13 maja 2012

Streszczenia rozdziałówZłudzenia i Konsekwencje
 1x01 (1)

Rozpoczyna się rok szkolny. Lily, Dorcas i Marlena razem zajmują przedział. Dołącza do nich również odmieniona bulimiczka Emmelina, która po dramatycznych problemach żywieniowych wróciła do szkoły zupełnie odmieniona.
Dzięki inicjatywie pani Potter James, Syriusz oraz Peter otrzymują zgodę na podróż do Hogwartu Błędnym Rycerzem – chcą oni bowiem jeszcze przed zmierzchem spotkać się z przebywającym już na miejscu Remusem Lupinem i wesprzeć go w przemianie w wilkołaka (pierwszy dzień szkoły to pełnia).
Lily wraca myślami do swojej najlepszej przyjaciółki, Mary McDonald, która przeprowadziła się do Francji i wyjechała na wymianę międzyszkolną. Pokłóciła się z nią w ten sam dzień, kiedy zakończyła się jej przyjaźń z Severusem. O ten zbieg wypadków obwinia Jamesa Pottera – byłego chłopaka Mary i wroga Seva.
Wieczorem Dorcas, Lily, Marlena i Emmelina wedle swojej tradycji urządzają sobie wieczorek przy świecach, opowiadając jak minęły im wakacje. Dochodzi do sprzeczki pomiędzy Marleną a Emmeliną, w efekcie której Marley opuszcza dormitorium. Okazuje się, że dziewczyny są w wrogich stosunkach od końcówki zeszłego roku, kiedy to Emma pocałowała Remusa, swojego wieloletniego przyjaciela oraz chłopaka Marleny.
Ruszają poszukiwania Marley, z początku pobieżne i niepewne. Dopiero po tym, jak towarzystwo zaczepia Larissa Richardson, pusta i zepsuta Prefekt Naczelna, z bliskiego kręgu znajomych Mary, i opowiada o tym, jak urządzi Marley, która opuściła przed chwilą teren szkoły, wybucha panika. W środku całego tego zamieszania pojawia się Hestia – kuzynka Syriusza i Jamesa, która po śmierci swojej opiekunki Cassiopei, zamieszkała w Dolinie Godryka, zmieniła szkołę z Beauxbatons, i przy okazji „wymieniła” się miejscami z Mary. Nie zostaje ona miło powitana w szkole. 
Severus Snape po kłótni z Lily zatraca się w braku moralności, dlatego też bez wahania postanawia wstąpić w szeregi tajnego stowarzyszenia, przedtem musi jednak podołać pewnemu wyzwaniu. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy okazuje się, że owym zadaniem jest dostarczenie niebezpiecznego przedmiotu do pewnej szlamy, którą jest Lily.
Marlena wybiega z zamku, a po krótkim spacerze chce wrócić do środka, widzi jednak Snape’a i Avery’ego na spotkaniu stowarzyszenia. Avery zaczyna iść w jej kierunku, zmuszając ją do przekroczenia granicy Zakazanego Lasu. W pewnym momencie dostrzega białe światło i – mając nadzieję, że to jej przyjaciele – rusza w tamtym kierunku.
Poszukiwania Marleny trwają. Lily również dostrzega dziwny snob światła i kieruje się w tamtym kierunku, nieoczekiwanie wpadając na Jamesa (krążącego po Zakazanym Lesie jako animag). James usiłuje zmusić ją do powrotu do zamku, ale jest za późno – z krzaków wyskakuje wilkołak. Jamesowi, Peterowi i Syriuszowi udaje się odciągnąć Remusa od Lily, poznaje jednak ona ich sekret. Zaniepokojeni Huncwoci odprowadzają dziewczynę do zamku, gubiąc przy okazji Remusa.
Wilkołak zmierza w kierunku Marleny i Avery’ego, dziewczyna mdleje, a Ślizgon używa czarnej magii przeciw wilkowi.

