ego Walkera, który - niestety - ponownie wszczyna błędną machinę szaleństwa May.
Alexander, socjopata i jeden z najwierniejszych sług Czarnego Pana, podbija Ministerstwo oraz kieruje drobnym oddziałem Śmierciożerców w Hogwarcie - jest wśród nich Dorian, były chłopak Lily. Wkrótce zakręci się on na drodze Marleny, która obecnie kręci z jego siostrą-lesbijką, Natashą
Bree zdobywa serce Remusa podstępem, a tak naprawdę chce wydać go w ręce organizacji zwalczającej likantropów. 
Dorcas i Syriusz przeżywają kryzys w związku, podczas którego Meadowes niebezpiecznie zbliża się do młodego nauczyciela OPCMu, byłego chłopaka jej kuzynki, pana Argenta
Hestia straciła Chase'a na rzecz Emmeliny i została sama z brzuchem. Ojciec jej córki, Jayden, prawdopodobnie nie stanie na wysokości zadania. Zaczyna zastanawiać się, czy nie rozważyć propozcji państwa Rasaków na poważnie i nie oddać Clarisse do adopcji. Ma jednak opory, ponieważ sama została porzucona przez matkę i ojca, i nigdy do końca nie mogła się z tym uporać. Postanawia odnaleźć swoją matkę i porozmawiać z nią na ten temat. Pomóc jej w tym może oczywiście niezastąpiona kryminolog Diana oraz - nieoczekiwanie - podszywana siostra Emmeliny, Ally.
Chase nawiązuje nić porozumienia z Syriuszem, która nie ma nic wspólnego z osobą Emmeliny (!). Gang hazardowy, któremu przewodzi Noel Bonnet, po raz kolejny przypomina sobie o młodym Blacku. Okazuje się, że Noel ma również porachunki z Chase'em, ale zupełnie innego wymiaru...
Ojciec Petera umiera. Pogrążony w rozpaczy chłopak staje się podatny na złe wpływy. Zupełnie na odwrót dzieje się z Regulusem, który zakochuje się po raz pierwszy. Jego wybranka sprawia, że zmienia spojrzenie na świat.
Lukrecja przyłapała swoją córkę na romansie z mugolem. Chcąc ją upilnować, przeprowadza się na trochę do Anglii, do Walburgi Black, bowiem Grimmould Place sąsiaduje z King's College - uniwerkiem Jordana. Śledząc swoją córkę, coraz częściej podąża za nią do Cokeworth, gdzie losy jej i Ethana znowu się krzyżują... Nie jest to odpowiedni moment na powrót miłości, bowiem Ethan ma nową żoną, młodziutką baletnicę Rachel, a poza tym zaczynają wychodzić szokujące fakty dotyczące śmierci Mary Oldisch, matki Petunii i Lily. 
Na pierwszy plan wychodzi reszta naszej gromady. Nadchodzi czas Syriusza, Remusa i Petera, a także Emmeliny, Marleny i Hestii.


#rozdziały

Wiara, nadzieja i miłość
Halloween
Zwykły atak serca - wersja regularna
listopad
#Życie i Kłamstwa Jo Prewett (Zwykły atak serca - wersja bonusowa)
grudzień
Wznieocny płomień
grudzień
Protegowani i wirtuozi
styczeń
Spektrum i Schody do nieba - dwurozdział
ferie
Inkwizycja i Ingerencja (moj faworyt)
kwiecień
Lilie i Irysy
maj
Pod presją
Włoskie Wakacje
Plany i Marzenia
Włoskie Wakacje
Jesse van Weert, Skutki kradzieży i Jamesa Pottera, Piach na wietrze - trójrozdział i trójfinał
Włoskie Wakacje

#postacie

Pierwszoplanowi (hierarchia ważności trochę się zmienia): Lily, James, Syriusz, Emmelina, Remus, Marlena, Dorcas, Chase, Hestia, Peter, Jo, Regulus, Dorian, Bree, May, Snape. (awans Bree i Doriana do pierwszoplanowców)
Z drugiplanowych przybliżenie postaci Diany, Sereny oraz Liama Argenta.