! UWAGI ! - wątek "co wydarzyło się tamtej nocy" nie jest jeszcze zakończony - wciąż nie wiadomo, kto zaatakował Remusa i tym samym obronił Marlenę, gdzie zniknęli Syriusz i Peter, co było jasną kulą i kto oznaczył Marlenę (bo w 25 rozdziale Isaac twierdzi, że to nie on).
Najważniejszy rozdział HzTLa, początek absolutnie wszystkiego! Kolacja
1x02 (2)

 Marlena budzi się rano na błoniach, a obok siebie widzi List
1x03 (3) 
 
 W 1959 roku w kawiarence Price's spotykają się Ethan Evans oraz Lukrecja Prewett.Utrapienia i Rozwiązania
1x04 (4)

Hestia i Emmelina opracowują intrygę, w którą zamieszani stają się Jayden Rasac oraz Clemence Grant.


Hogsmeade
1x05 (5)

Rozdział wyjaśnia całą istotę intrygi Emmeliny, Hestii i Clemence oraz śledzi całą wyprawę do Hogsmeade.


Burza uczuć
1x06 (6)

WITAMY W PIEKLE. W 1964 roku Llyal Lupin, członek Biura Zwalczania Likantropów, wybiera się po głowę Fenrira Greybacka. Po drodze coś idzie nie tak, bo Greyback dostaje się do jego domu i gryzie jedynego syna Llyala, Remusa, tym samym przemieniając go w wilkołaka.
Marlena obserwuje u siebie dziwne zmiany - ma częste mdłości, kręci jej się w głowie i łamie w kościach, a w dodatku na nodze pojawia się dziwna blizna, przypominająca ukąszenie. Podejrzewa się u niej zarażenie likantropią. Gdy zbliża się pełnia, profesor Dumbledore, McGonagall i madame Pomfrey przygotowują dla niej specjalną izolatkę - jej własną Wierzbę Bijącą - którą jest tajemniczy pokój w lochach, w którym bezpiecznie mogłaby przebrnąć przez pierwszą przemianę. Wszyscy nalegają, by nie wspominała Remusie o tych podejrzeniach, póki zostaną potwierdzone na sto procent. 
Remus i bez tej wiedzy nie ma najlepszego okresu - całe dni spędza na piciu z Camille Milo, dziewczyną, która wymieniła się z Mary na czas wymiany. 
Wybucha kompletne szaleństwo quidditchowe, kiedy zbliża się pierwszy w sezonie mecz Gryffindor vs Slytherin. Zbieranie zakładów kwitnie. Nikt nie przyjmuje zakładów od Syriusza, bowiem ma on gigantyczne długi u zespołu ślizgońskich hazardzistów, a po wydziedziczeniu nie może szybko zdobyć pieniędzy. Unika Hogsmeade jak ognia, wysyłając pierwszoklasistów po alkohol, jednak zostaje złapany przez Lily i musi sam udać się na zakupy. Niestety, wpada na Noela Bonneta, jednego z hazardzistów, u którego ma dług. Noel zaciąga go do kasyna, gdzie razem ze swoim gangiem chce się z nim "policzyć", gdy nieoczekiwanie sytuację ratuje jego brat, Regulus. Postawił on mnóstwo pieniędzy na Slytherin i jeśli wygra zakłady, obiecuje, że spłaci długi Syriusza - musi on jednak dołożyć starań, by Gryfoni przegrali, słowem - ma sabotować mecz. Zrozpaczony Syriusz kontuzjuje jednego ze ścigających - skład jego drużyny nie ma zapasowego gracza, więc w ten sposób zostanie od razu zdyskwalifikowany. 
Lily unika Jamesa po Hogsmeade, a ten uparcie próbuje przekonać ją do siebie. Zaprasza ją na mecz, podczas Klubu Pojedynków, ale ta rozmowa kończy się trochę dziwnie, bo przerywa ją Strugis Podmore, który koniecznie chce porozmawiać z Potterem o stanie jego adopcyjnej siostry, May. 
Severus próbuje ostrzeć Lily przed Jo, która dzięki Peterowi wkrada się w krąg gryfońskiej paczki. James uderza Snape'a podczas rozmowy jego i Lily, a ta na niego naskakuje.
Rozpoczyna się mecz. Jo nęka Lily dziwnymi pytaniami, a Syriusz i James grają fatalnie. Sytuację ratuje Hestia, która w ostatniej chwili zajmuje pozycję ścigającej. 
Lily i Severus odbywają rozmowę na spokojnie. Sev wyjaśnia jej, że Jo jest mentorką nielegalnej grupy, trenującej czarną magię i że medalion należący do martwej matki Lily był prezentem właśnie od niej.
Marlena budzi się w swojej izolatce, nie pamiętając nic z poprzedniej nocy - obawia się, że została likantropką. 
! UWAGI ! Pierwszy występ grupy hazardzistów pod przywództwem Noela Bonneta, 