NAJWAŻNIEJSZE NOWE POSTACIE:
lub też epizodyczne, które powracają

ALLY CARVER - podszywana siostra Diany i Emmeliny, narzeczona Paula, obrończyni Syriusza, która poszukuje swojej biologicznej matki przed ślubem, o co rzecz jasna, poprosi Di (która równocześnie będzie zajmować się sprawą Hestii). Wydaje mi się, że jej relacja z Syriuszem będzie ciekawa ;>.
TONY WALKER - Czwarty. Niestety, można nazwać go zastępstwem za Isaaka, który został złapany. Oczywiście jest on arcynemezis Jamesa, który nie będzie zachwycony, że Lily się z nim zadaje.
ALEC MASON - niezwykle ważna postać, która zostanie przybliżona, a szczególnie jego traumatyczna przeszłość. Narzeczony Marley, ukochany Mary, ofiara Sekty Lycan, bezwzględny Śmierciożerca oraz przyszły morderca całego rodu McDonald (patrz: Rowle'owie).
PAUL VANCE - przyjaciel Di, narzeczony Ally i przyszły mąż Emmy... 
LUTHIEN - szalona, zmiennokształtna elfka, która cały czas siedzi w Hogwarcie i która będzie spiskować z Lily, Jo i Tonym. 
NOEL BONNET - jego wątek zostanie rozwinięty bardziej w czwartej części, kiedy poznamy historię hazardzistów. Podszywany brat Chase'a.
JESSE VAN WEERT - pojawi się dopiero w 40. rozdziale (notabene, nazwanym "Jesse van Weert"), podczas wycieczki do Włoch, ale od tego rozdziału będzie w opie do samego końca.
LUIS HAYES - wspołlokator Doriana, były chłopak Jessiki, kapitan drużyny Krukonów i nowy chłopak Lily... przez pewien czas.
KENDALL ARGENT (RICHARDSON) - starsza siostra Larissy, była żona Liama oraz pani Robinson w stosunku do Syriusza. 

STARSZE POKOLENIE (na retrospekcje):

EILEEN SNAPE - mieliśmy Ethana,mieliśmy Lukrecję, mieliśmy też Potterów, to teraz czas na matkę Severusa, wspominaną mimochdoem pod koniec 2 części. Najważniejsza z postaci retrospekcyjnych w tej części.
MARY OLDISCH - zamordowana biologiczna matka Lily. 
MICHAEL TITANIC - ojciec Emmeliny.
ERIC CARVER - zmarły ojciec Ally oraz przyjaciel matki Emmy i Di, Elle.
FENRIR GREYBACK - wilkołak, który ugryzł Remmy'ego i który utworzył patronat wzorowany na patronacie Monroe'a, w którym był m.in: Alec.
TREVOR MONROE - kolejny pan-Patron, ojciec Isaaka, morderca Jilly, który wrócił z Azkabanu.
MARIUS BLACK - ojciec Hestii. 

#treść - wątek psychologiczny

Lily - 
James - rozwód rodziców, utrata autorytetu w postaci ojca, problemy z siostrą, powrót Sereny.
Syriusz -
Emmelina -
Remus -
Marlena -
Dorcas -
Chase -
Peter - pogrzebiemy trochę w jego przeszłości i odpowiemy sobie na pytanie: dlaczego Peter jest zdrajcą, a raczej - kiedy się nim stał.
Hestia -
Mary -
Dorian -
Jo -
Bree -
Regulus -
Severus -
May-