Podsłuchane rozmowy
1x07 (7)Przepowiednia
1x08 (8)

Retrospekcje mają miejsce w roku 1960. 
Na koniec Jo nazywa Lily swoją "siostrą" i wymazuje jej wspomnienia.  
 Zwykli znajomi


Resocjalizacja Jamesa Pottera. Lily obserwuje zachowanie Jamesa uważnie i zaczyna zatracać się w swoim śledztwie trochę za bardzo.Rozstania i Powroty


Pocałunek Szatana

CO WYDARZYŁO SIĘ TAMTEJ NOCY? Isaac

Syriusz robi Emmelinie okrutny kawał.Oschłość i Promienność
Poznajemy Isaaka Monroe.Rozpacz i Euforia

Tymczasem w Beauxbatons MaryFałszywa PrawdaBoże Narodzenie

Dorcas rozpakowuje swoje rzeczy u Lily i natyka się na stary list od profesora Argenta do niej. 

 ---------------

 


Psychoanalityk 
2x01 (16)Powitania i Pożegnania
 2x02 (17) 

Kotylion w tym roku odbywa się w rezydencji Rowle'ów w Paryżu, chociaż - gwoli ścisłości - należy ona w równym stopniu do nich, jak i do Angelów i McDonaldów.
Sylwester w Dolinie Godryka
2x03 (18)
 
James organizuje prywatkę.Prawda czy fałsz?
2x04 (19)
Na spotkaniu Piękności odbywa się przegląd najświeższych plotek. Ain Eingrap
2x05 (20)


Przyjaciele i wrogowie
2x06 (21)

Mary puszcza w obieg skandaliczną plotkę. 


Próba Regulusa
2x07 (22)

Podwójna randka
2x08 (23)


 Urodziny "Mojej Dziewczyny"
2x09 (24)