#treść - wątek miłosny

Już w rozdziale 30. utworzy nam się kilka nowych par. Jeśli chodzi o nasze stare endgejmy, to czeka nas kryzys Jily i kryzys Doriusza. 
Nasz wielokąt: Dorian-Lily-James-Mary-Dorian-Mary zejdzie na drugi plan, rzekłabym wręcz, że Dorian i Mary zostaną zupełnie zepchnięci na bok, aż do końcówki, kiedy wyskoczą jak diabły z pudełka. Na scenę wkroczy Jessica Beinz oraz Luis Hayes, ale nie będzie to raczej poważne zagrożenie ani dla Lily, ani dla Jamesa. Gorzej będzie pod koniec części, kiedy banda wyjedzie do Wenecji, gdzie James spotka Serenę, a Lily trzeciego potencjalnego reproduktora-van Weerta, czyli słynnego Jesse'ego. 
Jeszcze większe zamieszanie zapętli się wokół Emmeliny i Syriusza. Ta dwójka zaprzyjaźni się dzięki nowym, wspólnym znajomym: Ally i Paulowi. Paul to przyszły mąż Emmy, ale póki co PaulxEmma będzie pairringiem drugiego planu, bo nadszedł czas Chemmeliny. Syriusz z kolei będzie w tej zawiłej sytuacji pomiędzy Dorcas a Argentem, i wtedy straszliwie polubi swoją obrończynię przed Wizengamotem, czyli Ally. 
Marlena i Alec nie będą bynajmniej szczęśliwym narzeczeństwem, ale coś może się wydarzyć pomiędzy dziewczyną a jej przyszłą szwagierką, Natashą. Remus z kolei oderwie się od Marley na rzecz Bree, która - jak wiemy - nie ma co do niego najlepszych zamiarów.
Poza tym wraca Jo z Jordanem (oraz analogicznie, starsze ich odpowiedniki: Lukrecja i Ethan), poznamy także historię Prim i Isaaka. 


#treść - wątek kryminalny

Przewodnią tajemnicą będzie historia Sekty Lycan, przeszłość Aleka oraz identyfikacja matki Hestii, sprawa śmierci matki Lily oraz kwestia śmierci Phila van Weerta i ojcostwa Biffa (ostatnie rozdziały). Te wszystkie sprawy są ze sobą w dużej mierze powiązane. 
Założenie trzeciej części jest proste: ma wyjaśnić wszystkie pytanie z rozdziałów 1-29, tak, aby część 4 i 5 stanowiła już nieco wyodrębnioną, końcową historię. 
Tym razem zbadamy przeszłość rodziny Titaników oraz Reaganów (czy raczej Bonnetów), po tym, jak roztrząsaliśmy Evansów i Potterów. Nie zabraknie też wstawek z Lupinami, zwłaszcza Llaylem, który był jednym z założycieli Sekty. Przypatrzymy się też przeszłości bohaterów zdemaskowanych jako złoczyńców, czyli indywidualne historie upadku Aleka, Liama, Skye, Petera, Doriana, Colette i Prim.

#treść - wątek fantastyczny

Przede wszystkim, zajmiemy się bardziej przepowiedniami, przeznaczeniem, proroctwami elfów, darem Mary: trwać będzie zawiła interpretacja Przepowiedni Siedmiorga, a także przepowiedni Mary dotyczącej Lily, która przyniesie zgubę jednemu z van Weertów. 
Kolejnym potężnym niekanonowym wątkiem, będzie walka z wiatrakami, czyli Sektą Lycan. Poznamy jej przeszłość, założenie, przyjrzymy się wielu fanatykom, którzy ją stanowią. W trzeciej części poznamy raczej przeszłość i historię Sekty, a w następnych jej teraźniejsze plany i działania.
Wrócimy trochę do kolebki i nareszcie weźmiemy zmiennokształtność pod lupę - jak się objawia, jakie prawa nią rządzą itp. Poznamy też dokładną przeszłość obydwóch patronatów - ojca Isaaka oraz Greybacka.

#spoilery:

Rozdziały 30-38 będą dziać się w Hogwarcie (oraz - w przypadku kilku wątków w Londynie i Cokeworth), a potem przeniesiemy się do Włoch, do Wenecji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Theme by Lydia Credits: X, X