Jak co roku tworzy się komitet organizujący imprezę-niespodziankę z okazji urodzin Lily. Dziewczyna przez cały dzień jest przekonana, że wszyscy o niej zapomnieli. McGonagall wzywa ją do swojego gabinetu, by przekazać wiadomość o pomyślnie zdanym egzaminie. Jo również pomyślnie przechodzi próbę. Lily naciska, żeby Jo znalazła sposób na przerwanie umysłowej więzi pomiędzy nimi. Ta z kolei żąda w zamian Zmieniacza Czasu, wskazując, że posiada go Hestia.
Tymczasem Emmelina i Chase udają się po ozdoby na przyjęcie do Hogsmeade. Dziewczyna próbuje przeprosić Reagana za swoje zachowanie, ale ten nie przyjmuje przeprosin i uświadamia jej, że nie jest nią zainteresowany w żaden sposób. Emmelina załamuje się i ponownie zaczynają się jej problemy z odżywianiem. Marlena i Remus udają się do kuchni, by wybrać dania do bufetu. Okazuje się, że Bree zaprosiła Lupina na imprezę. Hestia mówi Syriuszowi i Jamesowi o swojej ciąży. Peter natyka się na Gretę, zaprasza ją na imprezę Lily i dowiaduje ciekawej rzeczy, że Larissa nakazała Pięknościom (w tym Grecie) śledzić Mary i jej nowego znajomego. 
James nie wytrzymuje i mówi Lily o imprezie-niespodziance, daje jej również kota birmańskiego, Gladiusa. Dziewczyna kręci się po Hogwarcie, w oczekiwaniu na koniec przygotowań. Przypomina sobie poprzednie urodziny, kiedy przeżyła zawód miłosny od Doriana. Wpada na niego i Luisa Hayesa dokładnie w tym samym miejscu. Dorian jest dla niej oschły i radzi jej porozmawiać z Mary. Następnie udaje się do biblioteki, gdzie kończy Projekt Absolwencki z Jo na temat mitologii czarodziejskiej. Jo w pewnym momencie przeszukuje jego rzeczy i natrafia na drzewo genealogiczne rodzin mieszanych, gdzie znajduje się imię Isaaca. Wybiega z biblioteki, chcąc przyśpieszyć zdobywanie Zmieniacza Czasu.
James zostawia dla Lily jeszcze jeden prezent - jest to piękna sukienka, w której Lily występuje na przyjęciu. Godzi się z Chase'em. Tymczasem Dorcas i Syriusz planują potajemne zeswatanie Jamesa i Lily, starając się odnowić łączący ich układ. Po tym, jak spędzili ze sobą całą noc, postanawiają do siebie wrócić. Nie wiedzą jednak o tym, że Emmelina jeszcze na podwójnej randce dodała do babeczek cytrynowych Eliksir Miłosny. Jadła je zarówno Dorcas, jak i Lily. 
Okazuje się, że Remus i Bree znają się z dzieciństwa, ponieważ ojciec Remusa i pan Angelo razem uczestniczyli w eksterminacji likantropów. Greta i Peter umawiają się na randkę, Emma całuje Chase'a, ale ten ją odrzuca i wybiega szukać Hestii. W tym czasie Jonesówna rozmawia z Jaydenem i wychodzi prawda o tym, że to Jayden jest ojcem jej dziecka. 
Jo wpada na imprezę i przeszukuje dormitorium dziewcząt, Lily szybko opanowuje sytuację i razem wykradają Zmieniacz Czasu. Isaac wraca do Hogwartu i razem z Jo opracowuje plan "porwania Lily". Tymczasem Marlena poznaję Natashę Mason, przyjaciółkę Allie Rowle i Franka. Natasha opowiada jej historię brata, Alexandra, który okazuje się być zagadkowym chłopcem, z którym widziano Mary. W przeszłości omyłkowo wzięto go za chłopca zarażonego likantropią i wykorzystano do eksperymentów z tojadem, przez co zdrowie Alexandra znacznie się pogorszyło, popadł on w nałogi, a rodzina Masonów utraciła rodzinne dożywocie i majątek. W ramach rekompensaty rodzina Rowle'ów zawarła z Masonami intercyzę i zaręczyła Alizję z Alexandrem - za jej złamanie groziła olbrzymia kara pieniężna.
Lily i James spotykają się dokładnie na tym samym krużganku, na którym rok temu Dorian złamał jej serce. Zaczynają tańczyć, a w pewnym momencie Lily całuje Jamesa, co w ramach zakładu łączy się z umówieniem się z nim na randkę. 


Prawdziwe kolory
2x10 (25)

W 1972 ginie Jilly Monroe. "Zdrada"
2x11 (26)

Mary McDonald knuje misterną intrygę, w którą angażuje Piękności, a szczególną rolę przydziela Jessice Bein - szesnastoletniej Krukonce, którą uważa za najbardziej bystrą. Plan ten ma skutecznie rozbić świeżo zawarty związek Lily i Jamesa. 
Huncwockie gody
2x12 (27)
Zmiany i układy
2x13 (28)

Elizabeth Nass zabiera Mary do domu.Furia
2x14 (29)
Tuż przed procesem Isaaka, Jo wykorzystuje Zmieniacz Czasu Hestii i wybiera się do londyńskiego Maudsleya, szpitala psychiatrycznego, w którym praktyki odbywa Jordan. W ten sposób, zupełnie nieoczkiewanie, Jo znajduje swojego przyjaciela, o którym od wielu miesięcy nie miała wiadomości - Tony'ego Walkera. Został on zamknięty w izolatce w tymże szpitalu i wciśnięty między mugoli.
Tymczasem Diana kontynuuje swoje potajemne śledztwo w sprawie Deana Walkera i odwiedza osiedle w Brighton, w którym dorastali Jo, Isaac i reszta Spadochroniarzy. Poznaje Delilę Walker, babcię Deana i Tony'ego, elfkę, która straciła wzrok po pożarze (patrz: pożar domu Walkerów). Mówi ona zagadkami, ale po raz kolejny pojawia się motyw "czarnego wilkołaka" jako zabójcy Deana.
Jo wraca do Hogwartu przez gospodę Lissy Prince, gdzie nieoczekiwanie wpada na swoją matkę. Okazuje się, że Lukrecja będzie zeznawała podczas rozprawy Isaaka i przyjechała do Anglii, aby wesprzeć Walburgę (Black) po tym jak rzucił ją jej mąż (ojciec Syriusza). Namawia ona Jo, żeby odwróciła się od Monroe'a, zanim i ona zostanie oskarżona przez Croucha'a.
We Lyonie Mary rozmawia z odnalezioną Sereną o tym, co działo się od jej zniknięcia. Okazuje się, że dziewczyna była chroniona przez rodzinę Chamberlainów i mieszała w ich małym domku w Padwie. Po pewnym czasie dowiedziała się o tym rodzina van Weertów - za pomoc Serenie Chamberlainowie stracili rodowe żywocie i zbankrutowali, a Jenna została wyrzucona z pracy jako pomoc domowa. Serena mówi, że nie pamięta, co się działo po tym, jak Nick van Weert odkrył jej miejsce położenia. Nie wie też, co się stało z jej synem, Biffem. Dopiero kilka dni temu, kiedy usłyszała o śmierci Finna, przypomniała sobie pewną część własnej historii i skontaktowała się z rodizną Chamberlainów. Ojciec Doriana przyprowadził ją prosto do McDonaldów. Serena wspomina również "czarnego wilkołaka" i mówi, że to Mary jako pierwsza użyła tego sformułowania.
Severus wreszcie opuszcza skrzydło szpitalne, ale po wstrząsie mózgu i cięzkich eliksirach ma chwilowe problemy z pamięcią i wciąż myśli, że Lily jest jego przyjaciółką. Lily postanawia wykorzystać te sytuację i na etapie "przypominania" wmówić Severusowi, że przestał zadawać się z Łowcami Śmierci i obcować z czarną magią.
W piątkowy poranek wszyscy szykują się do wyjazdu na zeznania Isaaka. Nikt nie rozumie, dlaczego Lily staje po stronie wrogiego obozu. Chłopaka pogrążają kolejno Bree, Dorcas i Mary, ale nieoczkiwanie wstawiają się za nim Potterowie i Lukrecja Prewett. James mówi, że jedyną osobą odpowiedzialną za problemy jego rodziny nie jest Isaac ani Dean, tylko jego ojciec. May natomiast przyznaje się do zabójstwa Calliope.
Śledztwo Diany kończy się. W kluczowym momencie Alec Mason wyjaśnia jej tajemnicę "czarnego wilkołaka" - jest to nawiązanie do egipskiego szakala, który symbolizuje boga Setha. Odwiedza Potterów i wymusza na dawnym Aurorze zeznania. Seth opowiada całą swoją historię, która łączy wiele elementów w całość (kotylion Meadowesów, sylwester i sabat, "choroba" May, motywy Deana Walkera). To Seth odpowiada za śmierć Deana oraz częściowo za śmierć Calliope.
Emmelina 

-------------------------------------------------


Wiara, nadzieja i miłość
3x01 (30)

Walentynki. 


Kwestie i nieudogodnienia
3x02 (31)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Autorka jest głodomorkiem, a akurat nie ma Danio w pobliżu. Chcesz ją dokarmić? Napisz komentarz! Wystarczy zwykłe: "przeczytałem" z anonima, a ona już ma dzienne zapotrzebowanie Witaminy K(omentarz).

Theme by Lydia Credits: X, X